Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları Yüksek Lisans AVAILABILITY Tam zamanlı 1 yıl Part-time 2 yıl UCL Katar Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları lisans BAKIŞ resmen CILIP tarafından akredite edilecek bölgedeki türünün ilk lisans programı haline gelmiştir: Chartered Institute Kütüphane ve Bilgi Uzmanları.

kütüphane ve bilgi çalışmaların öğretimi için İngiltere'nin önde gelen tesisi - UCL Katar Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları Yüksek Lisans Londra'da Bilgi Çalışmaları UCL'in Bölümünde sunulan program ile aynıdır. Bizim program Katar ek bir odak ve öğrenciler vaka çalışmaları ve staj olanakları ile, profesyonel olarak çalışacağı bölgesel bağlamda içermektedir. Öğrencilerin profesyonel bir lider kütüphane veya bilgi olarak çalışmak için gerekli temel teorik ve pratik becerileri ayrıntılı bir topraklama verilir ve gelişecektir geniş bir beceri seti özellikle kütüphane ve bilgi yönetimi, tahsilat binasında odaklanmak, kataloglama ve sınıflandırılması ile. DERS PLANI Bu MA 180 kontör olmak üzere toplam değeri vardır. Öğrenciler altı zorunlu modüller (90 kredi), iki opsiyonel modülleri (30 kredi) ve bir tez (60 kredi) almak. Zorunlu Modüller Bilgi Organizasyonu ve Erişim Toplama Yönetim Bilgi Kaynakları ve kullanılabilirlik ve talep Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri Profesyonel Farkındalık Tez Opsiyonel Modüller Konu Yönetim İlkelerine Alma giriş, seçenekler şunlar olabilir: Arşivler ve Koruma Kütüphanesi Kültürel Mirasın Tanıtımı Çalışmaları Disiplinlerarası Yöntemleri Çocuklar ve Gençler tez Tüm öğrenciler için Dünya Bilgi Okuryazarlığı Services Beşeri The Book Systems ve Veri Yönetimi İslam Yazmaları Dijital kaynakların saptanması 10-12,000 kelimelik bir tez sonuçlanan bağımsız bir araştırma projesi üstlenmek.

MA Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları programı kursunda her öğrenci için yerleştirme fırsatlar sunar mesleki uygulama elemanı staj.

GİRİŞ ŞARTLARI Bu MA kabul edilmek için, adayların bir lisans derecesine sahip olmalıdır en azından İkinci Sınıf Başarılar (UK sistemi), 4,0 ölçek (ABD sisteminde) üzerinde 3.0 bir not ortalaması veya eşdeğer bir standarda başka uluslararası nitelik.

Adaylar, normalde bir kütüphane veya bilgi hizmetleri pozisyon içinde ilgili iş deneyimi en az bir yıl kazanmış bekleniyor. Mezun staj veya staj tercih edilir, ancak diğer çalışma tür bir kütüphane veya bilgi yardımcısı olarak, örneğin, aynı zamanda kabul edilebilir. Bir kütüphanede Geçici işler, örneğin raflar gibi genellikle uygun olarak kabul edilmez.

Anadili Adaylar İngilizce normalde bir İngilizce dil sınava gerekmektedir değildir. Bu programa giriş için kabul edilebilir niteliklere (genel olarak dört alt her birinde en az 6.0, en az olmak üzere 6.5) IELTS içerir.

NEDEN gelişmiş ve son derece donanımlı öğretim boşluklar dahil gerçekten olağanüstü tesislerden UCL Katar parası UCL KATAR öğrenciler TERCİH. UCL Katar hızla kültürel miras, kütüphanecilik ve enformasyon çalışmaları odaklanan geniş bir yayın koleksiyonu inşa ediyor. IT Dedicated ve kütüphane uzmanları, akademik ve öğretim elemanlarının ek olarak, öğrencilere destek için hazırdır.

Öğrenciler Katar ve bölgeden gelen kütüphane uzmanları ile ağ fırsat var ve bir yerel ya da uluslararası kütüphanede bir yerleşim üstlenecektir.

Katar kütüphaneleri altyapısı ve kapasite geliştirme yoğun yatırım yapıyor. Bu bölgedeki kariyer geliştirmek isteyen öğrenciler ve profesyoneller için son derece heyecan verici bir dönemdir.

ÖĞRENİM ÜCRETİ 2016 giriş için, Kütüphane ve Bilgi Çalışmaları Yüksek Lisans QAR 99900 bir öğrenim ücreti vardır.

Tam burs Bir dizi başarılı adaylar için mevcuttur burslar. Fon, akademik liyakat ve finansman ihtiyacı esasına göre verilmiştir.

Online Başvuru Başvurular http://www.ucl.ac.uk/qatar/study/degree-programmes/apply-now online sunulabilir

Program dili:
  • Ingilizce

UCL Qatar için 1 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
- Mevcut Burslar
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date