Kadın, Cinsiyet ve Cinsellik Çalışmaları

Genel

Program açıklaması

Olumlu sosyal değişimin bir temsilcisi ve marjinalleştirilmiş insanlar için cinsiyet, ırk, sınıf, cinsellik ve milliyet farklılıkları karşısında etkili bir savunucu olmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri geliştirin.

UAlbany'deki kadın, cinsiyet ve cinsellik çalışmaları yüksek lisans programında, ırk, etnik köken, ekonomik durum ve cinsel kimliğin kesişim noktalarında cinsiyetin farklı siyasi, sosyal ve kültürel sistemlerden nasıl etkilendiğini ve etkilendiğini incelersiniz.

Son projeniz için, feminist teori ile eyleme geçirilebilir topluluk katılımı arasında bağlantı kurmayı amaçlayan orijinal araştırmayı tamamlıyorsunuz.

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The College of Arts and Sciences is a diverse community of exceptional scholars working together toward the common goal of excellence in the pursuit of knowledge, both for its own sake and in service ... Devamını oku

The College of Arts and Sciences is a diverse community of exceptional scholars working together toward the common goal of excellence in the pursuit of knowledge, both for its own sake and in service to society. Daha Az