MS Psikolojide

Genel

Program açıklaması

Lehigh University Psikoloji Bölümü, yüksek lisans öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin üç alanda ve bilişsel, gelişimsel ve sosyal psikoloji arasında işbirliği içinde çalıştığı yoğun bir araştırma bölümüdür. Yüksek lisans programımızdan mezun olanların çoğu mükemmel doktora programlarına devam etmektedir. ve Psy.D. programları.

Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi - Bilişsel, Gelişim ve Sosyal Psikoloji uzmanlık ile tamamlayın. Lehigh University Psikoloji Yüksek Lisans Programı, Bilişsel, Gelişimsel ve Sosyal Psikoloji üzerine odaklanan seçici, araştırma yoğun bir programdır - fakültemiz ve öğrencilerimiz genellikle bu alanların kesişim noktasında çalışırlar.

Bölüm ağırlıklı olarak Ph.D. doktora için çalışma sürecinde yüksek lisans derecesi alan öğrenciler. Ancak her yıl birkaç yüksek nitelikli öğrenci Yüksek Lisans derecesi için de kabul edilebilir. Doktora ve MS öğrencileri araştırma deneyimleri ve lisansüstü seminer seçimi ile bir uzmanlık alanı tanımlamaktadır.

Lehigh University Psikoloji Bölümü, yüksek lisans öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin üç alanda ve bilişsel, gelişimsel ve sosyal psikoloji arasında işbirliği içinde çalıştığı yoğun bir araştırma bölümüdür. Buna ek olarak, Sağlık, Tıp ve Toplum Programı, Bilişsel Bilim Programı ve İşletme ve Eğitim Kolejleri gibi diğer bölümlerden, programlardan ve kolejlerden araştırmacılarla sık sık birlikte çalışıyoruz. Birçok laboratuvar diğer kurumlardaki araştırmacılarla da işbirliği yapmaktadır.

Lisansüstü Program Özeti

Küçük güzel. Program kasıtlı olarak küçüktür, uygun bir fakülte-öğrenci oranı, yakın fakülte-öğrenci işbirliği ve doğuştan bir atmosfer sağlar. Şu anki 17 üyemizden tam kapasiteyle 20 öğrenciye çıkmayı planlıyoruz.

Modern tesisler. İyi donanımlı psikolojik laboratuvarlar araştırma için mükemmel bir ortam sağlar. Bölüm, üç uzmanlık alanımızın her birinde araştırma için geniş imkanlara sahiptir. Lehigh, sofistike bir ağ sistemine ve mükemmel çevrimiçi kütüphane ve bilgi desteğine sahiptir. Bölümün ayrıca istatistiksel, deneysel ve genel amaçlı yazılım sağlayan kendi bilgisayar olanakları vardır.

Cömert mali destek. Normal tam zamanlı statüye kabul edilen öğrencilere normalde tam öğrenim ücretinden feragat ve yıllık 9 aylık burs verilir (2019-2020 için 21.630 $). Destek, öğretim, araştırma ya da lisansüstü asistanlık ya da bir burs şeklinde olabilir (ikincisine bazen daha cömert bir ödenek verilir). Ek destek genellikle yaz aylarında mevcuttur. Destek paketimizi değerlendirirken, yaşam maliyetinin burada büyük şehirlerden daha düşük olduğunu unutmayın.

Pastoral bir yer. Lehigh'in tarihi Bethlehem, Pennsylvania'daki park benzeri kampüsü, sarmaşık kaplı Viktorya dönemi taş binalara sahip, ağır ormanlık bir eski arboretumdur. Pennsylvania'nın üçüncü büyük metropol bölgesinde (pop. 630.000) yer alan Lehigh Vadisi, kentsel ve kırsal yaşamın avantajlarını birleştiriyor. New York, Philadelphia, Pocono Dağları ve New Jersey kıyılarına arabayla kısa bir mesafededir.

Yüksek Lisans Program Gereksinimleri

Yüksek lisans derecesi temel olarak doktora öğrencilerine yönelik çalışma sürecinde öğrencilere verilir. Ancak, nitelikli öğrenciler Yüksek Lisans derecesi için de kabul edilebilir.

Ders: Gerekli olan minimum dersler şunlardır: bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisi veya sosyal biliş olmak üzere iki temel ders; iki istatistik ve araştırma metodolojisi dersi; mesleki gelişim semineri; ve danışman tarafından onaylanan iki seçmeli ders.

Araştırma: Tüm öğrenciler programda kaldıkları süre boyunca araştırma yaparlar. Resmi zorunluluklar, genellikle yüksek lisans tezinin temelini oluşturan birinci yıl projesini içerir.

Uzmanlık Alanları

Bölümün ana uzmanlık alanları:

Biliş ve Dil: Bilişsel psikoloji ve bilişsel sinirbilim alanında geniş eğitim; bilişsel kontrol ve dikkat, yürütme süreçleri, bellek, bilgi gösterimi, dil, nedensel akıl yürütme ve sınıflandırma konularında özel uzmanlık.

Sosyal ve Bilişsel Gelişim: Araştırma, bilişsel, meta-bilişsel ve algısal gelişim; dil, anlatı ve okuryazarlık gelişimi; sembolik ve oyun geliştirme; bağlanma, sosyo-duygusal ve ahlaki gelişim; cinsiyet ve kimlik gelişimi; sosyo-ilişkisel ve sosyo-kültürel gelişme ve yaşam boyu gelişim.

Sosyal Biliş ve Kişilik: Durumsal etkilerin, bireysel farklılıkların ve bilgi işleme mekanizmalarının sosyal biliş ve davranış yaratmak için nasıl birleştiğinin incelenmesi. Mevcut vurgulara sosyal yargı, sosyal etki, önyargı ve klişeler, hedefler, motivasyon ve öz-düzenleme üzerinde bilinçli ve bilinçsiz etkiler ile başa çıkma ve depresyon dahil yaşlanma ve sağlık durumu ile ilişkili sosyal-bilişsel değişiklikler dahildir.

Giriş koşulları

Kabul Açık: Güz / Bahar

Başvurunun Gözden Geçirilmesi İçin Son Gün: 1 Ocak

İletişim bilgileri

Profesör Almut Hupbach, Enstitü Müdürü

E-posta: alh309@lehigh.edu

Telefon Numarası: 610-758-6762

Kabul şartları

  • 2 Tavsiye Mektubu
  • GRE sınav puanları gereklidir

Uluslararası Başvuru Sahipleri

Uluslararası Başvuru Sahiplerinin derece arayan öğrenciler için gerekli olan İngilizce becerilerini göstermeleri gerekmektedir. Ana dili İngilizce olmayan tüm uluslararası başvuru sahipleri TOEFL sınavına girmeli ve puanlarını sunmalıdır.

Son Güncelleme Haz 2020

Okul Hakkında

As Lehigh’s largest and most diverse college, we are home to the social sciences, arts, humanities, and natural sciences. With 1,894 undergraduate students, 342 graduate students, 270 full-time facult ... Devamını oku

As Lehigh’s largest and most diverse college, we are home to the social sciences, arts, humanities, and natural sciences. With 1,894 undergraduate students, 342 graduate students, 270 full-time faculty and 90 professional staff, we are comparable in size and offer the intimacy of a liberal arts college, yet benefit from the resources of a research university. Our faculty are accomplished scholars, artists, and writers, recognized nationally and internationally as leaders in their fields, who share a commitment to the integration of teaching and scholarship into innovative, dynamic curricula set in an intellectually stimulating environment. Daha Az