MS İnsan Merkezli Etkileşim Tasarımı

Genel

Program açıklaması

Giriş

“Günümüzün teknoloji sektöründe en büyük ve en hızlı büyüyen kariyer alanlarından biri.” - Fortune Magazine

En hızlı büyüyen teknoloji ile ilgili kariyer alanlarından birinin sizin için erişilebilir olması harika bir şey - teknoloji ile ilgili bir dereceye sahip olmasanız bile. Aslında, liberal sanatlara, beşeri bilimlere veya sosyal ve davranışsal bilim geçmişine sahip olmak aslında sizi İnsan Merkezli Etkileşim Tasarımı (HCID) alanına teknisyenlerden daha uygun kılar!

HU'nun HCID master derecesi programı, insanlar için daha doyurucu ve yararlı deneyimler yapmak için süreçler, uygulamalar ve ortamlar tasarlamakla ilgilidir. Yaratıcılık, insanlar için empati ve güçlü problem çözme becerileri gerektirir.

Örneğin, MS derecenizi tamamladıktan sonra çalışmanız şunları içerebilir:

 • Sezgisel, kullanımı kolay ve insan dostu yiyecek sipariş kioskları tasarlamak
 • Bilginizi kullanarak ziyaretçilerin sergilerle esnek ve zenginleştirici etkileşim kurmasını sağlamak için bir müze deneyimini yeniden tasarlayın.
 • Bir MRI odasını bir hastanede yeniden canlandırmak yerine, çocukları korkutmak yerine

Kariyer olanakları sınırsız ve endüstri çevre, teknolojiler ve halk arasındaki açığı kapatmaya yetkin olanlar için çarpışıyor. HCID yüksek lisans derecesiyle mezun olduğunuzda, kullanıcı araştırması ve arayüz tasarımı, etkileşim tasarımı, iş analizi veya bilgi mimarisi alanında kariyer yapmaya hazır olacaksınız. Sinir bozucu bir engelden ziyade daha dolgun, daha doyurucu bir hayata geçiş sağlayan teknoloji seçenekleri ve insan etkileşimleri yaparak milyonlarca insanın hayatını iyileştirebileceksiniz.

HCID programınız, HU'nun Philadelphia kampüsünde, arada sırada haftasonları buluşan çevrimiçi sınıfların ve karma sınıfların bir araya gelmesiyle düzenlenmektedir. Her yıl iki program başlangıç tarihi vardır. Sonuç olarak, en iyi dijital teknolojilerden yararlanan ve onları karmaşık insan ortamlarına kusursuz bir şekilde getiren etkili ve ilgi çekici arayüzler, etkileşimler ve kullanıcı deneyimleri tasarlama becerisi kazanacaksınız.

Harvard Business Review'a göre, yeni insan merkezli ürünler ve deneyimler geliştirerek işletmeleri yeni pazarlara açmanın bir yolu olarak “tasarım düşüncesine” güçlü bir kurumsal ilgi var. Harrisburg University - Philadelphia’dan bir HCID master derecesi ile bu patlayan alana girmeye hazır olacaksınız. Mezun olduktan sonraki birkaç yıl içinde, teşvik edici ve değerli olan çalışmaları yaparken altı rakamı kazanmış olabilirsiniz.

office, business, colleaguesÜcretsiz Fotoğraflar / Pixabay

İnsan Merkezli Etkileşim Tasarımında Bilim Ustası (HCID)

İnsan Odaklı Etkileşim Tasarımı alanındaki 36 dönemlik yüksek lisans programı, 21. yüzyılın tasarım odaklı iş çerçevelerine iten insan merkezli işbirlikçi zihniyetleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır. HCID yüksek lisans programı, sosyal bilimler ve davranış bilimlerinden, bilgi biliminden, yazılım mühendisliğinden ve proje yönetiminden elde edilen bilgilerin uygulamasını bir araya getiren disiplinlerarasıdır. Derecesi tasarım düşüncesini teşvik eder ve başarılı dijital ürünler, hizmetler ve deneyimler için birincil inovasyon itici güçleri olarak kullanıcının ihtiyaçlarına odaklanır.

Derecesi, hızla büyüyen UX araştırması, dijital hizmet tasarımı ve etkileşimli ürün stratejisi ve tasarımı alanındaki kariyerleri için serbest sanatlara, beşeri bilimlere, iş ve teknoloji geçmişine sahip bireyleri yetiştirmek için tasarlanmıştır. Mezun olduktan sonra öğrenciler için mümkün olan iş ünvanları arasında UX Araştırmacısı, Etkileşim tasarımcısı, UX tasarımcısı, Bilgi mimarı, İnteraktif sistem tasarımcısı, Dijital sistem analisti ve Dijital hizmetler (veya UX) yöneticisi bulunur.

Masterclass

Mevcut eğitim ve deneyim ile yeni tasarım odaklı etkileşimli alan arasındaki köprüyü kurmak için, HCID programı yoğun beceri ve Masterclass adı verilen bilgi geliştirme yaklaşımı için benzersiz bir tanıtım yaklaşımı kullanacaktır. HCID'deki Masterclass bir giriş öncesi maruz kalma ve eğitim sertifikası programı olarak işlev görecektir. İki fonksiyona hizmet edecektir:

Tasarım uygulamasının temelini oluşturan tarih, perspektifler, bağlamlar ve yöntemleri içeren mevcut dereceleri ortaya koymak ve tanıtmak; ve

Disiplinlerarası yaratıcı düşünce ve dijital medial prodüksiyon konusundaki her yeni kohort ilgisini ve kapasitesini değerlendirin.

Etkileşimli olmayan, işletme dışı geçmişlerden gelen öğrenci Masterclass (kredisiz) dersini alacak. Öğrenci tatmin edici bir not alırsa, öğrenci HCID programına kabul edilecektir. Öğrencinin standartlara uymaması durumunda, öğrenciye HCID'de profesyonel bir sertifika verilir.

Program Hedefleri

 • İnsan davranışı ve tasarım biliminden kuram ve uygulamaların temel bilgilerini gösterin.
 • Farklı topluluklar ve medya arasında etkili bir şekilde iletişim kurun, işbirliği yapın ve koordine edin.
 • İnsanları etkili bir şekilde araştırın, sorunları belgeleyin ve araştırmanın uygunluğunu belirleyin.
 • Profesyonellerin tasarım düşünürleri olarak ortaya çıkan rolünü geliştirmek ve yansıtmak.
 • Dijital teknolojilerin kolaylaştırdığı ilgi çekici müdahaleler tasarlayın ve üretin.

İnsan Merkezli Etkileşim Tasarımı Gereksinimleri

Aşağıdaki dersler, İnsan-Merkezli Etkileşim Tasarımı Yüksek Lisansı - 36 dönem saat içerir. Her kursun dönem saat değeri parantez içinde () görünür.

Aşağıdaki zorunlu derslerin tümünü tamamlayın - 18 dönem saat:

 • IMED 500 Tasarım Perspektifleri (3)
 • IMED 504 Tasarım Araştırması Yöntemleri (3)
 • IMED 510 İnsan Sosyoteknik Etkileşimleri (3)
 • IMED 520 Kullanıcılar
 • IMED 540 Tasarım Araçları
 • IMED 570 Tasarım Desenleri

Aşağıdaki deneyimsel dersleri tamamlayın - 6 dönem saat:

 • IMED 695 Tasarım Araştırma Stüdyosu (3)
 • GRAD 699 Yüksek Lisans Tezi (3)

Aşağıdaki konsantrasyonu tamamlayın:

Bireyselleştirilmiş Konsantrasyon:

İnsan Merkezli Etkileşim Tasarımında Bilim Ustası 12 seçmeli kredi almalıdır (danışman danışmanlığı / onayı ile mevcut derslerin 9 kredisi ve 3 kredilik IMED 680 Özel Konular dersi). Harrisburg University yüksek lisans programlarındaki mevcut kurs teklifleri, öğrencinin ilgisine bağlı olarak, Analytics, Healthcare IT, E-Business ve IS / IT Yönetimi alanındaki ortak alanlardaki becerilerini ve bilgi alanlarını derinleştirme fırsatlarını sağlayacaktır. Programa kabul edildikten sonra, öğrenci, bire bir ders alacak ve diğer Harrisburg University lisansüstü programlarından tamamlayıcı eğitim alarak, HCID'deki ana odağı dengeleyen uygun bir çalışma programının oluşturulmasını önerecektir. Amaç öğrenciye, öğrencinin kariyer hedeflerine uygun konu ve beceri alanlarında kişisel olarak ilgili eğitimi vermektir.

Kabul süreci

Program detayları ve başvuru talimatlarını istemek için HMS@harrisburgu.edu adresine e-posta gönderin.

HÜ'ye kabul süreci, eğitim seçimleriniz hakkında iyi kararlar vermenize yardımcı olmak ve Üniversitedeki tüm kayıt seçeneklerini keşfettiğinizden emin olmanız için tasarlanmıştır, böylece sizin için en uygun planı bulursunuz. Sürecin bilgilendirici ve cesaret verici olması - eğitim planlarınıza korkutucu bir engel teşkil etmemesi amaçlanmıştır. Tıpkı her öğrencinin sınıfta kişisel dikkatini çekmesi gibi, her başvuru sahibi kayıt sürecinde tam bir dikkat ve rehberlik alır.

Üniversite, canlı ve çeşitli bir Üniversite topluluğuna katkıda bulunabilecek çeşitli geçmişlere sahip öğrenciler arar. Öğrenciler akademik potansiyellerini çeşitli yollarla gösterebilirler. Belirli bir faktör öğrencinin potansiyelini ölçemez, bu nedenle Üniversite kabul başvurunuzun tüm yönlerini dikkate alır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

There’s so much that’s great about Harrisburg University. It’s hard to choose the best reason to attend HU.

There’s so much that’s great about Harrisburg University. It’s hard to choose the best reason to attend HU. Daha Az