bakü'de Azerbaycan Sosyal Bilimler Yüksek Lisans

bakü'de Azerbaycan Top Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Programları 2018

Yüksek lisans

Başlığı ile Programları "Master of Arts " geleneksel olarak felsefe, tarih veya edebiyat gibi sosyal bilimler hususları kapsamaktadır. Sanatlar Yüksek bir lisans programı (Lisans) bir kazanılan derece sonra alınabilir lisans programlarıdır. Sanat programlarının Masters başlık "MA ", "Master of Arts " veya "MA ".

Azerbaycan yüksek öğrenim sadece özellikle Orta Doğu ve Asya'dan uluslararası öğrenciler ülkenin vatandaşları çekti ama değil. Programların çoğu Arapça öğretilir. Bu Arapça konuşulan Orta Doğu ve Asya'da uluslararası öğrenciler için herhangi bir dil engeli ortadan kaldırdı.

Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü çeşitli, kolej, meslek okulları ve üniversiteler ev sahipliği yapıyor. Birçok öğrenme merkezleri yine geliyor edilmiştir, bu tür Bakü Devlet Üniversitesi gibi eski kurumların hala en büyük öğrenci nüfusu var.

bakü'de Azerbaycan'da MA'lar Bak 2018

Devamını oku

Alan çalışmaları Sanat Ustası

Khazar University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2018 Azerbaycan Bakü

Alan Çalışmaları, Avrupa Çalışmaları, Amerikan Çalışmaları, Kafkasya Araştırmaları, Türk Dünyası Araştırmaları, Middle Eastern Studies, Rusya Çalışmaları ve Doğu Asya Çalışmaları konsantrasyonları içerir. [+]

Master of Arts Alan Çalışmaları

&nbsp

Alan Çalışmaları, Avrupa Çalışmaları, Amerikan Çalışmaları, Kafkasya Araştırmaları, Türk Dünyası Araştırmaları, Middle Eastern Studies, Rusya Çalışmaları ve Doğu Asya Çalışmaları konsantrasyonları içerir. Alan Çalışmaları programları disiplinler arası ve birkaç bölüm içerir. Orta Doğu Çalışmaları ve Avrupa Halkla İlişkiler programları öğrenci dışında, diğer tüm alan çalışmaları, öğrencilere, bireysel çalışma parça, çeşitli öğretim üyeleri tarafından müştereken tasarlanmış ve öğrencilerin çıkarlarını karşılama yönünde özel bir olacaktır.

... [-]

Uluslararası Ilişkiler Sanat Ustası

Khazar University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2018 Azerbaycan Bakü

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans lisans programı müfredatı, uluslararası ilişkilerde önemli alanlarda geniş bir analitik bir arka plan ile öğrencilerin sağlamak için tasarlanmıştır [+]

Master of Arts Uluslararası İlişkiler

, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans lisans programının müfredatı ya da fonksiyonel bir ya da bölgesel konsantrasyon yoluyla elde edilen belirli bir odak ile birlikte en önemli uluslararası ilişkiler alanlarında geniş bir analitik arka plan, öğrencilere sağlamak için tasarlanmıştır.

Gerekli müfredatın amacı, programı her öğrencinin temel uluslararası ilişkiler, geniş tabanlı, disiplinlerarası eğitim almasını sağlamak için. Bu lisans düzeyinde uluslararası politikanın ders çalışma, ve tarihsel, politik ve sosyal süreci içerir.

Her yıl öğrenci sayısının az olması, programın bireysel ihtiyaçlara göre öğrenciler ve öğretim görevlileri arasındaki yakın etkileşim sağlar ve teşvik eder.Program olsun, hükümet, özel gönüllü kurum ve kuruluşları veya işle ilgili sektörlerin gelişimi ile ilgili kariyer planlayan öğrenciler için sağlam bir akademik geçmişi vermeyi hedeflemektedir. ... [-]