Kalkınmada Ekonomi ve Finans Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu ders size, gelişime ve özellikle finans ve finans kurumlarının rolüne ilişkin ekonomik yaklaşımları sistematik olarak anlatacaktır. Öğrenciler çeşitli finansman geliştirme mekanizmalarının değerlerini değerlendirebilecek ve maliye politikasının temellerini anlayabileceklerdir.

Kurs sırasında, kalkınma sorunlarının analizi için gerekli becerileri geliştirecek ve istatistiklerle ekonometri arasındaki bağlantıları anlayacak ve uluslararası ticaret ve döviz kuru politikaları ve ilgili ekonomik konularda uzmanlık geliştireceksiniz. Ek olarak, öğrenciler proje ve program yönetimi, kamu politikası ve kalkınma politikalarını kapsayan bir dizi seçeneği çalışma fırsatına sahiptir.

sıralamalar

Bradford'daki siyaset, lisans dersleri için Birleşik Krallık'taki Tam Üniversite Rehberi Üniversite Konu Tabloları 2019'da 45. sıradadır. Bu sıralamalar ayrıca Bradford’ı İngiltere’deki lisansüstü adayları için ilk 20’ye yerleştiriyor.

Lisansüstü siyaset kurslarımız, 2018 Lisansüstü Öğretim Deneyimi Anketi'nde (PTES) istihdam edilebilirlik açısından İngiltere'de 2. sırada yer aldı.

Giriş koşulları

Tipik bir uygulama, iyi bir Onur derecesi veya eşdeğerini içerir. Bununla birlikte, Üniversite önceki akademik deneyimlerine bakılmaksızın tüm potansiyel öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılar; teklifler, her bir bireysel başvurunun ayrıntılı olarak ele alınmasından sonra yapılır.

İngilizce dil gereksinimleri

 • IELTS 6.0 veya eşdeğeri

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Ekonomik Büyüme ve Kalkınma (DEV7007-B)
 • Uygulamalı Ekonometri (DEV7024-B)
 • Uluslararası Ekonomi (DEV7008-B)
 • Kalkınma için Finansman (DEV7001-B)
 • Terzi (PES7040-E)

seçenek

 • Proje Planlama ve Tasarımı (DEV7033-B)
 • Proje Değerlendirme (DEV7032-B)
 • Gelişim İhtiyaçlarını ve Sonuçlarını Değerlendirme (DEV7036-B)
 • Doğal Kaynak Yönetimi (PES7045-B)
 • Proje Uygulama ve Yönetimi (DEV7031-B)
 • Sürdürülebilir Şehirler (PES7052-B)
 • Cinsiyet, Çatışma ve Kalkınma (PES7041-B)
 • Uluslararası Çevre Yönetişimi (PES7042-B)
 • Afrika Çalışma Ziyareti (PES7034-B)
 • Orta Doğu Siyaseti ve Güvenlik Dinamiği (PES7043-B)

Seçmeli

Yerleştirme

Stajınızın bir parçası olarak staj yapmayı seçebilirsiniz; bu durumda bir yıl yerine 15 aydan fazla çalışacaksınız. Bunu yapmak için, ilk önce bir yıllık programa kaydolmalı ve daha sonra herhangi bir yarıyıl 2'nin ortasına kadar herhangi bir zamanda bir yerleşimi güvenceye aldığınızda 15 aylık programa geçmelisiniz.

Staj / yerleştirme, uygulayıcı topluluğunun akademik çalışmalarınızla olan ilişkisini entegre ederek, Yüksek Lisans programınız boyunca mesleki deneyim ve pratik becerilerin gelişimini daha da arttırır.

Bu unsur öğrenci merkezli ve öğrenci liderliğindedir ve bu nedenle stajları belirleme ve başvuru girişimi sizin tarafınızdan yönlendirilmektedir. Akademik personel, adaylarla ve önerilerle uygun fırsatların belirlenmesini kolaylaştırabilir ve destekleyebilir, başvuruların yazılmasına yardımcı olabilir ve destekleyici referans mektupları sağlayabilir. Yerleştirme veya staj sırasında, özel hazırlık hazırlık eğitimleri ve mentorluk desteği sağlarlar.

Staj / yerleştirme dünyanın herhangi bir yerindeki bir kuruluşta yapılabilir. Fırsatınız tamamlanmadan önce önerilen faaliyetlerinizi ayrıntılandırmanız ve onay almanız gerekir.

Staj / yerleştirme tamamlandıktan sonra programa geri döneceksiniz, kilit öğrenme noktalarını özetleyen bir tamamlama raporu gönderin ve ardından Yüksek Lisans tezinizi üstlenin. Öğrenciler genellikle yerleştirme dönemlerini kullanırlar ve tezlerini bilgilendirmek ve şekillendirmek için deneyimlerini kullanırlar.

Öğrenme ve değerlendirme

Çoğu öğretim modüller için ders ya da grup temellidir; bireysel denetçiler ise tez yazımı sırasında uzman rehberlik ederler (2. yarıyıldan itibaren). Dolayısıyla, programlar ilerledikçe, ana öğrenme yöntemi yavaş yavaş daha bireysel hale gelir ve öğrenci merkezli hale gelir.

Program, öğrenme ve kişisel gelişim planlama becerilerinizi geliştirmek ve BT ve kütüphane kaynaklarına bir giriş sağlamak için yoğun bir indüksiyon haftasıyla başlar. Gerekirse sizin için ek grup ve bire bir destek sağlanır. Tez yazım hazırlığının bir parçası olarak akademik yazma, araştırma ve analitik becerilere sahipsiniz.

Kilit konulardaki bilgilerin sistematik olarak gelişmesini sağlamak için, modüller denemelere ve resmi sınavlara ek olarak çeşitli değerlendirmelerle değerlendirilir. Değerlendirmenin bir rapora veya sunuma dayanabileceği grup çalışması, size hem ekip çalışması deneyimi hem de argümanları ve bilgileri ifade etmenin farklı yollarını sunar. Bazı modüller problem çözme egzersizleri kullanabilir veya sizden işiniz için bir portföy geliştirmenizi isteyebilir. Lütfen daha fazla bilgi için eke bakınız.

tesisler

Barış Etütleri ve Uluslararası Gelişim'de öğretme ve öğrenme, çeşitli alanlarda gerçekleşir: konferans salonları, seminer odaları, hareketli gruplar içeren esnek alanlarda, öğrencilerin gruplar halinde çalışabileceği yerler.

Sınıf dışına çıkıyoruz - örneğin, dünyanın dört bir yanından konuk konuşmacıları tartışmak üzere Skype üzerinden tartışmaya davet ediyoruz ve yenilikçi çevre dostu kampüsümüzden ve çeşitli Bradford kentinden faydalanan çalışma oturumları düzenliyoruz. Ayrıca İngiltere ve yurtdışındaki (örneğin, Yorkshire civarında, Kuzey İrlanda'ya, Lahey'e ve her yıl farklı bir Afrika ülkesine) saha gezilerine ve her yıl farklı bir gençlik yurdunda rol oynamaya devam ediyoruz. .

Müfredat dışı faaliyetlerimiz, konuk konuşmacılar, seminerler ve eğitim oturumlarımız var. Öğrenci İrtibat Görevlimiz de birçok sosyal aktivite düzenler - merkezi, rahat ortak odamız diğer öğrencilerle tanışmak ve öğrenmek, sınav geceleri, uluslararası potluck suppers, ücretsiz kahvaltılar, kahve molaları için harika bir yerdir. Yıllık Barış ve Kalkınma Topunu ve kendi Barış futbol takımımızı da unutmayalım.

JB Priestley Kütüphanesi, özellikle Barış, Politika ve Sosyal Değişme ve üniversitenin uzmanlaştığı Uluslararası Gelişim için mükemmel kaynaklara sahiptir - Özel Koleksiyonlarımızın ayrıntılarına bakınız.

Kütüphane, öğrencilerin buluşma ve ders çalışmalarına yönelik olarak tasarlanan ve kampüs çevresindeki diğer güvenli, misafirperver ve etkileşimli alanların yanı sıra 7/24 açıktır.

Üniversite ve Anabilim Dalı genel olarak çok küresel, ve biz de çeken öğrencileriz. Bu nedenle, yeni başlayanlar için Arapça, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde ücretsiz Modern Yabancı Dil dersleri sunuyoruz. Bu iki saatlik haftalık dersler deneyimli dil öğretmenleri tarafından yürütülür ve katılım sertifikasıyla sonuçlanır. Brezilya Portekizcesi veya Korece gibi daha geniş bir dil yelpazesi, eşler arası bir program kapsamında ücretsiz olarak da verilmektedir. Genellikle PSID öğrencileri hem öğretmen hem de öğrenici olarak yer alır.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ev / AB: yılda 7.190 £
 • Uluslararası: yıllık 16,840 £

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz. Tüm ayrıntılar için burs web sitemizi ziyaret edin.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçenekleri tartışmak, seçenekleri araştırmak ve iş arama becerilerini geliştirmek suretiyle planları netleştirmeye yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

Bu yeterliliğin tamamlanması üzerine, hükümet, özel sektör, kalkınma ajanslarında (örneğin bölgesel veya ulusal kalkınma bankaları) veya üçüncü sektörde ekonomi ve finans ile ilgili bir kapasitede bir ekonomi veya finans politikası kapasitesinde çalışmaya devam edebilirsiniz. (örneğin mikrofinans veya kurumsal destek ve geliştirme).

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az