M.Des. Stratejik Tasarımda

Genel

Program açıklaması

M.Des. Stratejik Tasarımda

Vizyon

Stratejik Tasarım ve Marka Liderliği Yüksek Lisans Programı, tasarım stratejisi ve marka liderliği alanında anlamlı derecede becerikli ve süreç odaklı, çevik profesyonel yetenekleri olan Tasarım ve Stratejik Liderliği teşvik eder. Bu program tasarım düşüncesinin çerçevesini markalaşma ve liderlik becerileriyle bir tasarım stratejisi metodolojisine birleştirir.

Lisansüstü düzeyde tasarım stratejisi programında anahtar ayırt edici faktör onun liderlik oluşturma akademik bileşenidir. Bu ders, tasarım alanındaki kendi anlayışınızı arttırarak ve bu anlayış ile anlamlı eylem arasındaki uçurumu kapatarak liderlik kapasitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu akademik yaklaşım, kültürler ve sınırlar arasındaki tasarımdaki gelecekteki zorluklar için bir değişim aracı yapar. Bu dönüşümsel öğrenme ve uygulama süreci, kariyerinizde ilerlemeniz için net yönler belirlemenizi sağlayacaktır. Sanat, tasarım, medya, işletme, ekonomi, mühendislik, yönetim, finans gibi belirli bir alanda arka plan veya ilgi ile bu derse kaydolursanız, tasarım düşüncesini entegre ederek kariyerinizi arttırmak için odaklanmış bir gelişim planına doğru hareket edebilirsiniz. ve stratejik tasarım.

Bu ders, herhangi bir disiplinin, pazarlama odaklı endüstri, iş veya hizmet alanında liderlik seviyesine ulaşmak için tasarım düşüncesini ve stratejik markalamayı uygulayarak, alan bilgisini ek bir takım yeteneklerle edinmesini, asimile etmesini ve uygulamasını sağlamayı sağlayacaktır.

Ders Yapısı

  1. Stüdyolar öğrencilerin temel disipliner beceri ve bilgilerini geliştirdikleri aktif ve bağlamsal öğrenmeyi teşvik etmektedir. Stüdyolar, karmaşık, açık uçlu problemlere ortak ve yaratıcı tasarım çözümleri kolaylaştırır
  2. Atölyeler, farklı disiplinlerde, yapım ve yapmada yoğun öğrenme deneyimleri sağlar.
  3. Bir endüstri veya tasarım stüdyosu ile staj zorunlu öğrenciler için 1 yılın sonunda zorunludur
  4. Kendi Başına Proje, öğrencinin araştırma / soruşturma veya tasarım temelli projelerde yer almasını sağlayan yarıyıl zorluğunun sona ermesidir. Öğrenciler, proje önerisini yazarak ve projelerinin kapsamını belirterek başlarlar ve fakülte / tasarım uzmanları tarafından yönlendirilirler.
  5. Seçmeli dersler, öğrencilerin entellektüel ve yansıtıcı yeteneklerini geliştirmeye ve onları derinlemesine araştırmaya ve tasarım sürecine bütüncül bir yaklaşımla yaklaşmalarını sağlamayı amaçlayan liberal sanat dersleridir.
  6. Capstone Projesi, son üç yarıyıl boyunca edinilen araştırmanın, yeteneklerin ve bilginin doruk noktasıdır. Öğrencilerin tasarım çıktılarını ve tezli bir zorunlu tezi hazırlaması gerekmektedir. Öğrenciler bu final projesinde danışmanlık altına alınır ve fakültenin ve akran grubunun geribildirim almak için seminerlerden geçerler.

Yetenek Setleri

Stratejik Tasarım ve Marka Liderliği Programı, gelecekteki tasarım liderinde aşağıdaki yetenekleri geliştirmek için yapılandırılmıştır:

Geleceğin lideri, markalaşma, pazarlama ve tasarım senaryoları daha zorlayıcı hale geldikçe Kritik ve Farklı düşünme yeteneğini sergileme yeteneğine ihtiyaç duyuyor.

Gelecekteki tasarım liderinin, tasarım bakış açısını, stratejik perspektifleri karşılamak için sanatsal duyarlılıklarla birlikte beslemesi gerekiyor.

Gelecekte tasarım lideri, bütünsel ve kapsayıcı problem çözme yeteneği ile birlikte analitik düşünme ve girişimci düşünme yeteneğine sahip olmalıdır.

Gelecekteki tasarım liderinin, sosyal, kültürel ve ticari bağlamları değiştirmek ve geliştirmek için derin düşünceleri olan, yansıtıcı ve dengeli bir uygulayıcı olması gerekir.

Kariyer fırsatları

Stratejik Tasarım ve Markalaşma Programı, başarılı bir kariyer kurabilmesi için mezunlara güçlü bir stratejik düşünme yeteneği sağlayacaktır:

Tasarım Stratejisti: Bir Tasarım stratejisti, büyüme için çeşitli konulardaki işletmeler için fırsatlar yaratmaya yardımcı olur. Çoğu ürün ve hizmet bazlı işletme, Tasarım Stratejisi kullanır.

Marka Stratejisti: Bir Marka stratejisti, tek veya birden fazla marka için marka stratejisi çıktıları oluşturur veya bunlardan başka bir şey değildir. Ayrıca iletişim stratejisi, içerik stratejisi geliştirebilir. Çoğu küresel şirket ve Pazarlama Danışmanlığı şirketi Marka Stratejistleri istihdam etmektedir.

İletişim Stratejisi: İletişim stratejisti, proje yönetimi, tasarım anlayışı, ikna edici görsel iletişim, işletmeler veya bağımsız kapasite için şımartılacaktır. Çoğu Medya şirketi, PR şirketleri ve Reklam Ajansları iletişim stratejistleri kullanır.

Tasarım araştırmacısı / Stratejist: Tasarım ekibiyle birlikte tasarım araştırmacısı, tüketici görüşleri üzerine çalışır ve yeni değer önerileri geliştirir ya da değer tekliflerini geliştirmeye çalışır. Tasarım araştırmacıları, büyük tasarım danışmanlığı, büyük ölçekli şirket içi tasarım ekibi ve Pazar araştırması şirketlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Sanat Yönetmeni: Bir tasarım stüdyosunda veya reklam ajansında Sanat Direktörü, yaratıcı süreçleri yönetecek ve işletmeler için veya bağımsız kapasitede ikna edici görsel iletişim kurmak için yaratıcı profesyonellerden oluşan bir ekiple işbirliği / öncülük edecektir.

Stratejik Planlamacılar: Bu kapasitede, piyasanın dikkatli bir şekilde anlaşılması ve bir işletmenin ya da bağımsız bir uygulayıcı olarak büyümenin yeniden canlandırılması için yeni stratejiler geliştirilmesi gerekmektedir.

Marka Danışmanı: Marka Danışmanı, yenilikçi yenilikler, birlikte yaratma, kültürel politika / inovasyon, transkültürel tasarım ve tasarımın derin değerlerle bütünleştirilmesi alanlarında bağımsız bir danışmantır.

soruşturma

Daha fazla bilgi için e-posta Pandrang Row at pandrang@srishti.ac.in

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Devamını oku

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Daha Az