MSc İş Analitiği

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Sizi Veri Analitiği Dünyasına götürecek bir program

İş ve teknoloji fonksiyonları arasında bir köprü görevi gören iş analistleri, işletmelerin günümüzün dijital aksama ortamı boyunca yönlendirilmesinde, dijital dönüşümü sağlamak, müşteri deneyimini yeniden tanımlamak ve kârlı sonuçlar elde etmek için verileri analiz etmek ve kullanmakta kritik bir rol oynamaktadır.

Business Analytics MSc (MSBA) programı, gerçek endüstri ihtiyaçlarını yansıtmak için önde gelen endüstri ortakları ile işbirliği yoluyla şekillendirilmiş benzersiz bir müfredat sunuyor. Analytics ve İşletmelerde Makine Öğrenimi gibi en yeni modüller, gelecekte iş ortamlarını etkileyecek teknolojilerin anlaşılmasını sağlar. Endüstri liderleri ile staj fırsatları ile birleştiğinde pratik bir yaklaşım, MSBA öğrencilerini sınıftan çalışmaya kolayca geçmeleri için donatıyor.

NTU'nun SCSE (Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Okulu) ve SPMS (Fiziksel ve Matematik Bilimleri Okulu) ile işbirliği içinde geliştirilen program, katılımcıların ilgi alanlarındaki öğrenme derinliğini özelleştirmek için çapraz listelenen modülleri almalarına da izin verir.

Program tam zamanlı (1 yıl) veya yarı zamanlı (1,5 yıl - 2 yıl) programda tamamlanabilir. Bu, katılımcıların kariyer ihtiyaçlarına ve öğrenme hızına en uygun programı seçme esnekliği sağlar.

MSc Business Analytics Nanyang Technological University

Programa Genel Bakış

MSc Business Analytics (MSBA), katılımcıları iş analitiği alanında mükemmelliğe kavuşturur. Müfredat, iş stratejisinin öğretilmesi ve verilerin yapay zeka ve İşletme ve Veri Yönetimi ve Görselleştirmede Büyük Veri gibi dersler aracılığıyla verilerin analizinden elde edilen kavrayışları takdir etme araçları yoluyla güçlü bir iş anlayışı kazandırır. Bu program için öğrenme, katılımcıların sınıf bilgilerini gerçek dünyadaki iş durumlarına uygulamalarına izin veren iki proje ile çok uygulamalı bir yaklaşım benimser.

MSBA mezunları, kendi alanlarında önde gelen analitik projelerinin rolünü yerine getirecek, hem bir iş biriminin başı hem de analitik iş liderliği gibi çift hat ya da iş alanı uzmanlığı ile profesyonel bir danışman olarak görev alacaklardır.

Oldukça esnek olan program, öğrencilerin tam zamanlı (1 yıl) veya yarı zamanlı (1.5 yıl ila 2 yıl) programında eğitim almasına olanak tanır.

MSBA programının tam zamanlı katılımcılarının 8 çekirdek modülü (2 Proje dahil) ve 4 tam seçmeli dersi tamamlamaları gerekmektedir. MSBA programının yarı zamanlı katılımcılarının 7 çekirdek modülü (2 Proje dahil) ve 5 tam seçmeli dersi tamamlamaları gerekmektedir.

  • Mezuniyet koşulları: 36 Akademik Birimler
  • Tam Kurs: 3 Akademik Birimler
  • Yarı Ders: 1.5 Akademik Birimler

Neden MSc Business Analytics

Kuruluşlar dijital teknolojileri iş modellerine entegre ettikçe, iş analitiğinin önemi hiç bu kadar büyük olmamıştı. İş ve teknoloji fonksiyonları arasında bir köprü görevi gören iş analistleri, dijital bozulma yoluyla işletmelere rehberlik etmek, dijital dönüşümü sağlamak, verileri analiz etmek ve kullanmak, müşteri deneyimini yeniden tanımlamak ve kârlı iş sonuçları sunmak için kritik bir rol oynar. Nitelikli bir iş analisti elinde veriler rekabetçi bir avantaja dönüştürülebilir.

MSc Business Analytics (MSBA), yönetim, muhasebe, pazarlama, finans, iletişim veya yönetim alanlarında, işyerinde verilerin daha etkin kullanımı için teknik ve iş bilgisi arasındaki boşluğu kapatmak üzere tasarlanmıştır.

Katılımcılar, aşağıdaki benzersiz noktalara sahip ileri teknoloji bir programla veri odaklı karar verme sürecinin geleceğine hazırlanır:

Güçlü Endüstri Bağlantıları ve Katılımı

MSBA, birçok önde gelen endüstri ortağının müfredatı endüstri gerçeklerine ve ihtiyaçlarına göre şekillendirdiği sektörden geniş destek ve katılımdan yararlanmaktadır. Endüstri ortaklarımız proje ve staj olanakları sunarak mezun olduktan sonra öğrencilerimizin iş bulma olasılığını büyük ölçüde artırmaktadır.

Geleceğe Odaklanmış İçerikle Geliştirildi

MSBA'nın türünün ilk örneği olan müfredatı, gelecekte iş ortamlarını etkileyecek teknolojilerin anlaşılmasını sağlayan Analytics ve İş Dünyasında Makine Öğrenimi gibi en yeni modüllere sahiptir.

Uygulamalı Öğrenme

Endüstri ortakları tarafından sağlanan gerçek dünya verilerini kullanan MSBA, uygulamalı bir yaklaşımla öğrencilerimize bilgi kazandırmaktadır. Bu yaklaşım, MSBA öğrencilerini endüstrinin gerçeklerine dayandırır ve sınıftan etkin ve hızlı bir şekilde çalışmalarına geçmelerini sağlar.

NTU'nun Kurulu Güçlü Yönleri ile güçlendirildi

MSBA, NTU'nun SCSE (Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Okulu) ve SPMS (Fiziksel ve Matematik Bilimleri Okulu) ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Bu, katılımcıların belirli ilgi alanlarındaki öğrenme derinliğini özelleştirmek için çapraz listelenen modüller almalarını sağlar.

Kabul şartları

Nanyang MSc Business Analytics'e (MSBA) başvurmak isteyen adayların aşağıdaki asgari kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir:

  • Herhangi bir disiplinde iyi bir lisans derecesi.
  • İyi bir GMAT / GRE puanı.
  • Birinci derece İngilizce dışında bir dilde alınan adaylar için TOEFL / IELTS.

İş deneyimi olmayan adaylar başvuru yapabilirler.

Aşağıdaki testlerin kurumsal kodu:

  • GMAT: V27-ZV-91
  • GRE: 3802
  • TOEFL: 9705

Hem tam hem de yarı zamanlı programlar Temmuz ayında başlayacak.

Uygulama açılır: 31 Ağustos 2020

Başvuru Tarihleri

yuvarlak Son tarih
1 30 Kasım 2020
2 31 Ocak 2021
3 31 Mart 2021

Kariyer Geliştirme

Kariyer yolculuğunuzda hızlandırıcı olalım

GSCDO, sürekli değişen ve gelişen bir kurumsal ortamın ortasında NBS deneyiminizi doğru işe uygun hale getirmek için burada. Kariyer yolculuğunuza en iyi şekilde başlayabilmenizi sağlıyoruz.

Akademik yıl boyunca sizi düşünerek çok çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sizi ödüllendirici ama tatmin edici bir kariyer için teşvik etmek için sürekli sınırları zorluyoruz.

Bire Bir Kariyer Danışmanlığı

Uzman kariyer danışmanları ekibimiz, sağlam bir kariyer eylem planı geliştirmek ve uygulamak için sizinle yakın çalışacaktır. İş arama, özgeçmiş ve kapak mektubu ile maaş görüşmesi konusunda uzman tavsiyesi alabilirsiniz.

Kariyer Kaynakları

NBS öğrencilerine özel olan CareerFIT, olay kayıtlarını, stajları ve iş aramalarını zaman açısından verimli hale getiren tek durak bir portaldır. Tek bir tıklamayla özgeçmişlerinizi yükleyebilir ve iş başvuruları gönderebilirsiniz.

Kitabı Sürdür

Bu yayın, kuruluşlarına uygun olacak adayları tanımlamaları ve onlarla bağlantı kurmaları için her ay işverenlere gönderilmektedir.

Kariyer Becerileri Çalıştayları

Kişisel markalaşma, etkili ağ oluşturma, teknik röportajlar ve iş örneklerini kapsayan pratik atölyeler düzenliyoruz.

İşe Alım Etkinlikleri

Önde gelen birçok işletme, stajyerler ve potansiyel tam zamanlı çalışanlar bulmak için düzenli olarak NBS'ye gelir. Ayrıca, işverenlere maruz kalmanızı en üst düzeye çıkarmanız ve etkili bağlantılar kurmanız için staj ve kariyer fuarları, işe alım görüşmeleri ve konuşmacı serileri de bulunmaktadır.

Küresel Fırsatlar

Ayrıca size daha fazla istihdam fırsatı sunmak için Singapur dışındaki şirketlerle olan erişimimizi de genişlettik.

Stajlar

Çalışmalarınız sırasında deneyimsel öğrenme fırsatlarını takip etmenizi öneririz. Bu nedenle, iş analizi bilgilerinizi gerçek dünya ortamında uygulamanıza izin veren stajlar sağlıyoruz. Bu şekilde, mezun olduktan sonra iş piyasasında muazzam bir rekabet avantajı elde edersiniz.

Mezunlar Ağı'na dokunun

NBS mezunları ağı 90'dan fazla ülkeyi kapsamaktadır ve yaklaşık 50.000 mezun içermektedir. LinkedIn'deki mezunlarla bağlantı kurarak veya GSCDO tarafından düzenlenen toplantılarda bu topluluğun gücüne ulaşın. Birçoğu, size rehberlik etmeye ve NBS'de başarılarını kolaylaştıran deneyimlerini paylaşmaya istekli başarılı profesyoneller.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Young and research-intensive, Nanyang Technological University (NTU Singapore) is ranked 13th globally. It is also placed 1st amongst the world’s best young universities for the sixth consecutive year ... Devamını oku

Young and research-intensive, Nanyang Technological University (NTU Singapore) is ranked 13th globally. It is also placed 1st amongst the world’s best young universities for the sixth consecutive year. Daha Az
Singapur , Singapur + 1 Daha fazla Daha az