Kimya Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Kurs içeriği

Mevcut yaşam kalitemizi, genel olarak bilimlerdeki ve bilhassa kimyaya olan gelişmelere borçluyuz. Kimya, tıp, biyoloji, tarım ve jeoloji gibi birçok bilim dalında önemli bir etkiye sahip olmaya devam etmekte ve aynı zamanda fizik ve matematik gibi bilimlere de bağlar ve bunu gerçekten merkezi bir bilim olarak kurmaktadır. Endüstrinin etkisi endüstride her yerde mevcuttur: Endüstrinin çeşitli alanları, örneğin üretim, kalite kontrol, aynı zamanda ürün iyileştirme ve atık işleme dahil olmak üzere kimyayı içerir. Yenilik ve yeni ürün ve süreçlerin gelişimi, temel bir kimya bilgisi olmaksızın mümkün değildir. Maddenin yapısı ve moleküler süreçlere ve tepkilere bakış açıları, günümüzdeki ve gelecekteki zorluklara hitap edecek bilimsel atılımlara katkıda bulunur.

Ders yapısı

Kimya Bilim Yüksek Lisans, kimya araştırmalarında geniş bir bilimsel eğitim ve deneyim sağlar. İngilizce öğretilen program, bilimsel ve meslek odaklı kurslardan oluşmaktadır. Ayrıca eleştirel bir tutum, mantıksal ve analitik akıl yürütme becerileri ve genelleme ve soyutlama duygusu geliştirmek için yapılandırılmıştır. Bilimsel ilerlemeyi araştırmak ve araştırmak için öğrencileri başlatmak için düzenlenmiştir.

İki yıllık yüksek lisans programı (120 kredi), her biri 30 krediden oluşan dört modülden oluşmaktadır. Her modül şunlardan oluşur:

  • genel kurslar (seçmeli dersler dahil),
  • büyük bir,
  • küçük ve
  • bir ana tez.

Genel dersler (seçmeli dersler dahil) bir yanda genel ileri düzey kimya dersleri veya kimya alanında bir usta için gerekli görülen genel derslerdir. Sunulan dört madalya vardır: Moleküler ve Makromoleküler Tasarım, Malzeme Kimyası, Analiz ve Karakterizasyon, Çevre Kimyası (VUB). Analitik, inorganik, makromoleküler, organik ve fiziki ve teorik kimya: Her büyük uzman, kimya daha uzmanlaşmış dallarından birinde araştırma yapmayı içerir.

İkinci yılda bir araştırma projesi (yüksek lisans tezi) planlanmaktadır. Yüksek lisans tezinin konusu seçilen majöre karşılık gelir. Yüksek lisans tezi orijinal bir araştırma çalışmasıdır. Öğrencilerin araştırma becerilerini geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenci bir konu seçer ve bir destekçi veya denetmen tarafından rehberlik edilir. Yüksek lisans tezi bir literatür inceleme bölümü, pratik araştırma ve konunun özgün bir analizinden oluşur. Öğrenciler yüksek lisans tezinin bir bölümünü yurtdışında yapma olanağına sahiptir. Yanı sıra, belirli bir kariyer dalının (Araştırma ve Geliştirme, Sanayi ve Yönetim) bir yansımasıdır. Seçtiğiniz reşit olmanın son derece üzerinde bir etkisi yok. Araştırma ve geliştirme yanlısı İngilizce konuşan öğrenciler için özellikle ilginçtir.

Kariyer perspektifleri

Kimya endüstrisinin tartışmasız, sayısız sanayi merkezidir ve dünya ekonomisi için hayati bir gerçektir. Dökme ve ince kimyasallar endüstrisi, farmasötik ve zirai kimyasallar sektörü, performans ve biyolojik materyal alanları gibi alanların tümü, çok sayıdaki enkarnasyonunda kimya gerektirir. Bilimsel programın genişliği sayesinde, kimya alanında yüksek lisans mezunları sektörün farklı sektörlerinde iş başvurusu için uygun ve iş piyasasında fırsatları çok farklıdır.

Kimyadaki ustalar, örneğin bilimsel araştırmalara, ürün geliştirme ve kalite kontrolüne dahil olabilirler ve yönetsel işlevler üstlenebilirler, bu da şirketlerin yanı sıra devlet kurumlarında da olabilir. Ayrıca, öğrencilerin çalışma ve geliştirme ortamı nedeniyle, kamu sektöründe (eğitim dahil) bir kariyer için de iyi hazırlanmıştır.

Bir kimya üniversitesi mezunlarının en önemli varlıkları, eleştirel düşünürler oldukları, araştırma yaptıklarının, iyi problem çözme becerilerine sahip oldukları ve çok değişken olduklarıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Devamını oku

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Daha Az