Japonya

Japonya'da Eğitim

Japonya'da Yükseköğretim

Japon yüksek öğretim kurumları üniversiteler, genç kolej ve teknoloji kolejleri dahil, ancak, yalnızca üniversiteler ödül lisans, yüksek lisans, doktora ve profesyonel derece. Lise fazla yüzde 70 yüksek öğrenim çeşit elde mezun.

 

Neden Japonya'da Eğitim?

Japon okullarında son derece yüksek eğitim standartları ve state-of-the-art teknoloji ve araştırma dünya liderleri arasında yer almaktadır. Teknik zekası ek olarak, Japon üniversiteler de, bu tür siyaset bilimi gibi diğer akademik disiplinlerde kabul edilmektedir. On üç üniversitelerde şu anda İngilizce öğretilen programlar sunuyoruz.

Japonya uluslararası öğrencilere son derece açıktır; 130.000 'den fazla yabancı öğrenci her yıl bir ülkede eğitim.Japonya'da İngilizce daha fazla program sunarak kısmen 2020 yılına kadar uluslararası öğrencilerin iki katından daha fazla sayıda planlıyor.


Japonya'da Üniversiteler

Japonya lisans programları ile 618 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler üç kategoriye ayrılır:

  • 86 ulusal üniversite
  • 75 devlet üniversitesi yerel işletmeler tarafından tesis
  • 457 özel üniversite


Japon üniversite, 2012-2013 Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması göre, dünyanın en iyi 400 13 okul ile dünyanın en iyileri arasında olan.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Yüksek lisans programları için ders yaklaşık $ 9,000 (ABD) ile yılda yaklaşık 15.000 $ (ABD) çalışır. Japon hükümeti ve Japon üniversite burs ve kredi için birçok seçenek sağlar hem de. Iki yıl yüksek lisans programları genelde, ancak Japonca yeterli olmayan öğrenciler Japonca öğretilen yüksek lisans programına kabul önce dil eğitimi 1-2 yıl geçirmek gerekebilir. Hazırlık dil dersleri 66 özel üniversite ve kolejlerinde mevcuttur.

 

Japonya'da uluslararası öğrencilerin çeşitli türleri vardır:

  • Özel olarak, yeterli dil becerilerini elde bir kez bir Japon okula doğrudan başvurabilir yabancı öğrenciler, finanse.
  • Japon Hükümeti (Monbukagakusho) Burs programı kapsamında eğitim gören öğrenciler, bu programı çok gereksinimleri ve uzun bir başvuru süreci titiz etti.
  • Kendi devlet destekli öğrenciler. Japonya Malezya, Tayland, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Özbekistan da dahil olmak üzere, bir Japon eğitim ile öğrencilere yardımcı olmak için birçok ülke ile anlaşmaları vardır.

 

Akademik Yıl

Japon eğitim-öğretim yılında normal Mart ile Nisan arasında çalışır. Iki dönem Eylül ile Nisan koşarak ilk dönem ve Ekim-Mart ayları koşarak ikinci dönem ile, genellikle vardır. Yaz tatili genellikle geç Ağustos Temmuz ayı sonlarında olduğu, kış sonu sonu Nisan başı ile Şubat sonu olan Ocak ayı başlarında ve ilkbahar ile geç Aralık olduğunu.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Mezun olduktan sonra sanayi veya araştırmalar çalışmak yüksek lisans derecesi ile öğrenciler için birçok fırsat vardır. Onlar mezun olduktan sonra 2010 yılında, Japonya'da yaklaşık 8000 yabancı öğrenci Japonya'da istihdam bulundu. Onlar istihdama öğrencinin ikamet statüsünde bir değişiklik için uygulamadan önce Uluslararası öğrenciler belirli bir iş teklifi olması gerekir.

 

Vize

Uluslararası öğrenciler vize olmalıdır.Bir yüksek lisans programına kayıtlı öğrenciler Koleji Öğrenci oturma izni için uygundur. Öğrenci, kendi ülkesindeki Japon büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla vize veya öğrenci bir uygulama Uygunluk Belgesi almak için yapabilirsiniz çalışma planlıyor eğitim kurumu için doğrudan başvurabilirsiniz. Öğrenci Uygunluk Belgesine sahiptir sonra, hala kendi ülkelerinde Japon büyükelçiliği veya konsolosluğundan vize almak gerekir.

Vize ek olarak, yabancı öğrenciler ikamet alanında bir belediye ofisinde Japonya'da geldikten sonra 90 gün içinde yabancılar olarak kaydetmeniz gerekir. Onlar elde kez öğrencilerin her zaman yanlarında yabancı kayıt kartı taşımalıdır.

 

Sağlık Sigortası

Uluslararası öğrenciler tıbbi tedavi maliyetinin yaklaşık yüzde 70'i kapsayan Ulusal Sağlık Sigortası, abone olmak için uygundur.Buna ek olarak, bazı üniversiteler uluslararası öğrenciler için özel sağlık sigortası planları var. Ulusal Sağlık Sigortası elde etmek için, öğrencilerin ilk olarak yabancı kayıt kartı gerekir. Ulusal Sağlık Sigortası Ücretleri yerellik göre değişir, Tokyo'da aylık ücret ¥ yaklaşık 3.500 olduğunu.

 

İpuçları

Selam yaygın saygı tebrik ve göstergesi hem olarak kullanılır. Yaylar yaklaşık 15 derece rahat yay gelen derin şükran ya da bir özür ifade etmek için kullanılan yaklaşık 45 derecelik derin yay değişir. İş yay ortasında yaklaşık 30 derece içindedir.

Japon yaşam tarzı egzersiz ve taze sebze ve deniz ürünleri çok sağlıklı bir diyet bol miktarda içerir.

Japonya hakkında

Japonya Pasifik Okyanusu'nda Doğu Asya'da yer almaktadır. Japonya'nın yakın komşuları Çin, Kuzey Kore, Güney Kore ve Rusya yer alıyor. Japonya aslında yaklaşık 7.000 ayrı adadan oluşan bir adalar, ancak, dört büyük ada neredeyse tüm ülkenin topraklarının oluşturuyor. Başkent Tokyo, dünyanın en büyük şehirlerinden biri ve çevresindeki metropol alanı 30 milyon sakinleri ile, dünyanın en büyüğüdür. Japonya bir zengin bir tarihe, farklı kültürel festivaller, seçkin mutfağı, güzel bahçeleri, görkemli manzara ve Fuji Dağı, dünyanın en çok tanınan zirvelerinden biri de dahil olmak üzere nefes kesen dağlar, bulur son derece sanayileşmiş bir ülkedir. Ülke aynı zamanda otomobil ve elektronik gibi dünyanın en kaliteli ürünleri bazı yapmak sanayi tanınır.


Iklim

Japonya'nın çeşitli coğrafya nedeniyle, iklim yerlerdeki yaygın olarak değişir, ancak, ülkenin genel olarak dört mevsim yaşar. Tokyo'da ortalama sıcaklık Ağustos ayında ve Ocak ayında 5 derece C hakkında yaklaşık 27 derece C bulunmaktadır.

 

Kültür

Japon kültürünün eski doğu gelenek ve modern batı toplumunun çeşitli bir karışımıdır. Japonya ince Japon porselen ve güzel ahşap baskılar geri fazla 15 yüzyıl öncesine uzanan Budist tapınaklarından kültürel ifade geniş bir yelpazede sahiptir. Buna ek olarak, Japon animasyon, şiir, dans ve müzik nitelikleri dünya çapında tanınır.

 

Yaşam Maliyeti

Japonya'da yaşamak için uluslararası bir öğrenci için ortalama aylık maliyeti harç hariç ¥ 87,000 (yaklaşık $ 925 ABD) ile ilgilidir.Küçük şehirlerde ¥ hakkında 60.000 aylık ve ayda ¥ 100,000 yen maliyet büyük şehirlerde mal.

Okullar

Japonya Ülkesindeki Okullar ve Üniversiteler

Japonya Ülkesindeki Okullar ve Üniversiteler