Küresel Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans (MScGMM)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Küresel Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans (MScGMM) Hong Kong Pazarlama Bölümü, Hong Kong Baptist Üniversitesi ve İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi Yönetim Okulu tarafından bir yıl boyunca sunulan ortak bir ödül yüksek lisans programıdır tam zamanlı çalışma temeli.

Program, çok uluslu organizasyonlar için pazarlama fonksiyonunda çalışmakla ilgilenen herhangi bir disiplinde nispeten yeni mezunlar için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, küresel pazarlama yönetimi teorilerinde ve pratiğinde kapsamlı bir eğitim arayan genel ve hat yönetimindeki faydalara da fayda sağlayacaktır. Tüm ülkelerden başvuru sahipleri dikkate alınacaktır.

Düşünceli bir şekilde tasarlanmış müfredat, uluslararası pazarlama yönetiminin ilkeleri ve pratiklerini ele alan dersler ve tez çalışmasıyla ilgili örnek olaylarla küresel bir görüşü kapsar. Daha da önemlisi, öğrencilerin İngiltere'deki ilk dönemini ve Hong Kong'taki ikinci dönemi geçirmelerini sağlayarak, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan iki ortak kuruluşa sahip olmanın sinerjilerini kullanarak, öğrencilere küresel bir bakış açısı getiriyor.

Uluslararası ifşa

İngiltere'deki ilk sömestr ve Hong Kong'daki ikinci sömestr ile öğrenciler, küresel maruz kalma ile doğuya ve batıya ilk yılda tek bir yıl yaşayabilirler.

Dünya Sınıfında Öğrenme Deneyimi

Öğrencilerin, uluslararası alanda tanınan işletme ve yönetim programları sunan, araştırma odaklı iki işletme okulunun gücünü kullanan yüksek kaliteli öğrenmeyi ve öğretmeyi deneyimlemeleri için benzersiz bir uluslararası işbirliği fırsatı.

Ortak Ödül

Hong Kong’un Küresel Pazarlama Yönetimi’ndeki ilk ortak Yüksek Lisans derecesi, Hong Kong Baptist ve Üniversite ile Sheffield Üniversitesi tarafından ortaklaşa verilen bir master derecesine yol açtı.

Hong Kong'da Çalışma Fırsatı

Programın Hong Kong mezunu olmayan mezunlar mezun olduktan sonra 12 ay boyunca Hong Kong'da kalmak ve çalışmak için başvurabilirler.

Akreditasyonlar

Üçlü Akredite

İşletme Fakültesi, Hong Kong Baptist Üniversitesi ve Sheffield Üniversitesi İşletme Fakültesi, en büyük ve en etkili işletme okulu akreditasyon dernekleri tarafından üçlü olarak onaylanmıştır: İşletme Yüksek Lisans Okulları Birliği (AACSB), MBA Derneği (AMBA) ve Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS).

Kasım 2015 itibariyle, dünyadaki yönetim okullarının% 1'inden daha azı bu ÜÇLÜ AĞIR DURUMU ile ödüllendirildi. Çoklu akreditasyonlar, okulların mükemmelliğe olan bağlılığını ortaya koydu.

Profesyonel Derneği Akreditasyonu

Chartered Institute of Marketing (CIM), dünya çapında pazarlamacılar için önde gelen profesyonel bir kurumdur ve pazarlama mesleğini geliştirmek, profesyonel standartları korumak ve pazarlama uygulayıcılarının becerilerini geliştirmek için vardır. Bu akreditasyon, bu programdaki mezunlar için çok faydalıdır. Programa kayıt yaptıran öğrenciler otomatik olarak CIM'in Bağlı Kuruluş Sonrası Üyeleri olurlar. Başarılı bir şekilde tamamlandığında, öğrenciler Enstitünün tam üyeliği için nitelikli olacaklardır. Daha fazla gelişmeyi takiben, Global Pazarlama Yönetimi alanında Yüksek Lisans mezunları da, üç yıllık iş tecrübesi ve ek 35 saatlik kişisel gelişimden sonra Chartered Marketer için nitelikli olacak.

Programın Amacı

 • Öğrencilere pazarlama yönetimi ile ilgili uluslararası bir kariyere başlamak için uygun bilgi ve becerileri kazandırmak.
 • Öğrencilere pazarlama yönetimi ile ilgili uluslararası bir kariyere başlamak için uygun bilgi ve becerileri kazandırmak.
 • Öğrencilerin pazarlama disiplini alanında faaliyet gösteren bağlamsal güçlerin etkisini anlamalarını sağlayın.
 • Öğrencilerin, bağımsız bir çalışma ile titiz uluslararası ilgili pazar araştırması yapma ve anlama yeteneğini geliştirmek, bir tezin sunulmasına yol açar.
 • Öğrencilere, araştırma odaklı iki üniversitede, yani farklı kültürlerden gelen öğrencilerle ve fakültelerle etkileşime girecekleri Sheffield Üniversitesi ve Hong Kong Baptist Üniversitesi'nde sunulacak olan yüksek kaliteli öğrenmeyi ve öğretmeyi deneyimleme konusunda eşsiz bir uluslararası fırsat sağlayın.

Program Yapısı

Programda 27 adet (135 kredilik) zorunlu ders verilmektedir. Tez 9 birim (45 kredi) sayar. Programın gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Dönem 1 (Eylül ayında başlar) - Sheffield Üniversitesi (15 adet)

 • MGT6073 Küresel Pazarlama (3 adet)
 • MGT6145 Pazarlama Yönetimi (3 adet)
 • MGT6180 Çağdaş Pazarlama Uygulamaları (3 adet)
 • MGT6181 Pazarlama İletişimi (3 adet)
 • MGT6182 Uluslararası Tüketici Davranışı (3 adet)

Dönem 2 (Bir sonraki Ocak ayında başlar) - Hong Kong Baptist Üniversitesi (12 adet)

 • MKT7250 Uluslararası Hizmetler Pazarlama Yönetimi (3 adet)
 • MKT7260 Stratejik Pazarlama (3 adet)
 • MKT7270 Uluslararası Pazarlama Araştırması (3 adet)
 • MKT7280 Uluslararası Bağlamda Sosyal Sorumlu Pazarlama (3 adet)

Yaz (mayıs-eylül ayının başlarında) - Hong Kong Baptist Üniversitesi / Sheffield Üniversitesi (9 adet)

 • MKT7290 Proje Dokümanı (Sheffield Üniversitesi MGT7689 Projesi Doktora)

Toplam Birimler: 36 adet

Çalışma modu

Bir yıl tam zamanlı lisansüstü programı, Birleşik Krallık'ta 1. yarıyıl ve Hong Kong'da 2. yarıyıl dersleri verdi.

Öğretim Ortamı

İngilizce resmi eğitim aracıdır.

Mezuniyet

Hong Kong Baptist Üniversitesinin (asgari kümülatif not ortalaması dahil) gereklerini yerine getiren, zorunlu olan tüm 9 zorunlu dersi tamamlayan ve geçen toplam 36 ünite ile doktora derecesini alan öğrencilere Global Pazarlama Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesi verilir. 2.5) ve Sheffield Üniversitesi kendi dönemlerinde.

Kabul şartları

Giriş koşulları

Adaylar, tanınmış bir üniversiteden veya karşılaştırılabilir bir kurumdan iyi bir not ortalaması (ikinci sınıf onur derecesi, üst bölüm veya onaylanmış bir mesleki yeterlilik) olan herhangi bir disiplinde lisans derecesine ihtiyaç duyacaktır. Adaylar önceden pazarlama veya yönetim deneyimine ihtiyaç duymazlar.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Ana dili İngilizce olan bir ülkenin vatandaşı (veya üniversite mezunu) iseniz, belirli bir İngilizce dil yeterliliğini tamamlamanız gerekmez.

Ana dili İngilizce konuşan ülkelerin listesi

İngilizce olmayan yerli adaylar için:

İngilizce şartı aşağıda belirtilen şekilde karşılamanız gerekir:

Nasıl başvurulur → buraya tıklayın

Burs ve Ödüller

Yüksek Lisans Global Pazarlama Yönetimi Programları, üstün akademik değerimizi onurlandırmak ve üstün akademik geçmişe sahip yüksek kalibreli öğrencileri çekmek için çeşitli burslar sunar.

Hong Kong Baptist Üniversitesi'ndeki öğrenciler

Hong Kong Baptist Üniversitesi, yetenekli öğrenciler için burs olanakları sunar. Lütfen burada web sitesini ziyaret etmekten çekinmeyin.

Hong Kong Baptist Üniversitesi tarafından verilen MScGMM programı için burslar ve ödüller

Üstün Akademik Performans Ödülü

Program sonunda olağanüstü bir akademik performansa sahip öğrencilere 10.000 ABD Doları tutarında burs verilecek. Öğrencilerin, bu hak temelli burs programları kapsamında burs başvurusunda bulunmaları gerekmez.

Global Pozlama Ödülü

MScGMM küresel maruziyeti olan adaylar, MScGMM Küresel Pozlama Ödülü'ne başvurabilirler. Yılda en fazla beş ödül kazanan, her birine 40.000 HK $ ödülü verilecek. Adaylar, uluslararası eğitim ve çalışma deneyimlerinin yanı sıra önde gelen uluslararası organizasyonlara veya etkinliklere katılım dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, çok kültürlü deneyimin kapsamı ve derecesine dayalı bir panel tarafından değerlendirilecektir. Sonuç ilk yarıyıl başlanmadan önce ilan edilecek ve ikinci yarıyıl sonuna kadar ödüllendirilecektir. Şimdi Başvur

Yaşam Boyu Öğrenme Ödülü

Hong Kong Baptist Üniversitesi, Hong Kong Baptist Üniversitesi Sürekli Eğitim Okulu ve Birleşik Uluslararası Kolej Mezunları, bu programa kabul edilirlerse 10.000 HKD Ömür Boyu Öğrenme Ödülüne hak kazanırlar. Bu ödül, ikinci yarıyılda Hong Kong Baptist Üniversitesi Pazarlama Bölümü tarafından verilecek.

Burslar ve Ödüller Sheffield Üniversitesi tarafından verilmektedir.

Msc Global Pazarlama Yönetimi adayları için

Global Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Başvuruları, kurs başvuru formunda verilen bilgileri kullanarak Global Pazarlama Yönetimi bursu için otomatik olarak değerlendirilecektir. Bu ödül Global Pazarlama Yönetimi programına özeldir ve en iyi akademik başarılara verilir. Ödül iki unsurdan oluşuyor. Birincisi, 1. yarıyıl için Sheffield Üniversitesi'ne ödenecek öğrenim ücretinden% 50 feragat etmektir. İkinci kısım aynı 3 öğrenciye verilecek ve seyahat masraflarına yardımcı olmak için 1.000 £ 'luk seyahat yardımı ve 2. yarıyılda Hong Kong'da konaklama. 1. yarıyıl sonunda, ödül sahiplerinin ilk yarıyıl değerlendirmelerinde en az% 60’a ulaşmaları şartıyla ödenebilir.

Tüm öğrencilere açık: Ev, AB ve Uluslararası. 31 Mayıs 2019 tarihine kadar bizimle çalışmak için teklif almanız gerektiğini unutmayın.

Burs panelinin kararı kesindir. Hiçbir burs başvurusu veya karar temyiz başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Uygunluk ve ödül kriterleri:

 • Sheffield Üniversitesi, burs koşullarını gözden geçirme ve değiştirme hakkını saklı tutar.
 • 31 Mayıs 2019'da saat 16: 00'dan (İngiltere saati) önce Global Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans dersine devam etmek için teklif vermelisiniz.
 • 26 Nisan 2019'da saat 16: 00'dan (İngiltere saati) önce Sheffield Üniversitesi'nde Global Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans programında tam gün eğitim görmek için bir teklif kabul etmelisiniz.
 • Programınız Eylül 2019’da Sheffield Üniversitesi’nde başlamalıdır.
 • Öğrenim ücreti amacıyla, kendi kendine finanse edilmeli ve yurtiçi / yurtdışı öğrenim ücretini ödemeniz gerekir.
 • Sponsorlu bir öğrenci olmamalısınız *.
 • Burs, tam olarak geri ödenmesi gereken bir kredi hariç, herhangi bir destekleyiciden ** başka bir fonla birlikte verilemez.
 • Bir burs için seçtiyseniz ve teklifinizin koşullarını yerine getiremiyorsanız, ödülü almaya hak kazanamazsınız.
 • Yüksek Lisans programınızı eğitiminiz sırasında değiştirirseniz bursunuz kaybolabilir.
 • Burs panelinin kararı kesindir. Hiçbir burs başvurusu veya karar temyiz başvurusu dikkate alınmayacaktır.
 • Üniversite tarafından verilen tüm kararlar iyi niyetle verilir. Öngörülen notlar üzerinden burs verilirse ve öngörülen notları alamazsanız veya verilen bilgiler yanlış ise, Üniversite bursunu kaldırma hakkını saklı tutar.
 • Burs için seçilirseniz, sabit bir tarihe kadar bir okul harcı ödemesi yapmanız gerekecektir.

* Sponsor öğrenci, Üniversite tarafından istenen orijinal öğrenim ücretine uyan ya da geçen toplam fon miktarını alan bir birey olarak tanımlanır.

** Hükümet veya hükümet kuruluşu - uluslararası, ulusal veya bölgesel; araştırma konseyi; sadaka; özel şirket; veya benzer bir kuruluş.

Diğerleri:

Öğrencilerin uygun olabileceği £ 1,000 - £ 5,000 arasında değişen çok sayıda burs vardır, daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin:

Sheffield'in burslarına ilişkin olarak, şartlı veya koşulsuz bir teklifte bulunan tüm başvuru sahiplerine, ilgili burs için başvurmaları için davet eden bir e-posta gönderilecektir. E-posta, başvuru sahibinin başvurabileceği tüm bursları özetleyecektir.

Detaylar hakkında daha fazla bilgi edinin.

# Burslar müsaitlik durumuna bağlı olarak sunulabilir.

^ Burs adaylığı, Program Panelinin onayı ve onayına tabidir.

Yukarıdaki bilgiler sadece referans içindir ve önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Hong Kong Baptist Üniversitesi, herhangi bir anlaşmazlık durumunda nihai karar ve yorumlama hakkını saklı tutar.

Yerel Olmayan Ders Kayıtları, Eğitim Bürosu (Muafiyet No: 452359/452445) Muafiyet Kursu. Bireysel işverenlerin, bu kursun yol açabileceği herhangi bir niteliği tanıması takdir yetkisidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic ex ... Devamını oku

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic excellence, yet always looking forward to new intellectual horizons, HKBU prides itself in striving to always remain a true pioneer in business education. Located at the crossroads between the emerging countries of Asia and the West, HKBU is ideally situated to confront the changes impacting our world, be it the economic resurgence of China, the deepening impact of globalization or the need for new ethical standards in the age of sustainability. Daha Az