MSc Dünya Hıristiyanlık

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu program dünya çapında, tarihsel, teolojik ve sosyolojik bağlamlarda geniş bir yelpazede Hıristiyan inancı, kültürü ve pratiğini anlamanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

2.2 milyardan fazla takipçisi ve en eski dinlerden biri olan Hıristiyanlık, geniş bir yelpazedeki sosyal, politik ve kültürel konuları etkilemede önemli bir rol oynamaktadır. Bu program, Batı dünyasındaki Hıristiyanlıktaki bazı önemli temaları ve eğilimleri yorumluyor ve özellikle Afrika, Latin Amerika ve Asya ile ilgili olarak uzmanlık bilgisi, bilgi, beceri ve anlayış sağlamak için tasarlandı.

Çok disiplinler arası bir şekilde öğretilir ve tarihsel, sosyolojik, antropolojik ve teolojik perspektifler kullanır. Dünyadaki Hıristiyan toplulukların karmaşıklığını, kültür ve toplum için daha geniş anlamlarını incelemek, araştırmak ve anlamak için eşsiz bir çerçevenin keyfine varacaksınız.

Bu program ya İlahiyat Master (MTh) ya da bir Yüksek Lisans (MSc) olarak alınabilir; fark sadece isimde.

Program yapısı

Bu program bir yıl boyunca tam zamanlı olarak çalıştırılır (veya iki yıl boyunca yarı zamanlı). Esas olarak küçük sınıf / seminer gruplarında öğretileceksiniz. Yüksek lisans düzeyinde eleştirel araştırma ve yazma becerilerine pratik bir yaklaşım sunan ve 15.000 kelimelik teziniz için bireysel denetim alan araştırma yöntemleri konusunda eğitim alacaksınız.

Zorunlu dersler

Zorunlu dersler, Dünya Hristiyanlığı Çalışmasında Seçilmiş Temalar; Bu programa özgü seçeneklerden bir başka ders; ve araştırma yöntemlerinde iki ders.

Seçenek kursları

Üç seçenek seçeceksiniz. En az iki Dünya Hristiyanlık dersleri olmalıdır, örneğin:

  • Asya'da Hıristiyanlık
  • Hıristiyan Misyonunda Kritik Tartışmalar
  • Afrika'da Hıristiyanlık Tarihi
  • Dünya Hristiyanlığı teolojileri

Sunulan seçenekler yıldan yıla değişmektedir, bu yüzden nelerin mevcut olacağı konusunda tavsiye almak için lütfen Program Direktörüne danışın. Program Direktörünüzün sözleşmesiyle, diğer eğitimli yüksek lisans programları, dil kursları veya ileri lisans derslerinden de seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Kariyer fırsatları

Bu program, alanında ya da eleştirel analiz ve empatik anlayış gerektiren bir dizi alanda istihdam için lisansüstü araştırma için güçlü bir temel sağlamak için tasarlanmıştır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583.

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583. Daha Az