Prince George Kanada M.A

Prince George Kanada En iyi Sosyal Bilimler Yüksek Lisanslar(M.A) 2018

Yüksek lisans

Bir ana 'derecesi mesleki uygulama çalışma veya alanı belirli bir alanın bir ustalık veya yüksek mertebe genel bakış gösteren çalışma geçirmiş kişilere verilen bir akademik derece olduğunu.

Eğer pratik bilgi ve becerileri verirken olumlu hayatınızı etkileyecek herhangi bir yüksek öğretim sisteminin düşünüyorsanız, o zaman Kanada 'ın eğitim sistemi ne ihtiyaç vardır. Eğitim için Kanada'ya seyahat bu yüksek öğrenim kurumlarında öğretim yaratıcılık ve yenilik takdir yapacaktır.

Prince George geniş bir alandır, ancak, bu nedenle akademik olarak ülke 'nin standartlarının gerektirdiği nüfusa hizmet veren bölgede meslek dersleri sunan birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu Havacılık ve Uzay Uçuş Okulu artı diğer üniversite ve kolej gibi bazı benzersiz öğrenme merkezleri vardır.

Prince George Kanada'da Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Programları Bak 2018

Devamını oku

Kalkınma Ekonomisinde Ma

University of Northern British Columbia School of Business
Kampüs Tam zamanlı September 2018 Kanada Prince George

Ekonomik kalkınma, "düşük gelir" veya "orta gelir" olarak sınıflandırılan ülkelerde ikamet eden dünya nüfusunun dörtte üçünden fazlası için kritik bir konudur. [+]

Kalkınma İktisadı Yüksek Lisans Programı

Ekonomik kalkınma, "düşük gelir" veya "orta gelir" olarak sınıflandırılan ülkelerde ikamet eden dünya nüfusunun dörtte üçünden fazlası için kritik bir konu olmayı sürdürüyor. Ekonomik kalkınmanın nedenleri ve sonuçları tartışmalı konular olmayı sürdürüyor. Bu derece, ekonomik gelişme için değişen küresel, bölgesel ve ulusal bağlamları göz önüne alır; Karşılaştırmalı çalışmalardan öğrenilebilen politika dersleri; Ve kalkınma ekonomistlerinin kalkınma sürecine katkıda bulunmalarını sağlamak için gereken araçlar. Günümüzde Güney ülkelerinde yaşanan muazzam dönüşümler, dereceye odaklanmayı sağlıyor. Öğrenciler, Güney'de Çin ve Hindistan gibi yeni ekonomik güç merkezlerinin ortaya çıkmasının sebepleri, yoksulluk ve eşitsizlik gibi kalıcı konular gibi konuları analiz etmekle yükümlüdürler. Program, Küreselleşme ve Kalkınma, Geliştirme için Makroekonomik Politika, Uygulamalı Ekonometri ve Yoksulluk, Eşitsizlik ve Kalkınma gibi temel dersleri içermektedir. Ekonomi Bölümü, Çevre Ekonomisi ve Sağlık Ekonomisi alanlarında da uzmanlık sahibidir ve bu alanlarda seçmeli dersler vermektedir. Öğrencilerin ayrıca bir Yüksek Lisans Tezi veya öğrencilerin ekonomik analiz araçlarını bir gelişme meselesine uygulayabilecekleri bir Yüksek Lisans Projesi'ni tamamlamaları gerekmektedir. Ekonomik kalkınma, diğer kalkınma boyutlarından ayrı olarak incelenemez. Örneğin, yoksulluğun anlaşılması, yalnızca ekonomik analiz gerektirmez, aynı zamanda diğer sosyal ve sağlık bilimleri tarafından sağlanan anlayışların anlaşılmasını gerektirir. Bu nedenle bir kalkınma ekonomistinin eğitimi, öğrencileri gelişime yönelik disiplinler arası yaklaşımlara maruz bırakmalıdır. Teori, politika ve uygulanan analizin yanı sıra diğer disiplinlerden gelen anlayışları da dahil ederek, yüksek lisans programı, hükümet ve uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde ekonomist olarak çalışmasını sağlıyor.... [-]