Müzik pedagoji profesyonel usta

Genel

Program açıklaması

Derece edinilmiş: Müzik pedagoji Profesyonel lisans derecesi

çalışmaların uzunluğu:

  • 1 yıl ve 5 ay ya da 3 dönem: Tam zamanlı çalışmalarının uzunluğu
  • part-time çalışmaları uzunluğu: 2 yıl veya 4 dönem

Çalışmaların Yürütülmesi

  1. Çalışma yılı - Ekim (Başlangıç ​​ders, alıştırmalar, vb), Ocak, Haziran, Temmuz; 2. Çalışma yıl Ekim, Ocak (Yüksek Lisans kağıt savunma).

Çalışma programına başlamadan için gerekenler: yüksek mesleki veya profesyonel lisans eğitimi ve / veya müzik bağlı çeşitli konularda bir öğretmenin yeterlilik.

Yeterlilik edinme için gerekenler:

  • Teori ve bu alanda pratikte yeni gelişmeler sağlayan akademik dersler; - Araştırma ve yenilik çalışma kursları; - Uygulama; - Ana kağıdın geliştirilmesi ve savunma.

Profesyonel durum: Müzik pedagoji alanında araştırma, öğretim ve mesleki çalışmalarında çalışma hakkı. Seçenek doktora düzeyinde çalışmalar devam etmektedir.

çalışmaların sonuçları:

Bilgi olarak: müzik pedagojisi, didaktik, metodoloji; Dünya ve Letonya müzik tarihi; culturology, sanat yönetimi ve pazarlama teorisi; Modern pedagojik ve psikolojik yaklaşımlar; İnsan fizyolojik motor ve zihinsel fonksiyonların birlik.

Müzik eserlerinin farklı stilleri yorumlarına düzenlilikleri analiz edebilme; objektif müzik bilim ve bestecinin yaratıcı mirası değerlendirmek; müzik pedagojisi bilimsel araştırma, nitel ve nicel araştırma yöntemleri kullanmak; fon erişmek için bir kültürel proje önerisi hazırlama; müzik için tasarlanmış bilgisayar programları ile çalışır.

Tutum: Bir müzik öğretmeni, çocuk, okul çocukları, öğrencilere yönelik olumlu tutum mesleğine karşı olumlu tutum.

Öğrencilerin uzmanlık ilgili atölye katılma fırsatı sunulmaktadır: - Choir iletkenler - Letonya koro gelenekleri ile tanışmış olmak; - Caz çalarlar - Saulkrasti Caz ​​Festivali http://saulkrastijazz.lv/ katılın - çalgıcılar - Sigulda Uluslararası Letonya Genç Müzisyenler atölye katılmak; - Müzik eğitimi öğretmenleri - Letonya eğitim sistemi ve müzik eğitim kurumları hakkında bilgi almak için.

Araştırma deneyimi RPIVA düzenlenen uluslararası konferanslarda geliştirilebilir. Öğrenciler Gaudeams oda orkestrası ya da Big Band oynayan, RPIVA kadın korosu Balta kendi yaratıcı yetenek şarkı mükemmel olabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The mission of RTTEMA is to offer and provide life-long learning in the accredited study programs of the academy and contribute considerably to the educational and cultural life of Latvia – both its r ... Devamını oku

The mission of RTTEMA is to offer and provide life-long learning in the accredited study programs of the academy and contribute considerably to the educational and cultural life of Latvia – both its regions and Riga. Daha Az