Küresel İletişim ve Uygulamalı Çeviri Yüksek Lisansları Çeviri, yerelleştirme ve küresel iletişim için üç dönemlik bir yüksek lisans programı.

Genel

Program açıklaması

Küresel İletişim ve Uygulamalı Çeviri Yüksek Lisansları

Çeviri, yerelleştirme ve küresel iletişim için üç dönemlik bir yüksek lisans programı.

Küresel İletişim ve Uygulamalı Çeviri Yüksek Lisans Programı (MA GCAT), öğrencilere profesyonel çeviri, yerelleştirme ve küresel iletişim ilkeleri ve uygulamaları konusunda eğitim sağlayan üç dönemlik bir programdır. Öğrenciler, a.) Çeviriye, dilbilimsel ve kültürler arası analizlere, bilgisayar destekli teknolojilere ve alana özgü alanlara ilişkin teoriler ve yaklaşımlardaki kurslar yoluyla uzmanlık geliştireceklerdir; b.) proje bazlı işbirlikleri; ve c.) stajlar.

İngilizce Bölümü ve Modern Diller Bölümü'nün disiplinler arası bir çabası olan MA GCAT, Carnegie Mellon Üniversitesi'nde benzersiz bir konuma sahiptir. Canlı bir küresel üniversite olan kampüs, yeniliği ve dünya üzerindeki etkisi ile tanınan, çok sayıda ülkeden bireylerden oluşan disiplinler arası bir öğrenme topluluğudur.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Dietrich College is home to faculty and students who often cross disciplines to solve real-world problems and contribute in traditional ways. Among our world-class faculty are six American Academy ... Devamını oku

The Dietrich College is home to faculty and students who often cross disciplines to solve real-world problems and contribute in traditional ways. Among our world-class faculty are six American Academy of Arts and Sciences members, four members of the National Academy of Sciences, two members of the National Academy of Medicine and two members of the National Academy of Education. They do foundational and deep disciplinary research, collaborate, take on problems that are important to the world today and share a passion for innovation in both research and teaching. Daha Az