Kimya Ve Moleküler Bilimlerde Usta

Genel

Program açıklaması

Nefes hastalıkları nasıl tespit edilir?

Kullanılmış nükleer yakıt ana kayaya güvenle yerleştirilebilir mi? Kimya biyoekonomiye nasıl yarar sağlar? Kimya ve Moleküler Bilimler Yüksek Lisans Programında , analitik ve sentetik kimya, radyokimya, moleküler araştırma ve spektroskopi gibi birçok kimya alanında deneysel araştırma yöntemlerini öğrenirsiniz. Çalışmalar size uzmanlık için mükemmel bir temel sağlar ve sizi yerel ve küresel zorluklarla baş etmeye hazırlar.

Ders çalışıyor

Kimya ve Moleküler Bilimler Yüksek Lisans Programında, analitik ve sentetik kimya, radyokimya, moleküler araştırma ve spektroskopi gibi bir veya daha fazla kimya alanındaki deneysel araştırma yöntemlerine derinlemesine aşina olacaksınız. Çalışmalar konferans dersleri, sınavlar ve iletişim öğretimi, laboratuvar dersleri, sunum serileri ve seminerleri içermektedir. Lisans derecesi ile karşılaştırıldığında, bu çalışmalar daha bağımsız çalışma gerektirir. Yüksek lisans derecesi, pratik araştırmaları içeren kapsamlı bir yüksek lisans tezi ile sonuçlanır.

Program çok dillidir , bu nedenle derecenizi tamamen İngilizce olarak tamamlayabilirsiniz, ancak isterseniz Fince veya İsveççe de kullanabilirsiniz. Yüksek Lisans Programı tarafından verilen tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir.

Neden Kimya ve Moleküler Bilimler?

Kimya ve Moleküler Bilimler Yüksek Lisans Programını tamamladıktan sonra:

  • Analitik ve sentetik kimya, radyokimya, moleküler araştırma ve spektroskopi gibi bir veya daha fazla kimya alanındaki deneysel araştırma yöntemlerine derinlemesine aşina olun.
  • Alanınızın teorik temeli hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak ve bu bilgiyi daha geniş konulara uygulayabilmek.
  • Kimyasal araştırma verilerinin nasıl aranacağını ve yönetileceğini ve kimyasal laboratuvarlardaki zorlu görevleri planlamak ve gerçekleştirmek için bunları kullanın.
  • Proje planlama ve yönetiminde hem bağımsız olarak hem de ekibin bir üyesi olarak kimyasal bir uzman olarak hareket edebilme.
  • Sonuçları sözlü ve yazılı olarak alandaki uygulamalara uygun olarak doğru bir şekilde sunabilme ve kapsamlı bildiri ve raporlar hazırlayabilme.

Bir kimya uzmanı olarak, endüstride, araştırmada veya eğitimde veya iş sektöründe bir kariyere başlayabilirsiniz. Çalışmanız ayrıca çevresel veya biyolojik bilimlerin uygulamalarını, farmasötik ürünlerin imalatını veya teknolojik malzemelerin veya yeni enerji çözümlerinin geliştirilmesini içerebilir. Potansiyel işverenler arasında hem yurtdışında hem de Finlandiya'da özel şirketler, araştırma ve eğitim kurumları, kamu kurumları ve denetim otoriteleri bulunur. Kimya endüstrisi büyük bir işveren ve Finlandiya'daki en büyük ihracat endüstrilerinden biridir. Ayrıca doktora programında lisansüstü eğitim için başvurabilirsiniz.

Yapı ve İçerik

Kimya ve Moleküler Bilimler Yüksek Lisans Programından bir derecenin kapsamı 120 kredidir ve iki akademik yılda tamamlanması planlanmaktadır. 120 kredi iki bölüme ayrılmıştır:

  • 30 kredilik bir yüksek lisans tezi de dahil olmak üzere Kimya (85-100 cr), ileri çalışmalar
  • Diğer seçmeli çalışmalar (20-35 cr)

Yüksek Lisans programında, ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize göre en az bir ders paketi (radyokimya, sentetik kimya, analiz ve ayırma yöntemleri veya moleküler bilimde 25 kredi) ve farklı özel kimya alanlarından dersler seçmelisiniz. Çeşitli paketlerden çalışmaları seçerek geniş kapsamlı bir derece tamamlayabilir veya belirli bir kimya dalında uzmanlaşabilirsiniz.

Kişisel çalışma planınızı hazırlarken programdan yardım alacaksınız.

Kurslar ve Öğretim

Yüksek Lisans programında, ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize göre farklı özel kimya alanlarından dersler seçebilirsiniz. Çeşitli kurs paketlerinden çalışmaları seçerek geniş kapsamlı bir derece tamamlayabilir veya belirli bir kimya dalında uzmanlaşabilirsiniz. Kişisel çalışma planınızı hazırlarken akademik danışmanınızdan yardım alacaksınız.

Yüksek Lisans Tezi

Son projeniz, kapsamı 30 kredi olan yüksek lisans tezidir. Bir literatür taramasını ve deneysel veya teorik / hesaplamalı bir araştırma bileşenini içerir . Araştırma bileşeninin kapsamı 15 kredilik ek bir araştırma projesi (KEM412) tamamlanarak genişletilmiştir.

Araştırmayı, bir araştırma enstitüsünde veya şirkette veya bir öğrenci değişiminde Üniversite'de, Üniversite dışında bir araştırma grubunun üyesi olarak tamamlayabilirsiniz. Araştırmanın bir bölümünü kendiniz açıkça tamamlamanız ve tezin tamamını bağımsız olarak yazmanız gerekir.

Uluslararası Çevre

Uluslararası bir öğrenme ortamı: Kimya ve Moleküler Bilimler Yüksek Lisans Programı, uluslararası kabul prosedürü ile öğrencileri kabul eder. Kimya Yüksek Lisans Spektroskopisi Yüksek Lisans Programı öğrencileri, ayrıca bazı değişim öğrencileri, uluslararası kapsamı daha da arttırır. Ayrıca , Bakanlığın çeşitli uluslararası öğretmenleri ve araştırmacıları vardır. Kimyasal araştırma uluslararası bir çabadır ve University of Helsinki araştırma gruplarının birçok uluslararası ortağı vardır.

Öğrenci değişimi: University of Helsinki birkaç yabancı üniversite ile öğrenci değişim anlaşması vardır, böylece yurtdışındaki derecenizi tamamlayabilirsiniz. Yüksek Lisans derecenizi tamamladıktan sonra, yabancı bir üniversitede doktora çalışmasına devam edebilirsiniz. University of Helsinki tamamlanan kimya yüksek lisans derecesi, Avrupa üniversitelerindeki derecenin tanınmasını garanti eden Euromaster® kalite etiketi ile onaylanmıştır.

Dil çalışmaları: University of Helsinki dil becerilerinizi geliştirmek için çok çeşitli fırsatlar sunar.

Diğer Taraflarla İşbirliği

University of Helsinki bir öğrenci olarak, farklı fakültelerde okumak için geniş fırsatlara sahipsiniz. Esnek Çalışma Hakları Sözleşmesi (JOO) altındaki diğer Finlandiya üniversitelerinde de çalışmaları tamamlayabilirsiniz .

Son zamanlarda Fen Fakültesi, Yüksek Lisans Programındaki öğrencilerin Aalto Üniversitesinde verilen bazı tamamlayıcı kimya derslerini almalarını sağlayan ikili bir anlaşma imzalamıştır.

Doğa bilimlerindeki araştırmalar, doğa açısından geniş ve çok disiplinlidir. Kimya Bölümü'ndeki araştırmacılar, birkaç University of Helsinki biriminin yanı sıra araştırma enstitüleri ve Üniversite dışındaki şirketler ile ortak projelere sahiptir. Bu bağlantılar, kimya ve ilgili disiplinler alanındaki çeşitli taraflarla ağ kurmanıza olanak sağlar.

Ek olarak, Kimya Bölümü, profesyonel kimyagerler ve iş piyasası hakkında bilgi edinebileceğiniz kimya alanındaki çeşitli kuruluşlarla yakın bağlantılara sahiptir. Kilit ortaklar örneğin Finlandiya Kimya Topluluğu, Finlandiya Kimya Sanayi Federasyonu, çeşitli ticaret organizasyonları ve Finlandiya Matematik, Fizik, Kimya ve Bilişim Öğretmenleri Derneği'dir.

Öğrenci ve Öğrenci Hayatı

Öğrenci hayatı ve özellikle de öğrenci organizasyon kültürü Finlandiya'da son derece zengin ve çeşitlidir. Ayrıca University of Helsinki öğrenci topluluğu çok aktif.

Fakülte ve konu organizasyonlarından siyasi ve toplumsal organizasyonlara, koro ve orkestralardan spor ve oyun kulüplerine kadar University of Helsinki Öğrenci Birliği (HYY) bünyesinde 250'den fazla öğrenci kuruluşu faaliyet göstermektedir. Faaliyetleri yıldönümü kutlamaları, akademik akşam yemeği partileri, kültürel etkinlikler, buluşmalar ve gezilerdir.

Bir öğrenci ve Öğrenci Birliği (HYY) üyesi olarak, birçok avantaj ve hizmetten yararlanma hakkınız vardır. Örneğin, uygun fiyatlı öğrenci konutları, temel sağlık hizmetleri, spor tesisleri ve öğrenci fiyatlı yemekler. Ayrıca, örneğin ülke genelindeki toplu taşıma ücretlerinde çok sayıda indirim elde edersiniz.

Kariyer

Kimya ve Moleküler Bilimler alanında yüksek lisans derecesi, sizi endüstri, araştırma veya eğitim gibi geniş bir alanda uzman konumlara almaya hak kazanır. Kimya endüstrisi büyük bir işveren ve Finlandiya'daki en büyük ihracat endüstrilerinden biridir. Çalışmanız ayrıca çevresel veya biyolojik bilimlerin uygulamalarını, farmasötik ürünlerin imalatını veya teknolojik malzemelerin veya yeni enerji çözümlerinin geliştirilmesini içerebilir.

Özel sektörde görevleriniz arasında araştırma ve geliştirme, kalite yönetimi, eğitim veya ticaret yer alabilir. Gümrükler ve adli kimyacılar ve çevre kontrolünde çalışan kimyagerler örneklerini görevlerinin bir parçası olarak analiz eder. Kimyasal araştırmalar genellikle disiplinlerarası ve uluslararası işbirliği gerektirir. Bir kimyager olarak, yeni icatların geliştirilmesinin bir parçası olabilir ve kendi alanınızda uzman ve doğal olayların uzmanı olarak hizmet edebilirsiniz.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Devamını oku

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Daha Az