Kalkınma için Su ve Sanitasyon Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Su ve sanitasyonun sürdürülebilir şekilde sağlanmasının sağlanması, 21. yüzyılın en büyük küresel sorunlarından biridir. En son araştırmamıza, gerçek hayattaki problem çözme deneyimlerimize ve kapsamlı pratisyen girdisine dayanarak, Su ve Gelişim için Sanitasyon MSc size bu zorluğu çözmeye yardımcı olacak araçlar sağlayacaktır.

Elbette benzersiz bir mühendislik, çevre bilimi, halk sağlığı ve sosyal bilim dengesi sağlar ve bu nedenle, dünyanın her yerinde, özellikle düşük ve düşük seviyelerde su temini ve sanitasyon projeleri ve programları planlamak ve uygulamak için beceri ve bilgi sağlar. orta gelirli ülkeler. Yüksek Lisans'ın önemli bir parçası, tezinizi gelişmekte olan bir ülkede gerçek bir proje üzerinde yürütme fırsatıdır.

Ders yapısı

Kalkınma için Su ve Sanitasyon Yüksek Lisans üç bileşenden oluşur: MSc% 40, PgDip% 66.6, Grup projesi (yarı zamanlı öğrenciler için tez) MSc% 20, PgDip% 33.3, Bireysel proje MSc% 40 öğretti.

Bireysel proje

Öğrenciler tez projesi koordinatörleri ile istişare ederek bireysel projeyi seçerler. Bireysel proje, öğrencilere bağımsız araştırma yapma, orijinal bir şekilde düşünme ve çalışma, bilgiye katkıda bulunma ve su yönetimindeki gerçek sorunların üstesinden gelme yeteneklerini gösterme fırsatı sunar. Projelerin çoğu WaterAid, Oxfam ve Excellent Development gibi dış kuruluşlar tarafından destekleniyor ve düşük ve orta gelirli ülkelerde bulunuyor.

Grup projesi

Grup projesi, öğrencilere akademik denetim altında çalışırken danışmanlık amaçlı bir projenin sorumluluğunu alma fırsatı sağlıyor. Başarı, çeşitli faaliyetlerin entegrasyonuna ve üzerinde anlaşmaya varılan hedefler, son başvuru tarihleri ​​ve bütçeler arasında çalışmaya bağlıdır.

Gelecek kariyeri

Cranfield mezunları, uluslararası su endüstrisine derhal katkıda bulunma becerisi ile ayrılıyor ve birçoğu danışmanlar, yöneticiler, mühendisler, sağlık uzmanları ve proje yöneticileri gibi çeşitli rollerde uzun süreli kariyerlerin tadını çıkarıyor. Mezunlarımızdan bazıları sivil toplum kuruluşları, acil yardım kurumları, BM ve benzeri uluslararası kuruluşlarla su ve sanitasyon geliştirme çalışmalarına devam etti. Elbette araştırma pozisyonları ve doktora programları için ideal bir temel sağlar.

Giriş koşulları

Minimum gereksinimler: 1. veya 2. sınıf İngiltere Onur, mühendislik, çevre bilimi, coğrafya, geliştirme çalışmaları, yer bilimleri veya ilgili konular veya bu İngiltere niteliklerinin uluslararası dengi gibi ilgili bir disiplinde derece. Resmi giriş şartlarımızı yerine getirmiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

ATAŞ Sertifikası

İngiltere'de okumak için vize almak isteyen öğrencilerin bu kursa katılmak için ATAS sertifikası başvurusunda bulunmaları gerekebilir.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world.

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world. Daha Az
Cranfield , Swindon + 1 Daha fazla Daha az