MSc Dini Çalışmalar

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu program, dinin çalışma teorisi ve yönteminde ileri öğrenme ile birlikte, çeşitli dini gelenekleri çalışma fırsatı sağlar.

Dini inançlar, davranışlar ve kurumlar, insan toplumlarında güçlü bileşenlerdir. Motiflerini ve yapılarını anlamak, çağdaş dünyadaki büyük zorluklara çözüm arayışına yardımcı olabilir.

Bu program, bir veya daha fazla dini geleneğin derinlemesine çalışmasını teşvik ederken, dini çalışmalarda teori ve yöntemle daha derin bir katılımı sağlar. Teorik know-how'ın belirli geleneklerdeki çalışmalarla birleşimi, dinleri kültürler arası bir bakış açısıyla karşılaştırmanızı, yorumlamanızı ve açıklamanızı sağlar.

Yahudi, Hıristiyan, İslami ve Hint geleneklerinin yanı sıra Afrika, Kuzey Amerika ve Doğu Asya'nın yerli dinleri ile yeni çağ ve diasporik gelenekleri öğrenebilirsiniz. Program ayrıca, Asya Çalışmaları ve İslami ve Orta Doğu Çalışmaları'ndaki uzmanlığımızla Sanskritçe, Arapça veya Farsça (müsaitlik durumuna bağlı olarak) öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Program yapısı

Bu program bir yıl boyunca tam zamanlı olarak çalıştırılır (veya iki yıl boyunca yarı zamanlı). Esas olarak küçük sınıf / seminer gruplarında öğretileceksiniz. Yüksek lisans düzeyinde eleştirel araştırma ve yazma becerilerine pratik bir yaklaşım sunan ve 15.000 kelimelik teziniz için bireysel denetim alan araştırma yöntemleri konusunda eğitim alacaksınız.

Zorunlu dersler

Zorunlu dersler Din Eğitiminde Kuram ve Yöntemden oluşur; Bu programa özgü seçeneklerden bir başka ders; ve araştırma yöntemlerinde iki ders.

Seçenek kursları

Üç seçenek seçeceksiniz. En az biri, dini çalışmalarda aşağıdaki gibi bir ders olmalıdır:

  • Çağdaş Din Kuramları
  • Hindu Gelenekleri: Kritik Araştırmalar
  • Hristiyan-Müslüman İlişkilerinde Diyalogdan Diyaloğa
  • Çağdaş Kültürde Yeni Çağ Maneviyat

Sunulan seçenekler yıldan yıla değişmektedir, bu yüzden nelerin mevcut olacağı konusunda tavsiye almak için lütfen Program Direktörüne danışın. Program Direktörünüzün sözleşmesi ile, diğer öğretmenlik programları, dil kursları ve ileri lisans derslerinden de seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Kariyer fırsatları

Bu program, alanında ya da eleştirel analiz ve empatik anlayış gerektiren bir dizi alanda istihdam için lisansüstü araştırma için güçlü bir temel sağlamak için tasarlanmıştır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583.

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583. Daha Az