49 kredi Okul Danışmanlık programı, K-12 okullarında okul danışmanlığında kariyer arayanlar için Kaliforniya Eyalet Komisyonu Öğretmen Yetkilendirmesi (CTC) tarafından son zamanlarda yayınlanan gereksinimleri karşılamaktadır.

SEÇENEK: USF'deki ilk döneminden sonra, 49 kredilik Okul Danışmanlığı / Öğrenci Personeli Servisleri (PPS) Kimlik Programı'na kayıtlı öğrenciler, Okul Danışmanlığı ve Profesyonel Klinik Danışmanlık'ta 60 kredi Çift Konsantrasyon Programına kaydolma seçeneğine sahiptir.

Program mezunları bir Yüksek Lisans of Arts (MA) derecesi alır ve Öğrenci Personeli Servisleri (PPS) Kimlik Bilgisi için uygundur. Onlar istihdam edilebilir:

 • kamu ya da özel eğitim ortamlarında,
 • Topluluk tabanlı ajanslarda
 • okulların, eğitim programlarının ve gençlerin eğitim ihtiyaçlarına hizmet eden diğer kurumların danışmanları olarak.

Ayrıca doktora derecesini takip etmeyi seçebilirler.

Program Açıklaması

Okul Danışmanlığı programı, eğitim ortamlarında çocukların, gençlerin ve genç yetişkinlerin sosyal, duygusal ve akademik ihtiyaçlarını karşılamak için danışmanlar hazırlamak için eşsiz, yenilikçi bir eğitim programıdır.

Program vurgulamaktadır:

 • çok kültürlü gençlik gelişimi ve danışmanlığı
 • problem çözme, hedefe yönelik, danışmanlık
 • sosyal adalet oryantasyonu
 • kentsel bağlamlarda ekolojik sistemler

Öğrenciler okullarda gençlerle teorileri ve etkili, pragmatik müdahaleleri öğrenirler. Program, eşitliği, çeşitliliği, yaratıcılığı, şefkati ve toplumun güçlenmesini desteklemeyi amaçlayan bir sosyal adalet yönelimine sahiptir.

“Okul danışmanlığı alanına girmeye hazır olup olmadığımı sorduğumda, her zaman USF Okul Danışmanlık Programının beni ergenlerin karşılaştığı evrensel sorunların yanı sıra kentsel alanlarda yetersiz hizmet gören gençlerle nasıl çalışacaklarına hazırladığımı her zaman düşünürüm. okullar. ”- Andrea Davis, Okul Danışmanlığı Psikoloji Alumna

Müfredat sırayla tasarlanmıştır

 • İlk yıl danışmanlık teori ve pratiği, yasal ve etik konular, çocuk ve ergen gelişimi, çok kültürlü danışmanlık, araştırma, grup danışmanlığı ve okullarda önleme ve müdahale üzerine odaklanmaktadır.
 • İkinci yıl, problem çözme danışmanlığı stratejileri, öğrenme ve öğretme, istisnai ihtiyaçları olan öğrencilerle danışmanlık, akademik ve kariyer danışmanlığı, değerlendirme ve program değerlendirmesi ve veliler, öğretmenler ve okullar ile istişarelere odaklanır.

Alan çalışması ve sınıf öğrenimi ortaklığı programın özünü oluşturur. Öğrenciler ilk yarıyıl staj sınıfında okullarında saha çalışmalarına başlarlar ve üç dönem saha çalışması derslerinde saha çalışması gereksinimlerini tamamlarlar. Her dönem, saha çalışması, deneyimli bir PPS eğitimli eğitmeninin gözetimi altında yürütülür.

Giriş koşulları

 • Geri ödemesiz 55 $ başvuru ücreti ile tamamlanmış online başvuru.
 • Her üniversite / üniversiteden bir grup resmi olmayan transkript daha önce katıldı. ABD adayları için, derecenin bölgesel olarak akredite edilmiş bir üniversite / kolejden olması gerekir. Bekleyen bir derece ile başvuran bir başvuru, kurumun Kayıt Şirketi veya okul yetkilisinden beklenen derece tamamlanmasını resmi olarak doğrulamalıdır. Bir yüksek lisans programına başvurmak için bir lisans derecesi gereklidir. Doktora programına başvurmak için bir yüksek lisans diploması gerekmektedir. Lütfen dikkat: Kabul edilirseniz kayıt olmanız için resmi transkript göndermeniz gerekir.
 • MA ve Kimlik Bilgileri: En düşük 2.75 GPA.
 • Doktora başvuruları: Bir yüksek lisans programından en az 3,0 ağırlıklı not ortalaması.
 • Lisansüstü çalışma için uygunluğunu belirten iki güncel, imzalanmış tavsiye mektubu.
 • Güncel özgeçmiş.
 • Bir Niyet Beyanı

Okul Danışmanlığı programı hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi doğrudan ziyaret edin

Finansal kaynaklar

Federal mali yardım, devlet ve üniversite kaynakları yeni kabul edilen ve güncel USF Eğitim Okulu öğrencilerine finansman olarak kullanılabilir.

Yüksek lisans eğitiminin maliyetini dengelemek için, öğleden sonra ve akşam saatlerinde ve / veya alternatif hafta sonlarında birçok Eğitim Okulu kursu sunulmaktadır. Çoğu öğrenci, tam zamanlı bir işi sürdürürken, yüksek lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerini kazanıyor. Bununla birlikte, eğer programınız bir sınıfa zaman harcamayı gerektiriyorsa (ör. Öğrenci öğretimi) ya da bir saha çalışmasını veya staj deneyimini tamamlamanız gerekiyorsa, bu tür taahhütler normal bir iş gününe müdahale edecektir.

Bu program için finansal kaynaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin

Program dili:
 • Ingilizce
University of San Francisco - School of Education

University of San Francisco - School of Education için 9 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
955 USD
birim başına.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre

MA School Counseling