$close

Filtreler

Sonuçları Göster

Sözlü Tarih Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Bir Yüksek Lisans, yüksek öğrenimin bir şeklidir. Bu tür lisansüstü dereceler üniversiteler tarafından dünya çapında sunulmaktadır. Çoğu tam gün öğrenci bir veya iki yıl içinde yüksek lisans bitirirler. Sözlü Tarihte Yüksek Lisans Nedir? Anlatı öyküsü anlatımı üzerine lisansüstü düzeydeki bir çalışmadır. Dersler, hikayelerin farklı kültürlerin insanları… Devamını oku

Bir Yüksek Lisans, yüksek öğrenimin bir şeklidir. Bu tür lisansüstü dereceler üniversiteler tarafından dünya çapında sunulmaktadır. Çoğu tam gün öğrenci bir veya iki yıl içinde yüksek lisans bitirirler.

Sözlü Tarihte Yüksek Lisans Nedir? Anlatı öyküsü anlatımı üzerine lisansüstü düzeydeki bir çalışmadır. Dersler, hikayelerin farklı kültürlerin insanlarının düşünce ve davranış biçimlerini nasıl etkilediğini inceleyebilir. Öğrenciler hikayeleri anlatmak için dijital ses ve video yapımını kullanabilirler. Her üniversitenin programları için farklı yolları olabilir, ancak birçoğu öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için ders, araştırma ve tartışmaları birleştirecektir. Zorunlu dersler, sözlü geleneklere, sözlü tarih yöntemi ve kuramına, halk hikayeleri ve kültürüne, sözlü tarihin saha çalışmasına, mitolojiye, sözlü tarihin yorumlanmasına ve terapötik işlemlere benzer olabilir.

Bu eğitim türü faydalıdır çünkü öğrencilere çeşitli çalışma ortamlarında kullanabilecekleri becerileri kazandırır. Örneğin, katılımcılar mülakatları nasıl yapacaklarını, konuşmaları analiz etmeyi ve dijital sesi nasıl düzenleyebileceklerini öğrenebilirler. Güçlü iletişim ve dinleme becerileri, bir kişinin hayatına katılmasını kolaylaştırırken, birçok işveren dijital düzenleme becerisine sahip işçilere ihtiyaç duyar.

Bir öğrenci, Sözlü Tarih dersinde yüksek lisans dersi ile ilgileniyorsa, bu dereceyi öğrenmek isteyebilir. Eğitim, okuldan okula değişebilir, çünkü bir tahminde bulunmak için doğrudan üniversite ile iletişime geçmek en iyisidir.

Bu lisans programında yapılan geniş çalışma yelpazesi, öğrencileri müzelerde, medyada, eğitimde veya savunuculuk organizasyonlarında çalışmaya hazırlayabilir. Örneğin, bazı mezunlar profesörler, insan kaynakları uzmanları, tarihçiler, arşivciler, müze küratörleri, kurumsal iletişim uzmanları, medya eğlencesi yöneticileri ve ses editörleri olmak için devam ettiler. Diğer öğrenciler bu eğitimi doktora için bir temel olarak kullanmayı seçebilirler.

Nerede yaşarsanız yapın, bu eğitim türü kullanılabilir. Dünyadaki pek çok üniversite, kampüs içinde ve çevrimiçi ortamda Sözlü Tarih dersi verir. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
  • Popüler En güncel Unvan
  • Popüler
  • En güncel
  • Unvan
The Graduate Institute
Bethany, Amerika Birleşik Devletleri

Yazı ve Sözlü Gelenekler programının iki yıllık Yüksek Lisansı ilgilenen herkes içindir:

Yazı ve Sözlü Gelenekler programının iki yıllık Yüksek Lisansı ilgilenen herkes içindir: -
MA
Tam zamanlı
2 yıl
Ingilizce
Kampüs