close

Filtreler

Sonuçları Göster

Araştırma Metodolojileri Sosyal Bilimler Yüksek Lisanslar(M.A) Karşılaştır

Yüksek Lisans (MA), lisans eğitimini, belirli alanlara yönelik lisans ve yüksek lisans derslerini tamamlayan öğrencilere verilen bir lisansüstü eğitimdir. Yüksek lisans derecesi alanlar genellikle seçtikleri alanlarda daha iyi kariyer olanakları bulurlar. Bu dereceye sahip bir kişi aynı zamanda bir doktora programına devam etme kararı alabilir. Araştırma Metodolojileri alanınd… Devamını oku

Yüksek Lisans (MA), lisans eğitimini, belirli alanlara yönelik lisans ve yüksek lisans derslerini tamamlayan öğrencilere verilen bir lisansüstü eğitimdir. Yüksek lisans derecesi alanlar genellikle seçtikleri alanlarda daha iyi kariyer olanakları bulurlar. Bu dereceye sahip bir kişi aynı zamanda bir doktora programına devam etme kararı alabilir.

Araştırma Metodolojileri alanında Yüksek Lisans Nedir? Bu dereceyi takip etmeye karar veren öğrenciler, sosyal bilimlerdeki araştırma yöntemleri, niteliksel ve niceliksel yöntemlerle doğruluk modelleri, doğrusal modeller, eğitim istatistikleri ve değerlendirme araştırmaları hakkında onları öğreten derslere odaklanmaktadır. Çoğu kolej ve üniversite, öğrencilerin birkaç saatlik seçmeli ders almalarını da ister. Kurslar, bir öğrencinin bir kerede kaç tane ders almasına bağlı olarak, tamamlanması bir yıl ile beş yıl arasında sürer.

Araştırma metodolojileri derecesi alan bir kişi yalnızca kariyerleri arasında değil, aynı zamanda gündelik hayatta da yardımcı olan becerileri öğrenir. Problem çözme ve veri analizi mezunların çeşitli alanlarda çalışmasına izin verir. İletişim ve örgütsel beceriler hem işte hem de iş dışında yararlıdır.

Araştırma Yöntemleri alanında Yüksek Lisans almanın maliyeti değişir. Bu, öğrencilerin okula gittiği ülkeye ve hangi kolej veya üniversiteye kaydolmayı seçtikleri ülkeye bağlıdır. Daha uzun programlar genellikle daha fazla maliyete mal olur.

Bu yüksek lisans programını tamamlayanlar, veri analisti, analitik direktör veya araştırma analisti gibi başlıklarla işe alabilirler. Özel, kamu ve kar amacı gütmeyen şirketler ve kuruluşların hepsi araştırma metodolojileri derecesine sahip insanlara ihtiyaç duymaktadır. Mezunlar hükümet, küçük işletmeler, büyük şirketler veya hastaneler için çalışmaya devam edebilirler. Üniversiteler genellikle araştırmacılara ihtiyaç duyar ve bazıları araştırma metodolojileri hakkında yeni nesil öğrencileri öğretmek için profesörlere ihtiyaç duyar. Araştırma işleri, hemen hemen her sektörde mevcuttur; çok çeşitli seçenekler sunar.

Araştırma Yöntemleri alanında Yüksek Lisans Derecesi Edinme Kursları bulunduğunuz bölgede bulunabilir. Birçok kolej öğrencileri için çevrimiçi kurslar da sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
format_list_bulleted Filtreler

Durham University
Durham , Birleşik Krallık

Açık günler ve ziyaretler Bu derece Politika veya Uluslararası İlişkiler doktora derecesi için araştırma yapmayı planladığınız ve siyasi ve sosyal bilimlerde araştırma yönteml ... +

Açık günler ve ziyaretler Bu derece Politika veya Uluslararası İlişkiler doktora derecesi için araştırma yapmayı planladığınız ve siyasi ve sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri ve metodolojileri all-round eğitim almanız gerekir yüksek kalibreli mezunları için tasarlanmıştır. Nesne araştırma tasarımı ve stratejinin temel ilkeleri anlama ile donatmaktır. Bu Yüksek Lisans Programı, özellikle araştırma eğitim vermeye odaklanmıştır. Bu MA alan öğrenciler doktora geçmeden niyetiyle bunu varsayılır. Bu (ESRC) (1 + 3) studentships başvurabilirler Ekonomik ve Sosyal Araştırma Konseyi (ESRC) ve uygun adaylar arasından resmen tanınması aldı. Bunu yapmak için öneren herkes ESRC tarihleri ​​karşılamak amacıyla mümkün olduğunca erken başvurmalıdır. -
MA
Tam zamanlı
Ingilizce
Kampüs
 

İPUCU! Bir okulu temsil ediyorsanız ve programlarınızı listemize eklemek istiyorsanız buradan bize ulaşın