Kalkınma için Su ve Sanitasyon Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Son otuz yılda çok fazla ilerleme kaydedilmiş olmasına rağmen, hala bir milyardan fazla insan güvenli, güvenilir ve uygun fiyatlı bir su kaynağına erişimden yoksundur; Bu sayının iki katından fazla olması hala temel sağlık hizmetlerinden yoksun. Bu ders, dünyanın herhangi bir yerinde, özellikle de düşük gelirli ülkelerde su temini ve sıhhi tesisat projelerini ve programlarını planlamak ve uygulamak için gerekli olan temel beceri ve bilgiyi sağlar.

Bu kurs, düşük gelirli ülkelere sürdürülebilir su temini ve sanitasyon projelerinin planlanması, uygulanması ve yönetiminde kariyerini ilerletmek isteyen öğrenciler için idealdir. Elbette değerlendirilen modüller, grup projeleri ve bireysel bir proje oluşur. Modüller, gerçek problemlerin analizine vurgu yapan, öğrenmeyi pekiştirmek için pratik alan çalışmasıyla dersler ve dersler içermektedir.

Ders yapısı

Kalkınma için Su ve Sanitasyon Yüksek Lisans üç bileşenden oluşur: MSc% 40, PgDip% 66.6, Grup projesi (yarı zamanlı öğrenciler için tez) MSc% 20, PgDip% 33.3, Bireysel proje MSc% 40 öğretti.

Bireysel proje

Bireysel proje, öğrencilere bağımsız araştırma yapma, özgün bir şekilde düşünme ve çalışma, bilgiye katkıda bulunma ve su yönetimindeki gerçek sorunların üstesinden gelme yeteneklerini gösterme fırsatı sunar. Tez projesi boyunca yurtdışı projeler için fırsatlar olacak.

Grup projesi

Grup projesi, öğrencilere akademik denetim altında çalışırken danışmanlık amaçlı bir projenin sorumluluğunu alma fırsatı sağlıyor. Başarı, çeşitli faaliyetlerin entegrasyonuna ve üzerinde anlaşmaya varılan hedefler, son başvuru tarihleri ​​ve bütçeler arasında çalışmaya bağlıdır.

Gelecek kariyeri

Cranfield mezunları, uluslararası su endüstrisine derhal katkıda bulunma becerisi ile ayrılıyor ve birçoğu danışmanlar, yöneticiler, mühendisler, sağlık uzmanları ve proje yöneticileri gibi çeşitli rollerde uzun süreli kariyerlerin tadını çıkarıyor. Mezunlarımızdan bazıları sivil toplum kuruluşları, acil yardım kurumları, BM ve benzeri uluslararası kuruluşlarla su ve sanitasyon geliştirme çalışmalarına devam etti. Elbette araştırma pozisyonları ve doktora programları için ideal bir temel sağlar.

Giriş koşulları

Minimum gereksinimler: 1. veya 2. sınıf İngiltere Onur, mühendislik, çevre bilimi, coğrafya, geliştirme çalışmaları, yer bilimleri veya ilgili konular veya bu İngiltere niteliklerinin uluslararası dengi gibi ilgili bir disiplinde derece. Resmi giriş şartlarımızı yerine getirmiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

ATAŞ Sertifikası

İngiltere'de okumak için vize almak isteyen öğrencilerin bu kursa katılmak için ATAS sertifikası başvurusunda bulunmaları gerekebilir.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world.

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world. Daha Az
Cranfield , Swindon + 1 Daha fazla Daha az