MSc 5G ve Gelecek Nesil İletişim Sistemleri

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Neden bu dersi seçmelisin

5G ve gelecek nesil iletişim sistemleri etrafımızdaki dünyadaki hemen hemen her şeyi birbirine bağlayacak. Hava yolculuğu ve internet icadı gibi, onsuz hayatı hayal etmek zorlaşacak.

5G Yüksek Lisans ve Gelecek Nesil İletişim Sistemleri alanında, bu gelişen ve heyecan verici sektörün ön saflarında yer alacaksınız. Surrey'de, gelecekteki bağlantılarımızda uluslararası alanda tanınıyoruz - öncü 5G Yenilik Merkezimiz, 5G iletişiminde uzmanlaşmış dünyanın en büyük akademik araştırma grubuna ev sahipliği yapıyor.

Yazılım simülatörleri ve test yatakları kullanarak, araştırmamız bu alanda yeni kavramlar üreterek fikirleri yarının dünyası için ileriye dönük çözümlere dönüştürüyor.

Ne çalışacaksın

Mobil iletişim hızla dünyadaki ana telekomünikasyon altyapısı haline geliyor.

5G gibi teknolojiyle mobil iletişim, taşımacılıktan fabrikalara, evlere ve elbette insanların kendilerine her şeyi bağlayacak. Çeşitli alanlarda daha akıllı operasyonel verimlilik sunan bu teknoloji, ülkenin genel verimliliğini artırabilir.

5G ve Gelecek Nesil Haberleşme Sistemlerindeki Yüksek Lisansımız, bu hızla gelişen alanın mühendislik özelliklerini ve ayrıca genişbant mobil internet desteği için gelişen sistemleri anlamanızı sağlayacaktır.

Surrey, İngiltere'nin önde gelen mobil operatörleri de dahil olmak üzere kurucu üyelerle 5G iletişiminde dünyanın en büyük akademik araştırma grubuna ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle, hem 4G hem de 5G teknolojilerinde gelişmiş iletişim ve çalışma modüllerine maruz kalacaksınız.

Profesyonel tanıma

Yüksek Lisans - Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü (IET).

Yetkili Mühendis olarak tescil için İleri Öğrenme gerekliliklerini yerine getirmek için Mühendislik Konseyi adına Mühendislik ve Teknoloji Kurumu tarafından akredite edilmiştir. Adayların, tam CEng kayıt şartlarına uyması için birinci dereceden CEng onaylı BEng / BSc (Hons) lisans derecesine sahip olmaları gerekir.

Araştırma

Bölümümüz İletişim Sistemleri Enstitüsü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu, 'şeylerin interneti', uydu, güvenlik ve radyo gibi çekirdek iletişim teknolojilerinde çalışan 100'den fazla araştırmacının yanı sıra çekirdek araştırma merkezi olan 5G Yenilik Merkezi (5GIC) barındırıyor. Kamu ve sanayi sektöründen 100 milyon £ değerinde yatırım, 5GIC’in yarının bağlı toplumuna ve dijital ekonomisine öncülük etmesini sağlıyor. Çalışmalarınız dünyadaki en iyi yenilik ve araştırmaların bir kısmı tarafından bilgilendirilecektir.

Lisans üstü potansiyel

Mezunlarımız, British Telecom, EE, 3, Huawei, Samsung, Vodafone ve Telefonica gibi büyük mobil ve uydu şirketlerinde çalışmaya başladılar.

Akademik yıl yapısı

Bu kursu tam zamanlı olarak okuyorsanız, yıl boyunca sekiz modül çalışacaksınız - her yarıyılda dört. İlk yarıyıl boyunca, aynı zamanda akademik danışmanı olan bir projeye başvuracak ve katılacaksınız ve 2. yarıyıl sonunda tam zamanlı olarak çalışmadan önce proje üzerinde ilk çalışmaya başlayacaksınız. Çalışmayı tamamlamak ve bitirme tezinizi yazmak için yarım ay.

Ayrıca bu kursu yarı zamanlı olarak okuyabilir, iki ila beş yıl sürebilir. Uzunluk, her yıl kaç modül çalışacağınıza bağlıdır. Her yıl iki ila altı modül çalışabilirsiniz. Yarı zamanlı öğrencilerin, sekiz modülün de tamamlanmasının ya da tamamlanmasının tamamlanmasının ardından son çalışma yılında projeleri üzerinde çalışmalarını öneriyoruz.

Giriş koşulları

Asgari bir 2: 2 İngiltere, İletişim Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Fizik veya Telekomünikasyon Mühendisliği veya tanınmış bir uluslararası yeterlilik derecesini aldı. Bu gereklilikleri karşılamıyorsanız ilgili iş deneyimini de göz önünde bulunduracağız.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Surrey was established on 9 September 1966 with the grant of its Royal Charter, but its roots go back to a late 19th-century concern to provide greater access to further and higher e ... Devamını oku

The University of Surrey was established on 9 September 1966 with the grant of its Royal Charter, but its roots go back to a late 19th-century concern to provide greater access to further and higher education for the poorer inhabitants of London. Daha Az