Filter
Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Dini Eğitim 3 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanslar(M.A) Karşılaştır

Lisans derecesini tamamlayan birçok öğrenci, kariyerlerine başlamadan önce yüksek lisans eğitimini tamamlayarak çalışmalarını ilerletmeyi tercih eder. Bir Yüksek Lisans (MA) kariyerlerinde daha yüksek kazanç potansiyeli olan daha üst düzey pozisyonlara erişim sağlayabilir.

Dini Eğitimde Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans derecesini tamamlayan öğrenciler genelde eğitim veya bakanlıkla uğraşmayı seçerler. Derecesi genellikle Hıristiyan bağlıdır. Kurslar etik, ahlaki gelişim, kültürlerarası dini tanıklık, önde gelen misyon toplulukları, teoloji ve tarih gibi konularda bilgi sağlayabilir. Bir öğrenci ayrıca dini metinler üzerinde kapsamlı bir inceleme yapabilir. Mahalle okulu veya kilise yönetimi ile ilgilenen kişiler için iş, finans, insan kaynakları ve liderlik dersleri kapsanan konuları tamamlayabilir.

Mezunlar, sınıfta veya diğer ders türlerinde kullanılabilecek mükemmel sunum becerilerini öğrenirler. Öğrenciler genellikle yazılı, düzenleyici ve kariyer yayıncılığında yararlı olabilecek gelişmiş yazılı iletişim becerileri ile mezun olurlar. Ayrıca yaşamın her alanında uygulanabilir kahraman liderlik becerileri öğrenirler.

Yüksek lisans programlarının din eğitimi dersleri ve ücretleri, üniversitenin kamuya açık olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Maliyete etki edebilecek diğer faktörler arasında kurumun bulunduğu yer ve kursların çevrimiçi veya kişilere sunulup sunulmadığı bulunur.

Mezunlar için çeşitli kariyer yolları türleri mevcuttur. Eğitim kariyerlerine ilgi duyanlar, din eğitici veya danışman, dar görüşme okul müdürü, müfredat müdürü veya öğretim müfettişi gibi pozisyonlar bulabilir. Bakanlık ile ilgilenen mezunlar, misyonerler, papazlar veya vaizler olarak çalışabilirler. Pek çok dini organizasyon, bu programlardan mezun olanları akademik araştırmacılar olarak çalıştırmaktadır. Diğer işler arasında, içerik araştırmacıları, yayıncılar veya gazetelerde yayın yapan ve teolojik konuları kapsayan editörler bulunmaktadır.

Din eğitimi çalışmaları, çevrimiçi olarak tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak ya da bizzat teoloji çalışmaları sunan üniversitelerde izlenebilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

3 Sonuçlar Dini Eğitim

Mater Dei Institute of Education

Din Görevlisi Çalışmaları ve Pastoral Çalışma ders MA zaten çalışan veya İnanç Geliştirme, vaizlik ve Din Görevlisi Koordinasyon alanlarında becerilerini zenginleştirmek ... [+]

Meraklı: İlköğretim Okulları Post-İlköğretim Okulları Üçüncü Seviye Enstitüleri Cezaevleri / Genç Suçlular Parish Toplulukları Gençlik ve Genç Yetişkin Grupları Toplum / Gönüllü Sektörü

A Din Görevlisi Çalışmaları ve Pastoral Çalışma MA Tabii zaten çalışan veya İnanç Geliştirme, vaizlik ve Din Görevlisi Koordinasyon alanlarında becerilerini zenginleştirmek istiyoruz Yukarıdaki bağlamlarda çalışmak isteyenler için, akademik pastoral, manevi, kişisel ve mesleki gelişimini sağlar.

Esnek Planlama: 1 Yıl Tam zamanlı / 2 Yıl Part-time

Bu Din Görevlisi ders tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak sunulmaktadır.... [-]

İrlanda Dublin
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of San Francisco - School of Education

Katolik Eğitim Liderliği'nde yüksek lisans programı, Katolik ilk ve orta dereceli okullarda yöneticiler ve dionsan pozisyonları için etkili liderlik için mezunlar haz ... [+]

Program Teslimatı

Çalışan profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için program, bir sömestrde dokuz kez toplanan (hafta içi ve tüm gün Cumartesileri) bir haftalık hafta sonu dersleri programı izler.

KURS AYRINTILARI

DAHA FAZLA CURRICULUM | 24 KREDİ

CEL 640 - Katolik Eğitimin Tarihi ve İlkeleri (3)CEL 641 - Özel Okul Kanunu (3)CEL 642 - Ahlak Gelişimi (3)CEL 644 - Katolik Okullarında Müfredat ve Öğretim Liderliği (3)CEL 650 - Katolik Liderlik ve Eğitim Yönetimi (3)CEL 651 - Katolik Okulları için İşletme ve Finansman (3)CEL 653 - Katolik Okullarında Personel Liderliği (3)CEL 690 - MA Sonlandırma Projesi (3)

SEÇMELİLER | 6 KREDİ

Kalan 6 kredi, Katolik Eğitim Liderliği veya Eğitim Okulu'ndaki diğer yüksek lisans programları tarafından sunulan seçmeli dersler arasından kazanılmaktadır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri San Francisco
Eylül 2019
Ingilizce
Yarı zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Protestant Theological University

İlahiyat Yüksek Lisansı, Hollandaca-Flamanca akreditasyon kuruluşu tarafından akredite edilmiş ve İngilizce eğitim görmüş yoğun bir yüksek lisans programıdır. Her akademi ... [+]

Akademik mükemmeliyet ve kültürlerarası öğrenme

İlahiyat Yüksek Lisansı , Hollandaca-Flamanca akreditasyon kuruluşu tarafından akredite edilmiş ve İngilizce eğitim görmüş yoğun bir yüksek lisans programıdır. Her akademik yıl Eylül ayında başlar ve bir yıl (60 ECTS) sürer. Araştırma odaklı ve yüksek akademik seviyesi nedeniyle, program, ikinci bir yüksek lisans öğretim bakanlığı ve / veya doktora çalışmasına hazırlanmak için benzersiz bir şekilde uygundur.

Program, tüm dünyadaki öğrencilerle olan kültürler arası karşılaşma ve etkileşim için tüm teolojik alt disiplinlerde ve birden çok fırsatta bir Hermümötik ve bağlamsal yaklaşım sunmaktadır. Programın bir katılımcısı olarak farklı kültürel geçmişleri ve teolojik bağlamları öğreneceksiniz. Bu nedenle, gerçekten uluslararası ve kültürlerarası bir deneyimdir!... [-]

Hollanda Amsterdam Groningen
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku