MA Görsel İletişim

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

En başarılı tasarımcıların, uygulamaları aracılığıyla bilgilendiren, ikna eden ve eğlendiren kültürel yenilikçiler olduğuna inanıyoruz. MA Görsel İletişim kursumuz sayesinde, kendinden emin bir tasarım sesi geliştirecek ve çağdaş profesyonel dünya için hazır bir çalışma portföyü yaratacaksınız.

Çok çeşitli medya aracılığıyla mesaj ve anlam iletme mekanizmalarını keşfedeceksiniz, tasarım uygulamanızı güçlendirmek ve bilgilendirmek için yeni beceriler geliştirmeye teşvik edilecek ve baskı için gerekli beceri setlerini anlayacaksınız, hareket ve dijital tasarım.

Ayrıca, yaratıcı bir lider olmak için gerekli alanlarda uygulamanızı geliştirme ve basılı medya, kullanıcı deneyimi, hareket tasarımı, web tasarımı gibi alanları içeren geniş görsel iletişim alanında kariyere devam etme fırsatına sahip olacaksınız. , sergi tasarımı ve reklamcılık, yaratıcı topluluğumuzun diğer üyeleri ile işbirliği içinde.

MA Görsel İletişim, yazar ve yenilikçi olarak bir ses geliştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve sizi geleneksel ve dijital baskı yapımı, hareketli görüntü paketleri ve 3D stüdyolar dahil olmak üzere disiplinler arası ortamlarda tasarım sorunlarını tanımlamak ve çözmek için beceri ve bilgi ile donatır.

Tasarıma bir değişim aracı olarak yaklaşmayı öğreneceksiniz - davranışları arzu edilen ve sürdürülebilir şekillerde olumlu bir şekilde dönüştürmek için bir strateji.

Hugh Harwood ve Slawa Harasymowicz, Vida Vega ve Jayoon Choi dahil olmak üzere endüstrinin en üst düzey bağlantılarına sahip deneyimli profesyonel tasarımcılardan oluşan bir ekip tarafından bir dizi konferans, proje özeti, atölye çalışması, yazılı ödevler, grup eleştiriler ve bireysel dersler.

Çalışma uzunluğu:

 • Bir yıl tam zamanlı veya iki yıllık yarı zamanlı

Kurs ayrıntıları

Bir dönem

Uygulamanızı Tanımlama

 • Daha sonra derste proje teklifinizin ayrıntılı gelişimini bildirmek için yaratıcı uygulamaları keşfedeceksiniz. Birim, disiplininizdeki yöntemlerin, fikirlerin ve temaların potansiyelini araştırmanıza ve uygulamanızı bilgilendirmeye ve bulmanıza yardımcı olacak yapılandırılmış bir çerçeve sağlamayı amaçlamaktadır.

İkinci dönem

Bağlam ve Yöntem

 • Bir dizi konferans ve seminer aracılığıyla, görsel iletişimdeki fikirlerin değerlendirilmesi için kültürel ve entelektüel bağlamı sağlayan bir dizi güncel tartışmaya aktif olarak katılacaksınız. Program, teori tartışması ve belirli tasarım odaklı çalışma ve metinlerin ele alınması yoluyla disiplinler arası konuları ele almaktadır.

Proje Geliştirme

 • Bu ünitede, projenizin amaçlarını değerlendirerek ve test ederek, kendi kendini yöneten bir çalışma boyunca, teklifinizin amaçlarını değerlendirip test edeceksiniz. Bu aşamada, projenizin gelişimi, çalışmanızın ilerlemesini destekleyecek ve personel, akranlar ve profesyonel pratisyenlerden titiz eleştirel değerlendirme sağlayacak öğreticiler, grup eleştirileri ve sunumlar aracılığıyla yönlendirilecek ve sorgulanacaktır. Bir araştırmacı ve uygulayıcı olarak daha bağımsız çalışmaya, araştırma sorularınızı ve kullandığınız araştırma yöntemlerini geliştirmeye başladığınızda, fikirlerinizi sürekli araştırmaya ve sorgulamaya teşvik ederken, projenizin gerçekleştirilmesi için uygun yöntemler ve stratejiler geliştirme sürecine devam edeceksiniz. .

Üç dönem

Gerçekleşme ve Yaygınlaştırma

 • Önceki birimlerden edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi nihai MA projenizin gerçekleştirilmesine - çalışmalarınızın çözümlenmiş bir parça ya da çalışma grubu şeklinde sonuçlandırılması ve pekiştirmesine uygulayacaksınız. Profesyonel düzeyde bir çözünürlük ve tutarlılık göstermelidir. Ayrıca, MA projesinin spesifik pratik çıktısını, yorumunu ve araştırma yoluyla yaratıcı uygulamaya yaklaşımınızın bir göstergesi olarak başarısını yansıtmayı amaçlayan kritik bir makale hazırlamanız istenecektir.

Ücretler ve ek kurs maliyetleri

Öğrenim ücretleri

2020 girişi için yıllık kurs ücretleri:

 • İngiltere ve AB öğrencileri tam zamanlı - 8.000 £
 • İngiltere ve AB öğrencileri yarı zamanlı - 4.000 £
 • Uluslararası öğrenciler tam zamanlı - 16.250 £ (standart ücret)
 • Uluslararası öğrenciler tam zamanlı - 15.600 £ (tam erken ödeme ücreti)

Ek kurs maliyetleri

Öğrenim ücretlerine ek olarak, lütfen 2020 girişi için ek kurs ücretlerine bakınız.

Bu ücretler yalnızca belirtilen akademik yıl için geçerlidir. Bir öğrencinin enflasyona bağlı olarak kursta devam eden kayıt süresi boyunca her yıl artabilir (herhangi bir maksimum düzenlenmiş öğrenim ücreti sınırına tabidir). Devam eden öğrenciler için herhangi bir düzenleme, RPI-X tahmin oranının altında veya altında olacaktır.

Ücret indirimleri ve burslar

Mevcut tüm öğrencilerimizi ve son İngiltere ve AB mezunlarımızı bir sonraki eğitim seviyesine ilerletmek için çeşitli kurslarda yeni bir ücret indirimi yelpazesi geliştirdik.

 • Ücret indirimleri hakkında daha fazla bilgi edinin

tesisler

Görsel İletişim olanakları arasında hem kişisel hem de grup çalışması için ayrılmış stüdyolar; Adobe Creative Suite, Final Cut Studio, Final Cut Pro, Soundtrack Pro ve Autodesk Maya dahil olmak üzere en son endüstri tasarım yazılımı ile programlanmış Mac'lerle dijital medya paketleri. Siyah-beyaz film tabanlı fotoğrafçılık için fotoğraf stüdyolarımız ve karanlık odalarımız; litografi, serigrafi, gravür ve rölyef baskısına erişimi olan baskı stüdyoları.

Öğrencilerimiz ne derse

"UCA'da okumak kesinlikle yaşadığım en büyük deneyimlerden biri. Kampüsün her yerinde yaratıcı ve enerjik hisler hissediyorum. Kampüsteki UCA ekibi gerçekten yardımsever ve arkadaş canlısı, ne olursa olsun birçok yönden destekleyici ister akademik ister kişisel tavsiyeye ihtiyacımız olsun. "

Ka I Lei, MA Görsel İletişim

Giriş koşulları

İngiltere giriş şartları

 • Konuyla ilgili onur derecesi veya eşdeğer nitelik veya ilgili bir disiplin

ve / veya

 • Lisansüstü düzeyde çalışma yeteneğinizi gösteren ilgili iş deneyimi.

Ayrıca, belirli bir projeyle ilgili olarak kabul için güçlü bir dava oluşturabilecek ve kursu tatmin edici bir şekilde tamamlama potansiyellerini gösterebilen başvuru sahipleri de dikkate alınacaktır.

Uluslararası giriş şartları

Ülkenize eşdeğer giriş koşullarını görüntülemek için lütfen web sitemizi kontrol edin.

Portföyünüz

Bir Başvuru Günü'ne katılmanızı ve değerlendirmeniz için portföyünüzü getirmenizi isteyeceğiz. Bir portföyün nasıl derleneceği ve dahil edilecek çalışma örnekleri için özel gereklilikler hakkında daha fazla bilgi, başvuru yaptıktan sonra Başvuru Portalı'nda sağlanacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Devamını oku

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Daha Az
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Daha fazla Daha az