Müze ve Galeri Pratik MA AVAILABILITY Tam zamanlı 1 yıl Part-time 2 yıl GENEL UCL Katar de Bu MA ülkelerini daha fazla Katar içinde lider bir müze çalışanlarının, geniş Körfez bölgesi ya da bir kariyer kabul için gerekli teorik ve pratik becerileri öğrencilere donatıyor .

Program Körfez bölgesinde ve ötesinde kendi önemini ve alaka vurgulayan, kuram ve müzecilik uygulamaları tanıttı. öğretilecek musuem çalışmalarının kilit alanlarda koleksiyonları yönetimi, müze, galeri ve site yönetimi, sergi geliştirme, çağdaş sanat tartışmaları, görsel çalışmalar, eğitim ve gelişmekte olan dijital teknolojiler yer alıyor. Öğrenciler, dokümantasyon ve yorumlanması olarak eleştirel düşünme becerilerini ve çekirdek becerilerini geliştireceklerdir.

Öğrenciler ayrıca Katar, bölge veya uluslararası bir müze, galeri veya kültürel miras organizasyonu bir yerleştirme üstlenmek için seçeneğiniz vardır. Nerede gelişmekte olan yerel ve uluslararası müze sektörüne benzersiz bir içgörü kazanacaktır.

DERS PLANI Bu MA 180 kontör olmak üzere toplam değeri vardır. Öğrenciler beş zorunlu modüller (toplam 90 kredi), iki opsiyonel modülleri (toplam 30 kredi) ve bir tez (60 kredi) almak.

Müzesi ve Galeri Uygulaması Müzeler Politikaları ve kullanılabilirlik ve talep Miras Araştırma Tezi Opsiyonel Modüller Konu için Uygulamalar Disiplinlerarası Yöntemleri Zorunlu Modüller Sergisi Proje İlkeleri, seçenekler şunlar olabilir: Çağdaş Sanat küratörlüğü Koleksiyonları Bakım ve Yönetim Önleyici Koruma Topluluğu'nun Kültür Dijital Müzesi Tartışmaları vs Malzemeleri Arkeoloji Müzesi Teorisi ve Uygulaması: kimlikler, Siyaset ve Güç Yerleştirme I (bir ay) Yerleşim II (iki ay) Kitabın ve Toplum tez Tüm öğrenciler 12.000 kelimelik bir tez ile sonuçlanacak bağımsız bir araştırma projesi üstlenmek.

Bu MA kabul edilmek için GİRİŞ ŞARTLARI, adayların lisans Üst İkinci Sınıf Başarılar (UK sistemi), 4,0 ölçek (ABD sisteminde) üzerinde 3.3 not ortalaması ile lisans veya eşdeğer bir standarda başka niteliğe sahip olmalıdır.

Anadili Adaylar İngilizce normalde bir İngilizce dil sınava gerekmektedir değildir. Bu programa giriş için kabul edilebilir niteliklere IELTS (7.0 genel) içerir.

başvuru formunun kişisel bir bildirimde bölümünden giriş için, ancak adaylar başvuruda bulunduğum için konu için güçlü bir motivasyon göstermesi beklenen konu yok ön koşul vardır. Adaylar müze veya galeri için ve genel olarak kültürel miras için bir tutku ve merakını olmalıdır. Onlar da tabii ki ne demek tam bir anlayış göstermek gerekir.

Ilgili iş deneyimi, bir müze ya da kültürel miras sektöründe, örneğin da dikkate alınacaktır.

TAM ZAMANLI VEYA YARI ZAMANLI ÇALIŞMA Bu MA iki yıl boyunca tam zamanlı bir yıllık program, ya da part-time olarak ele alınabilir. part-time seçeneği daha çalışmalarına devam ederken istihdam sürdürmek niyetinde mevcut profesyoneller için uygundur.

Part-time adaylar üç zorunlu modüller ve Year One bir isteğe bağlı modül, üç zorunlu modüller ve Yıl Two bir isteğe bağlı modül alır. Tez Yılın İki yılı sonunda teslim edilir.

NEDEN UCL KATAR TERCİH?

Müzeler Katar ve bölgede patlama vardır, ve bu program önde gelen yerli müze ve miras uzmanları ile ağ eşsiz fırsatlar sunar.

UCL Katar dünyanın en prestijli kurumların bir dizi ile birlikte, Eğitim City, Doha dayanır. Uluslararası öğrenciler, kültürel ve mesleki geçmişleri çeşitli dizi benzersiz bakış açıları tartışma getirilen sağlar Katar, okuyan eşsiz kültürel deneyimlerinden faydalanmak.

Program, Arap ve İslam dünyasında müze ve miras ile ilgili gerçek bir ilgi ve merakla öğrencilere uygun.

Tam burs Bir dizi başarılı adaylar için mevcuttur burslar. Tüm teklif sahipleri finansman için başvurabilirler ve kabul işlemi sırasında bir burs başvuru formu ve ayrıntılı talimatlar gönderilecektir.

Online Başvuru Uygulamaları burada http://www.ucl.ac.uk/qatar/study/degree-programmes/apply-now çevrimiçi sunulabilir

Program dili:
  • Ingilizce

UCL Qatar için 1 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
- Mevcut Burslar
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date