Kültürel Çalışmalar Sanat Ustası: Kültür ve Organizasyon

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu en son Yüksek Lisans programı kültür, sanat ve organizasyon arasındaki ilişkiye adanmıştır. Program, kültürel ve sosyolojik teorileri çağdaş örgütlenmeyi ve örgütlenmeyi incelemek için kritik lensler olarak tanıtıyor. Bu temelde, öğrenciler sanat ve kültürün farklı sektörlerinde, sistemlerinde, alanlarında ve endüstrilerinde organizasyonel ve girişimci uygulamalarla meşgul olmayı öğrenirler.

Kültür ve Organizasyon Ustaları, kültür ve sanat organizasyonunun ve organizasyonların 'kültürellaşması' olarak adlandırılan kesişim noktasında yer almaktadır. Kültürel ve sanatsal alanlara, kurumlara ve dijital ağlara adanmış modüllerle, program kültürü ampirik bir ortam olarak inceler. Çalışma ve organizasyonun şimdiki ve gelecekteki uygulamaları kentsel, kurumsal ve ağa bağlı bağlamlarında incelenmektedir. Kültür ve sanat ve kültürel teori bu nedenle toplumumuzu anlamak ve şekillendirmek için kritik etmenler olarak incelenmektedir.

Bir Bakışta

 • Kazanılan Derece: Yüksek Lisans of Arts
 • Başvuru süresi: 1 Nisan - 1 Haziran
 • Program tipi: Tematik alaka düzeyi
 • Eğitim Yerleri: 25
 • Başlangıç tarihi: Her kış dönemi, Ekim
 • Kapsam: 120 AKTS
 • Süre: 4 dönem
 • Dil: İngilizce, Almanca bazı seçmeli dersler
 • Yer: Lüneburg
 • Dönem başına katkı: 360 EUR *

* değişebilir

Güncel Not

Covid-19 nedeniyle, başvuru ve kabul prosedürü 2020/21 kış dönemi için ayarlanmıştır. Başvuru prosedürü Mayıs ayının ilk haftasında başlayacaktır.

Başlıklar

Dersler öğrencilere kültürel sosyoloji, sanat ve kültür sosyolojisi, dijital kültürlerin incelenmesi ve yeni örgütlenme, yönetim ve kültürel girişimcilik biçimlerini tanıtır. Bu, uluslararası bir yaklaşım benimseyerek ve çeşitli yerlerden ve ortamlardan araştırmalara katılarak yapılır. Program genel olarak İngilizce öğretilmesine rağmen, bazı seçmeli dersler Almanca olarak sunulmaktadır.

Yüksek Lisans programı kültüre iki şekilde yaklaşır - ampirik bir ortam ve eleştirel ve kavramsal bir mercek olarak. Öğrenciler kültürel ve sanatsal sektörlerdeki (kentsel hareketlerden yaratıcı endüstrilere ve ağ kültürüne kadar) farklı kurum ve kuruluşları incelemeyi ve anlamayı öğrenirler. Bu kurum ve kuruluşları şekillendiren farklı örgütsel modları, girişimci ve sosyal uygulamaları, teknolojileri ve söylemleri araştırmayı öğrenirler. Geniş bir kültür anlayışını objektif olarak kullanan Üstatlar ayrıca, organizasyonel uygulamaların ve söylemlerin kültürel ve teknolojik dönüşümlerle nasıl şekillendiğini eleştirel bir şekilde yansıtmak için kültürel ve sosyal teorileri de harekete geçirir.

Kültür ve organizasyona yönelik bu kapsamlı yaklaşım, uzun süredir devam eden araştırma geleneklerine ve Leuphana Üniversitesi'ndeki mevcut araştırma projelerine dayanmaktadır. Bunlar sanatsal organizasyon ve kültürel girişimcilik sosyolojisini ve yaratıcı endüstriler ve dijital kültürler üzerine disiplinler arası araştırmaları içerir. Program, İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile yakın işbirliği içinde Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Yenilikçi öğrenci katılımının farklı formatları sayesinde, program saha merkezli eğitimi araştırma temelli öğretim ile birleştirir.

yapı

Kültür ve Organizasyon programının dört bileşeni vardır. Temel çalışma alanında, öğrenciler örgütler ve kültür ve sanat, kültürel girişimcilik, dijital medya ve kültürel sosyoloji organize etme konularında kilit konuları keşfederler.

Ayrıca üç tamamlayıcı bileşen vardır: seçmeli dersler, entegrasyon modülleri ve Tamamlayıcı Çalışmalar. Seçmeli dersler, öğrencilerin örgütün teorisi, dijital kültürler veya eleştirel çalışma modülleriyle birlikte kültür ve örgüt çalışmalarına hem odaklanmalarını hem de genişlemelerini sağlar. Girişimcilik veya işletme çalışmaları modüllerini seçmeli olarak seçmek de mümkündür. Kültürel çalışmalar için entegrasyon modülleri, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ndeki tüm yüksek lisans programlarından öğrencileri bir araya getirir ve kültürel çalışmaların tarihini, yöntemlerini ve güncel tartışmalarını tanır. Tamamlayıcı Çalışmalar, öğrencilerin kültür ve toplum için temel çağdaş zorluklar hakkındaki kavrayışlarını genişletmek için sınıfları yakın çalışma alanlarının ötesine götürmelerini sağlar. Bu dört bileşen, öğrencileri araştırmaya dayalı Yüksek Lisans tezlerini yazmaya ve tez projelerini sundukları ve tartıştıkları eşlik eden kolokyuma Masters Forumuna katılmaya hazırlar.

Yüksek Lisans Tezi

Yüksek Lisans programlarının dördüncü döneminde, öğrenciler tezlerine başlarlar. Tezler, gelişmiş teorileri, kültür ve organizasyonun temel ampirik fenomenleri ile derinlemesine bir bağlantıya bağlar. Tez yazımı etrafında düzenlenen kolektif bir süreç, öğrencilerin deneyimlerini paylaşacakları ve akranlarından ve öğretim elemanlarından düzenli destek alacakları anlamına gelir: tez sadece bireysel bir zorluk değildir. Özel Yüksek Lisans Forumu, tüm öğrencileri öğretim kadrosu ile bir araya getirir ve öğrencilerin çalışmalarını sunma, yöntemler hakkında bilgi edinme ve eşler arası geri bildirim alabilecekleri bir alandır.

Kariyer olasılıkları

Yüksek Lisans programı, öğrencilere kuruluşun kültürü ve toplumu temel olarak nasıl koşullandırdığını anlamalarını sağlar ve organizasyonun söylemleri, uygulamaları ve teknolojilerini araştırmak için metodolojik ve analitik beceriler öğretir. Program, kültürü organize etmek için uygulamaya dayalı bilgi ve yeterlilikler sağlar ve öğrencilere iletişim ve ekip çalışması için aktarılabilir beceriler öğretir. Tüm bu yetenekler ve beceriler çok çeşitli mesleklerde yüksek talep görmektedir.

Program hem akademik bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler hem de kültürel ve yaratıcı endüstride, sanatta, medyada, kamu sektöründe, kentsel gelişimde veya vakıflarda sorumlu roller üstlenmek isteyenler için uygundur. ve hayır kurumları.

Özellikle araştırmaya ilgi duyan nitelikli öğrenciler aynı anda Doktora Parkuru'na kayıt olma seçeneğine sahiptir. Yüksek Lisans ve doktora aşamalarını birleştirmek, öğrencilere akademik topluluğa çok erken bir zamanda katılmaları için eşsiz bir fırsat sunar.

Giriş koşulları

Yüksek Lisans programı sosyoloji ve genel sosyal bilimler, beşeri bilimler ve işletme ve ekonomi alanlarındaki öğrencilere açıktır. Müfredat, bir yandan örgüt çalışmasına kültürel teori yaklaşımı ile bir yanda kültürel ve sanatsal alanlar ile diğer yanda kültür ve yaratıcı endüstriler ile yaratıcı girişimcilik ve kültürel girişimcilik iş ve ekonomi temelli çalışma arasındaki boşluğu doldurmaktadır.

Ana dili İngilizce olmayanlar için, ödül kazanan üniversiteler minimum İngilizce Dil yeterlilik seviyesini belirler. Belirtilen tüm İngilizce sınavları, hem AB hem de uluslararası öğrenciler için bu programa kabul için kabul edilebilir:

 • İnternet tabanlı TOEFL sınavı en az 85 puan
 • TOEIC-En az 785 puanlık sınav
 • IELTS 5.5 Testi
 • Cambridge English: İleri (CAE) dereceli C veya daha iyisi
 • AKTS'ye göre İngilizce olarak öğretilen ve başarıyla tamamlanan en az 30 Kredi Puanı içeren önceki çalışma modülleri (sınav ve ilgili tüm ödevler dahil)
 • İngilizce çalışmalarında bir üniversite diplomasını başarıyla tamamladı
 • İngilizce konuşan, orta öğretim öğrencisi olan ve ilgili ülkede öğrenim görme hakkı veren sertifika

Sertifika dört yıldan daha eski olmamalıdır (okul sertifikası hariç).

Almanca dil becerilerinin gerekli olmadığını belirtmek isteriz.

Lisans derecenizi tamamlamadıysanız bile bu programa başvurabilirsiniz. Başarılı bir şekilde tamamlanmış dersleri gerekli toplam performansın% 81'inde kanıtlamanız gerekir (çalışma programınıza bağlı olarak toplam 180 CP veya 210 CP performans).

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Devamını oku

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Daha Az