Mühendislik Sistemlerinde Bilim Ustası: Sürdürülebilir Enerji

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Bu master pistte, Sürdürülebilir Enerji Sistemleri konusunda otorite olmaya odaklanacaksınız. Hem beyaz kutu modelleme hem de sistem kimliğini kullanarak çoklu giriş ve çıkışlı sistemleri modellemeyi ve doğrulamayı öğreneceksiniz. Sürdürülebilir teknoloji ve Enerji Sistem Entegrasyonu (ESI) dahil olmak üzere Sürdürülebilir Enerji Sistemlerine odaklanıyorsunuz. Endüstride kullanılan kontrol uygulamalarına odaklanıyorsunuz. Ayrıca, Veri Analizi veya Güç Kaynağı ile ilgili modülleri seçebilirsiniz.

Kurs aşağıdakilerden oluşur:

  • dersler
  • bireysel ve grup ödevleri
  • deneysel araştırma ve laboratuvar çalışmaları
  • model geliştirme ve simülasyon çalışmaları
  • grup vakaları
  • küçük projeler
  • Bir yönetim oyunu içeren büyük bir proje

Öğretim yöntemleri ve uzmanlığı

Öğretim yılı, dersler, laboratuvar oturumları ve küçük projelerle öğreneceğiniz yarıyıllardan oluşur. Kursun içeriği tamamlandıktan sonra mezuniyet projesi (tez) yapacaksınız. Toplam çalışma yükü 2520 saattir (90 ECTS kredisi).

Dersler temsili olarak adlandırılan 15 EC'lik çalışma birimlerinde tematik olarak gruplandırılmıştır. Modül içinde genellikle teorik bilgi üzerine bir dersle başlarsınız, daha sonra kazandığınız bilgiyi laboratuarlarda uygulayarak pratik deneyim kazanırsınız, ardından küçük bir projede endüstriden gelen bir problemi çözmek için hem teorik hem de pratik anlayışlar uygularsınız. Bunlar ilgili konularda uzmanlaşmanızı sağlar.

Meslek

Sürdürülebilir enerji mühendisliğine geçişte sürdürülebilir enerji mühendisi aktif rol oynayacaktır. Teknoloji, modeller ve yerel, bölgesel veya (ulusal) düzeyde enerji üretimi, depolama veya dağıtım için sürdürülebilir sistemlerin akıllı kontrolü üzerinde çalışacak. KOBİ'ler, şebeke operatörleri, enerji sağlayıcıları veya hükümetler tarafından yenilikçi enerji sistemleri geliştirmek veya enerji dengesini ulusal çapta sürdürmek için bir role sahip olabilir.

Senin geleceğin

HAN, şebeke işletmecilerinden enerji sağlayıcılarına, KOBİ'lerin gelişmekte olan yeni teknolojisine kadar geniş bir enerji şirketleri ağına sahiptir. HAN ile bağlantılı sanayi ve şirketler ve bu program, Sürdürülebilir Enerji Sistem Mühendisleri için Yüksek Lisans seviyesinde olan ihtiyacı kabul ediyor. Bu Yüksek Lisans programın içeriği, endüstriyel ortaklarımızla ve bizim uygulamalı araştırmalarımızla kendi ihtiyaç ve ilgi alanlarına odaklanan sürekli etkileşimlerimize dayanmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

HAN strives to be one of the top universities of applied sciences in the Netherlands. With campuses in both Arnhem and Nijmegen, in the east of the Netherlands, HAN has over 30,000 students.

HAN strives to be one of the top universities of applied sciences in the Netherlands. With campuses in both Arnhem and Nijmegen, in the east of the Netherlands, HAN has over 30,000 students. Daha Az
Nijmegen , Arnhem + 1 Daha fazla Daha az