Katolik Okul Yönetiminde Eğitim Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Katolik Okul İdaresinde Eğitim Yüksek Lisansı , Katolik Eğitim Vakfı tarafından Pontifex University ile Pontifex University tasarlanan bir programdır ve özellikle mevcut veya hevesli Katolik okul liderlerine yöneliktir; tüm normal gereksinimleri kapsayacak şekilde taleplerinde tamamen profesyoneldir, akredite edilmiştir ve bakış açısında utanmaz bir şekilde Katoliktir. Pedagojik girişimdeki kişisel etkinin paha biçilemez boyutunu göz ardı etmemek için kurs çalışmaları, bir haftalık yaz seansına ek olarak çevrimiçi yapılır .

Bu programın mantığı basit: Birleşik Devletler'deki Kilise'nin bugün Katolik okullarına her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Okulun vazgeçilmez olduğu kanaatini,GravissimumEducationis , Katolik Eğitim Cemaati'nin çeşitli belgelerinde, ayrıca Papalar ve Birleşik Devletler Katolik Piskoposlar Konferansı'nın açıklamalarında dile getiriyor. Okullarımız, Kilise topluluğu içinde ve genel olarak toplum içinde büyük saygı görüyor.

Tüm söylenenler, eşit derecede açıktır ki, öngörülebilir gelecekte, okullarımızın çoğunluğu Katolik ilk ve / veya ortaokul eğitimi almamış ya da bu konuda kötü deneyimler yaşamış olan, ağırlıklı olarak dinsizler tarafından işletilecektir; Hatta şu anda Katolik havariliğine dahil olan din adamlarının ve din adamlarının çoğu aynı kategoriye giriyor.

Diğer kurumlarda buna benzer bazı programlar var, ancak bunların çoğu sadece açıkça Katolik olan bir veya iki kurs sunarken, geri kalan kurslar sadece devlet okullarının eğitim vizyonunu taklit ediyor. Öte yandan bu program, yöneticilere fakültelerinin müfredata dini ve ahlaki değerlerle nüfuz etmelerine yardımcı olacak ve öğrencilerine Katolik bir dünya görüşü sunacak.

Araştırma kursu, Amerika Birleşik Devletleri ve ötesinde Katolik eğitimi boyunca etki alanımızı genişletmek için tasarlanmış bir literatür oluşturmaya katkıda bulunmayı amaçlayan gerekli tez veya araştırma projesi için çerçeve sağlar. Yüksek lisans tezi, doktora tezi için temel oluşturabilir. Doktora programı yalnızca araştırmaya dayalıdır.

Tüm adaylar, yeterlilik sınavını geçerek Katolik doktrininde yeterlilik göstermelidir; bu sınavı geçememek, kredisiz bir iyileştirme kursu gerektirecektir.

Gerekli dersler:

Katolik Eğitimi Organizasyonu ve Yönetimi (3)

Eğitimin Felsefi Temelleri (3)

Eğitimin Psikolojik Temelleri (3)

Eğitimde Sivil ve Kanonik Sorunlar (3)

Katolik Okulları için Finans (3)

Klasik Modda Müfredat Geliştirme ve Değerlendirme (3)

Katolik Okulu Öğretmenlerinin Oluşumu (3)

Amerikan Katolik Eğitim Tarihi (2)

Güzelliğin Yolu: Katolik Kültür Mirası (3)

Eğitim Araştırmaları (2)

- 28 kredi

Seçmeli dersler:

Okul Toplum İlişkileri (2)

Testler ve Ölçümler (2)

Katolik Okulunun Ruhani Yaşamı (2)

Öğretim Denetimi ve Değerlendirmesi (2)

Liderlik Eğitimi ve Değerlendirmesi (2)

Kateşist için İlmihal (2)

- 2 ek kredi gerekli

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Atlanta-based campus of Pontifex University, Holy Spirit College seeks to educate and to form students who, as leaders in professional and civic life, will live by the highest intellectual and eth ... Devamını oku

The Atlanta-based campus of Pontifex University, Holy Spirit College seeks to educate and to form students who, as leaders in professional and civic life, will live by the highest intellectual and ethical standards. In service of this goal, the Holy Spirit endeavors to create an environment in which integrated learning is a shared responsibility. Shared responsibility for the life and governance of the College should lead all its members to make the best of their own talents, to work together, to be sensitive to one another, to serve others, and to seek justice within and beyond the Holy Spirit community. Daha Az