Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

En hızlı büyüyen mesleklerden birinde kariyerinizi bir üst seviyeye taşıyın. Küresel ölçekte rekabet edebilirliği artırmak için lojistik ve tedarik zincirlerini yönetmeyi öğrenin.

Kurs ayrıntıları

 • Sonraki başlangıç tarihi: 27 Ocak 2020
 • Son başvuru tarihi: 20 Ocak 2020
 • Süre: iki yıl (yarı zamanlı)
 • Biçim: isteğe bağlı yüz yüze etkinliklerle çevrimiçi
 • İki yıllık kurs için toplam ücret: 9.400 £

Neden bu MSc?

Hull, gelişen bir gıda ve imalat sanayi ve küresel ticaret yollarına bağlı büyük liman ile İngiltere'nin lojistik ve tedarik zinciri ağı içindeki merkezi konumundan gurur duymaktadır.

Apple, Amazon ve Nike gibi dünya standartlarında global organizasyonlar, etkin lojistik ve tedarik zinciri yönetiminin sürdürülebilir rekabet başarısı, yenilikçilik ve pazar liderliğini sürdürmedeki rolünü anlıyor. Bu nedenle, bu tür tedarik zincirlerinin dünya standartlarında tedarik zinciri yöneticileri için muazzam bir talebe sahip olması şaşırtıcı değildir.

Hull Üniversitesi İşletme Okulu, günümüzün rekabetçi ticari arenasının zorluklarıyla ilgilenen Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında çevrimiçi yüksek lisans derecesi tasarlayarak bu küresel talebe cevap verdi.

Gerçek dünyadaki vaka çalışmalarını analiz ederek, yüz yüze etkinliklere katılma seçeneğiyle, küresel tedarik zincirlerinin karmaşıklığını ve farklı paydaşlar arasındaki birbirine bağlı ilişkilerin üstesinden gelme şansına sahip olacaksınız.

Amacımız, tamamladığınızda, kuruluşunuzun başarısına öncülük etmek için uluslararası ticaret, ticaret ve deniz taşımacılığının stratejik bir bakış açısına ve büyük resimli düşüncesine sahip olmanızdır.

Ne öğrendin

Yiyecek, giyim, sağlık, ulaşım ve modern yaşamın hemen her yüzü için tedarik zincirine güveniyoruz. Bu program, öğrencilere rekabet avantajı kaynağı olarak önemini ve rolünü bilgilerini artırarak derinlemesine bir lojistik ve tedarik zinciri yönetimi anlayışı ile güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

 • Küresel bir işletme ekonomisinin zorluklarını ele alma becerisine sahip, yansıtıcı bir lider ve profesyonel lojistik ve tedarik zinciri yönetimi uygulayıcısı olun.
 • Lojistik ve tedarik zinciri yönetimi yöntemlerinde, araçlarında ve tekniklerinde en iyi uygulamalara ilişkin derin bilgiler edin.
 • Çağdaş lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde ileri operasyonel ve stratejik yetenekler ve yeterliliklerle kendinizi donatın.
 • Benzer düşünen profesyonellerle iletişim kurun ve çeşitliliğin değerini, alternatif dünya görüşlerinin zorluğunu ve bunun sonucunda yetkin bir iletişimci olmanın önemini tecrübe edin.
 • Farklı paydaşlar ve tedarik ağları arasındaki birbirine bağlı ilişkileri yöneten, modern küresel tedarik zincirlerinin karmaşıklığını eleştirel ve yansıtıcı bir şekilde ele alın.

Ders modülleri

Aşağıdaki zorunlu modülleri inceleyin.

Lojistik Sistemleri ve Tedarik Zinciri İlkeleri (30 kredi)

Bu modülde, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi ilkeleri ve uygulamaları ile bunların bir kuruluştaki etkileşimli rollerini anlayacaksınız. Gerçek hayat tedarik zincirlerini, bunlara dahil olan yönetim kararlarının stratejilerini ve karmaşıklıklarını analiz etmek, rekabet avantajı elde etmek için yeni bilgilerinizden nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Tedarik Zinciri Analizi ve Karar Verme (30 kredi)

Analiz ve modelleme için sağlam bir teorik ve pratik temel oluşturarak, tedarik zinciri süreçlerinin planlanmasında yer alan karar verme tekniklerini anlayın. Bu modülde, tedarik zincirindeki bilgi yönetimi ve ilgili teknolojilerin rolünü ve performansını incelerken, gerçek dünyadaki sorunlara yenilikçi çözümler geliştireceksiniz.

Sürdürülebilir İşletme Lojistiği Stratejileri (30 kredi)

Sürdürülebilirlik kazanma işinde hayati bir nitelik olabilir. Bu modül size atıkların elimine edilmesiyle kârlılığın nasıl artırılacağına dair temel bilgiler vermektedir. Çağdaş operasyon yönetimini çeşitli organizasyonlara uygulayacağınız gibi keşfedecek ve lojistik ve operasyon yönetimi temel teorilerinin ve tekniklerinin sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için nasıl başarılı bir şekilde entegre edilebileceğini göstereceksiniz.

Tedarik Ağı Tasarımı ve Global Lojistik (30 kredi)

Lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, doğası gereği, bir dizi uluslararası sorunla ilgilenen çoğu lojistik uygulayıcısı ile küresel bir görünüme ve erişime sahip bir alandır. Bu modül sizi, ağ tasarımı ve küresel lojistik konularına özel sorunları ele almanızı sağlayan ulaştırma, tedarik, dağıtım, lojistik ve tedarik zinciri yönetiminin uluslararası ve yerel boyutlarına maruz bırakacaktır.

Tezli (60 kredi)

Teziniz için akademik bir tez veya uygulamalı bir iş projesi raporu hazırlama seçeneğiniz olacaktır. Bu, önceki iş birimlerinden edindiğiniz bilgileri, sizi küresel iş piyasasının karmaşıklığına hazırlayacak araştırma ve proje yönetimi becerileri ile geliştirmek ve entegre etmek için değerli bir fırsattır. Ayrıca, araştırmanızı zaman çizelgesine uygun bir lisansüstü öğrenci konferansında sunma fırsatına sahip olacaksınız.

Nasıl değerlendirilir

Kurs için yapılan tüm değerlendirmeler kurs esasına dayanır ve çevrimiçi olarak sunulur. Kurstaki performansınız, aşağıdakileri içeren bir dizi yöntemle değerlendirilecektir:

 • devam eden öğretmen ve akran geri bildirimi;
 • etkinliklere ve grup tartışma forumlarına meydan okuyun;
 • vaka çalışmaları, raporlar ve denemeler de dahil olmak üzere yazılı çalışma.

Giriş koşulları

 • En az 2: 2 Onur derecesi veya uluslararası eşdeğer ve / veya uygun mesleki deneyim.
 • İlk diliniz İngilizce değilse (veya Hull Üniversitesi tarafından kabul edilen diğer İngilizce dil yeterlilik nitelikleri), bir IELTS 6.0 puanı (her beceride minimum 5.5).

Kariyer olasılıkları

Bu program, istihdam piyasası taleplerine cevap olarak tasarlanmıştır. Yüksek Lisans Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi mezunları genellikle kariyerlerine giderler:

 • Tedarik zinciri yöneticisi / planlayıcısı / risk yöneticisi
 • Yeni ürün tanıtım yöneticisi
 • Global operasyon yöneticisi
 • Perakende yöneticisi
 • Uluslararası lojistik müdürü
 • Talep / üretim planlayıcısı
 • Anahtar hesap yöneticisi
 • Stratejik hizmetler müdürü
 • İş analisti
 • Global marka tedarik müdürü
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Looking for the inspiration and challenge to succeed in your degree? The University of Hull Online is the perfect choice. You get the teaching excellence and career-enhancing opportunities for which w ... Devamını oku

Looking for the inspiration and challenge to succeed in your degree? The University of Hull Online is the perfect choice. You get the teaching excellence and career-enhancing opportunities for which we're renowned. Plus the flexibility of studying online. Daha Az