Küresel Ticarette MS

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Küresel Ticarette MS

Üç Kıta. İki Yüksek Lisans Derecesi. Bir yıl.

Dünyanın dört bir yanından gelen yeni mezunlar, üç kıtada en üst sıradaki üç üniversitede birlikte yaşayan ve okuyan eşsiz bir deneyime sahip olacak. Mezunlar, Virginia Üniversitesi McIntire Ticaret Okulu'ndan Global Ticaret alanında yüksek lisans derecesi, ESADE Business School'dan Global Stratejik Yönetim alanında yüksek lisans derecesi ve Sun Yat-sen Üniversitesi'nde bulunan Lingnan (Üniversite) Koleji'nden Uluslararası İşletme sertifikası alacaklardır.

Akademisyenler

Global İş Bilgi ve Becerilerinizi Genişletin

40 kredilik saatlik müfredat, öğrencilerin yıl sonuna kadar tamamlayacakları yüksek lisans tezi ile birlikte bütünleşik bir kurs seçimi içerir. Küresel iş çerçevelerinde sağlam bir temel edinmenin yanı sıra, öğrenciler uluslararası ortamlarda ve kültürlerarası ekiplerin üyeleri olarak etkili bir şekilde çalışmayı ve Amerikan, Çin ve Avrupa iş ortamları arasında ustaca hareket etmeyi öğreneceklerdir.

Yatırım getirisi

Mezunlar kazanacak:

 • Küresel bir zihniyet
 • İşletmenin küresel olarak nasıl yapıldığının anlaşılması
 • Küresel strateji çerçevesi
 • Yenilikçiliği geliştirme, ittifaklar kurma ve olumlu değişiklikler yaratma becerisi
 • Karmaşık kültürlerarası ekipleri yönetme yeteneği

Dersin İçeriği

ABD: Virginia Üniversitesi, McIntire Ticaret Okulu (Eylül-Aralık)

 • Uluslararası Kurumsal Yönetişim
 • Stratejik Liderlik
 • Küresel Bağlamda Karar Verme Analizi
 • Araştırma
 • Global Pazar Araştırması
 • İş Yapmak: ABD

Çin: Sun Yat-sen Üniversitesi'ndeki Lingnan (Üniversite) Koleji (Ocak - Mart)

 • Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Dünyada Tüketici Davranışı
 • Uluslararası Finansal Yönetim
 • İş yapmak: Çin

İspanya: ESADE İşletme Okulu, Ramon Llull Üniversitesi (Mart - Haziran)

 • Global Operasyonlarda İnovasyonu Yönetmek
 • Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk
 • Sınır Ötesi M
 • İş Simülasyonu
 • Araştırma
 • Küresel Bağlamda Müzakere ve Uyuşmazlık Çözümü
 • İş Yapmak: AB

Tez

Tez, bir gereklilik ve Küresel Ticaret Programında yüksek lisansın ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrenciler “Küresel İşletme Tezi Araştırma ve Yazma” kursu ile Virginia Üniversitesi'nde tezlerine başlıyor ve üç üniversitede de araştırma yapıyorlar. Öğrenciler sonbaharda ilgi alanlarına göre üç kişilik bir takıma atanacak ve önceden seçilmiş konular listesinden birini seçecek veya kendi konularını önereceklerdir. 30 dakikalık tez savunması, her üniversiteden bir profesör panelinden önce Haziran ayında ESADE Business School'da sunulacak.

Öğrenciler yıl boyunca hem şahsen hem de video konferans görüşmeleri sırasında fakülte danışmanı ile birlikte çalışırlar. Araştırma yaklaşımı, saha araştırmasını veya bir anketi içeren özgün bir araştırma çalışmasını içerebilir; açıkça tanımlanmış ve anlamlı bir küresel işletme konusu hakkında kapsamlı bir literatür taraması; veya küresel ticaretin belirli bir yönünü farklı bağlamlarda karşılaştırmak ve karşılaştırmak için iki veya üç küresel işletmenin vaka çalışması.

Konular geniş kapsamlı ve “Finansal Hizmetler Sektöründe Stratejik Yönetim ve İşletme Kararları için Büyük Veriler”, “Kültür Fandomu Nasıl Etkiliyor: Çin Futbolunun Çin Futboluna Karşı Pazarlama Etkileri”, “Moda Endüstrisinde Sanal Gerçeklik Teknolojisinin Analizi, ”Ve“ Stratejik Çeviklik: Uluslararası Şirketlerin Sonuçlarına ve Başarısına Etkileri. ”

Uygunluk

Adaylar, bölgesel olarak akredite bir kolej veya üniversiteden bir lisans işletme derecesi (işletme, finans, pazarlama, yönetim, tedarik zinciri yönetimi vb.) Ve AACSB- veya EQUIS onaylı bir işletme okulundan mezun olmalı ve üç önkoşul kursu tamamlamışlardır - "Giriş Finansal Muhasebe, "" Mikroekonomi "ve" Finans. " Adaylar iki yıldan fazla iş tecrübesine sahip olamazlar veya mezuniyetten önceki 26 ay içinde mezun olmuş olmalıdırlar. Tam zamanlı iş deneyimi bir zorunluluk değildir. İngilizce yeterlilik gereklidir.

Bir yıllık yüksek lisans programı Eylül ayında başlıyor ve Haziran sonunda sona eriyor. Kabul komitesi olağanüstü entelektüel yetenekler, kanıtlanmış akademik hazırlık ve seçtikleri çalışma alanı için bir tutku getiren çok yönlü bireyler arıyor. Komite, güçlü akademik yetenek ve motivasyon, olgunluk, azim, dürüstlük, başkalarıyla çalışma yeteneği, kendine güven ve liderlik gibi karakter özelliklerinin kanıtlarını arar. Farklı bakış açıları ve yaşam deneyimleri içeren bir sınıf ortamı elde etmeye çalışıyoruz.

Tarihler

Global Commerce Program’daki yüksek lisans, her yıl bir kez başlar, Eylül’den başlayarak Haziran’da ödevlerinizi bitirir. Başvurular yuvarlanma kabulüne göre kabul edilir.

Başvurular ekim-haziran ayları arasında kabul edilir. 15 Haziran tarihinden sonra alınan başvurular, yer olduğu sürece haddeleme esasına göre gözden geçirilecektir.

Kariyer Noktaları

McIntire Ticaret Okulu, Lingnan (Üniversite) Koleji ve ESADE'deki kariyer hizmetleri personeli, öğrencilerin kariyer fırsatlarını keşfetmelerine, iş arama için hazırlanmalarına ve dünya çapındaki işverenlerle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için birlikte çaba göstermektedir. Öğrencilerin, seçtikleri takdirde, her okul tarafından desteklenen ana kariyer toplama forumuna / fuarına katılmalarını sağlamak için akademik takvime zaman ayrılmıştır.

Öğrenciler, bir yıllık programa McIntire'da başlıyor, her yıl en iyi yerel ve çok uluslu firmalardan 300'ün üzerinde çalışanı istisnai çalışanlar aramak için ziyaret ediyor. Hem kariyer gelişimi ekibi hem de işveren ilişkileri ekibinden oluşan Ticaret Kariyer Hizmetleri (SSS), üstün destek ve hizmet sağlamaya kendini adamıştır. Bire bir danışmanlık, kariyer arama danışmanlığı, yıllık Ticaret Kariyer Günü, çevrimiçi bir iş veritabanı ve özel olarak hazırlanmış programlar ve atölye çalışmaları sunan CCS, mezun öğrencilerin eşsiz kariyer hedeflerini keşfetmelerine, takip etmelerine ve elde etmelerine yardımcı olur. Öğrenciler Lingnan (Üniversite) Koleji ve ESADE Kariyer Hizmetlerine ilerlerken, iş arama ihtiyaçlarını desteklemek için benzer yüksek kaliteli kariyer programları ve yerinde hizmetler bulacaklar.

Son Güncelleme Tem 2019

Okul Hakkında

The McIntire School of Commerce is regarded as one of the nation's finest business schools, offering world-class programs at the undergraduate, graduate, and certificate levels. McIntire’s undergradua ... Devamını oku

The McIntire School of Commerce is regarded as one of the nation's finest business schools, offering world-class programs at the undergraduate, graduate, and certificate levels. McIntire’s undergraduate program offers students a Bachelor of Science in Commerce degree; students may choose to concentrate in Finance, Accounting, Marketing, Management, or Information Technology. Daha Az
Charlottesville , Barselona + 1 Daha fazla Daha az