Kanada

Kanada'da Eğitim

Kanada'da Yükseköğretim

Bu yüksek öğrenim işlemleri için anayasaya göre yetkili olan İstanbul, Newfoundland ve Labrador, Alberta, Manitoba, Nova Scotia, Quebec, British Columbia, Saskatchewan, New Brunswick ve Prince Edward Adası Kanada il olduğunu.

Her ilde onların yüksek öğrenim sistemi yönetmek şekilde biraz farklı olmasına rağmen, bazı benzerlikler Kanada'da öğrenim görmeyi düşünen öğrencilerin ülkenin 'ın eğitim sisteminden beklemek ne bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir kalır. Örneğin, tüm üniversite ve kolej hibe lisans 'ın yüksek lisans ' s ve doktora mesleki veya teknik yüksekokul sertifika veya diploma sağlarken. Kanada yüksek öğretim kurumları da toplumun iki yıllık ön teklif kolej 'ın derece, Uygulamalı Sanatlar ve Teknoloji, il enstitüleri ve özel meslek yüksek okullarında içerir.Bir öğrenci belirli bir kolej veya üniversite katılıyor ilgi duyuyorsa, o eşsiz eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi için o ilin web sitesini ziyaret gerekir.

 

Kanada'da Popüler Üniversiteler

Toronto Üniversitesi sürekli en iyi Kuzey Amerika universities.Offering öğrencilerin başka bir Kanadalı unversity yanı sıra tanınan araştırma laboratuvarlarında çalışma fırsatı daha akademik dersler erişim listesinde üst sırada yer alıyor, UT Kanada 'en biri olarak kabul edilir -Uçuş yüksek öğretim kurumları.

Ve Alberta Üniversitesi, derinlemesine müfredat ile tanınan bir dünya saygın ve araştırma ağırlıklı bir üniversite; diğer seçkin Kanada üniversiteleri 50.000 'den fazla öğrenci konser salonları, müze ve müzik ve spor programları çeşitli zevk British Columbia Üniversitesi, dahil ve yüksek standartlarda öğrenme.

 

Öğrenim Ücretleri

Kendi ülkelerinde bir lisans derecesi kazanmak isteyen Kanadalı öğrenciler için ortalama ders yaklaşık $ 5000 yıllık başı gecelik CAD (Euro ABD doları dolar 5000 ve 3700) 'dir. Kanada'da lisansüstü kazanmak için tercih öğrenciler daha fazla yıllık undergraduation öğrenim ücretleri daha yaklaşık $ 1000 (740 Euro) ödeme bekleyebilirsiniz.

Yaklaşık üç kat daha fazla, aslında - Uluslararası öğrenciler Kanada sakinleri daha yüksek ücret ödemeleri gerekmektedir. Uluslararası bir öğrenci iseniz, lisansüstü için lisans programları ve daha da yüksek bir miktar için yılda 14.000 $ (10,400 Euro) ödeme bekliyorlar. Newfoundland ve Manitoba üniversitelere giden uluslararası öğrenciler en düşük öğrenim ücreti ödeyecek ise Saskatchewan ve Quebec üniversitelere giden yerleşik olmayanlara, öğrenim ücretleri en yüksek ödeme.

 

Çalışma Vizeler için uygunluk

Kanadalı bir çalışma vizesi almak için hak kazanmak için, öğrencilerin maddi kendilerini desteklemek ve katkı payı ödeme ve suç tarihi açısından temiz bir kayıt sunabilirim göstermek, bir kolej veya Kanada'da üniversite tarafından kabul edilmiştir kanıtlamak zorundadır. Bir öğrenci vizesi verilmeden önce öğrencilerin bazı durumlarda bir sağlık muayenesinden geçmesi istenebilir.

 

Neden Kanada'da Eğitim?

Uluslararası öğrenciler Kanada'da yüksek öğrenim tesisleri katılmak için pahalı olsa da, bu ülke de eğitimin kalitesi ile ilgili en iyi itibarına birine sahiptir. Buna ek olarak, Kanada dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birini tecrübe etmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir öğrenme ortamı saglayan huzurlu, güvenli ve farklı bir ortam sağlar.

Kanada Hakkında

ABD sınırında kuzeyinde yalan, Kanada toplam alanı açısından dünyanın ikinci büyük ülkesidir. Pasifik'ten Atlantik Okyanusu uzanan, Kanada da petrol, mineraller, balıkçılık ve ormancılık dahil doğal kaynakların bolluğu nedeniyle en büyük ekonomilerinden birine sahip bulunuyor. Bu devlet başkanı olarak bir başbakan ve Kraliçe Elizabeth ile, bir anayasal monarşi ve parlamenter demokrasi olarak kabul edilir. Bir olarak kabul "orta " güç, Kanada yaşam insan gelişimi, sivil özgürlükler, eğitim, ekonomik özgürlük ve kalite diğer küresel ülkeler arasında yüksek sırada yer alıyor. Buna ek olarak, bu, NAFTA, G8, NATO, Dünya Ticaret Örgütü, APEC ve Milletler Topluluğu, Birleşmiş Milletler üyesidir.

Kanada yoğun ormanlık arazi geniş alanlar olduğu için, sekiz mil kare başına yaklaşık üç kişi (bir kilometre) bir nüfus yoğunluğuna sahiptir.Bu demografik Kuzey ve Güney Kutup, Rusya ve Amazon orman parçaları karşılaştırılabilir dünyanın en düşük biridir. Alternatif olarak, Güney Quebec ve Güney Ontaria St Lawrence Nehri boyunca Kanada'nın en yoğun nüfuslu bölgeleri ve Büyük Göller içerir.

Üç toprakları ve on il Kanada federasyonu oluşmaktadır. İller hükümette ek gelir toplama iller ile refah, sağlık ve eğitim, açısından, federal hükümet bu illerde Kanada Sağlık Yasası gibi ulusal politikalar uygulamak topraklarında daha özerktir. Il federal politikaların başlatılması reddetme hakkını saklı olmasına rağmen, genellikle onları kabul seçti.

 

Kanada hakkında Temel Bilgiler

  • Kanada'nın başkenti Ontario eyaletinde bulunan Ottowa vardır.
  • İngilizce ve Fransızca - Kanada iki resmi dili vardır. Yüzde 20 Fransızca konuşan Kanadalılar ise yaklaşık yüzde 60 İngilizce konuşur. Yaygın nedeniyle çok kültürlü çeşitliliğin yüksek seviyesine Kanada'da konuşulan diğer diller Kanton, Almanca, Pencap ve İtalyan.
  • Quebec hukuk sistemi Fransız hukuk tarafından desteklenen sivil yasalar sistemine dayanmaktadır, Kanada geri kalanı İngiliz hukuku sistemine bağlıdır.
  • Kanada, toplam kara sekiz yüzde kapsayan yaklaşık iki milyon göl bulunmaktadır.
  • Akçaağaç yaprağı Kanada 'ın ulusal sembolü ve ülkeye belirgin görüntülenir' olduğunu s bayrağı.
  • Kanada vatandaşlarına ücretsiz temel sağlık hizmetleri sunuyor, ancak, diş servis ücretini bu hizmetlerin alan kişinin sorumluluğundadır kalır. Reçeteli ilaçlar 65 yaş üstü yanı sıra sosyal yardım alanlar daha çok yaşlılar için ücretsizdir.
  • Kanada Kraliyet dekore atlar binicilik için bilinen bir ulusal ve federal polis gücü hem de (halk dilinde "Mounties ") Atlı Polisi olarak Kanada onlar devriye alanları.

 

Kanada 's İklim

Ortalama yaz ve kış sıcaklıkları topraklarından topraklarına büyük ölçüde değişmektedir. Kanada deneyimi hava ABD'nin benzer koşullar, Prairie ve iç ilin güney kesimlerinde derece Fahrenheit altında beş derece Fahrenheit kadar -30 ortalama dizi günlük sıcaklık değişebilir karasal iklim koşulları, (-30 -15 santigrat varken .) Kanada tüm alanları kar ve yağmur büyük miktarda duyarlıdır. 78 derece (25 santigrat) Fahrenheit ve 20 derece Fahrenheit ortalama kış sıcaklıkları (-6 santigrat) Montreal, Quebec ve Ottawa mevcut ortalama yaz sıcaklıkları.

 

Kanada Para Birimi

Kanada para birimi Kanada doları olduğu, semboller $ veya C $, ya da kod CAD ile gösterilir. Amerikan doları gibi, Kanada doları 100 sent ayrılmıştır.50 kuruş para nadiren dolaşım görülür rağmen Kanada da, 5 ¢ gelir sikke, 10 ¢, 25 ¢ ve 50 ¢ mezhepler üretir. Para notları bir, beş, on, 20 ve 50 CAD mezhepleri gelir.

 

Kanada'da Din

Tüm Kanadalılar neredeyse yarısı İslam ve Hinduizm takip, kendilerini Katolikler düşünün. Bir son nüfus sayımına göre, Kanada vatandaşlarının yaklaşık yüzde 24 kendilerini ateist veya agnostikler aramak için tercih, dini grup her türlü ile bağlantısı yoktur.