MSc Kamu Politikası ve Yönetimi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Katılım Modu: Tam zamanlı veya yarı zamanlı


Yüksek Lisans Kamu Politikası ve Yönetimi programımız, kamu politikasının ve kamu yönetiminin temel ilkelerinin kavramsal olarak anlaşılmasını ve kamu sektöründeki sorunları çözmek için bilgi uygulama araçlarını sağlayacaktır.

Bu yeterlilikler ve beceriler, günümüzde hükümetlerin, kamu sektörü kurumlarının, STK'ların ve işletmelerin karşılaştığı zorluklarla baş etmek için son derece önemlidir.

Göçten yoksulluğun ortadan kaldırılmasına, işsizliğinden enerji gücünün gelişmesine kadar, toplumların karşılaştığı birçok konu, birçok kişinin yaşam koşullarına iyileştirmeler getirecek müdahaleleri analiz etme, anlama ve formüle etme kapasitesini gerektirmektedir. Bu programın temel modülleri size politika oluşturma ve uygulama, kamu sektöründeki strateji ve örgütsel değişimi yönetme konularında mücadele etme yolları sağlayacaktır.

SOAS Yüksek Lisans Kamu Politikası ve Yönetimi niçin çalışıyor?

 • 2019 Guardian University lig tablosu ile İngiltere’de 11, İşletme ve Yönetim için Londra’da 2 sırada yer alıyoruz.
 • Programlar, düzenli olarak en iyi uluslararası dergilerde yayın yapan çok kültürlü ve uluslararası bir öğretim kurumu tarafından verilmektedir.
 • Uluslararası iş stratejisini şekillendiren kilit konular hakkında mükemmel bir anlayış geliştireceksiniz.
 • Kırk'tan fazla Afrika ve Asya dilinin tesliminde uzmanız. Küresel Güney'in ekonomileri genişlemeye devam ettikçe, başka bir dil ve diğer kültürlerin bilgisi ticaret ve uluslararası ticaret dünyasında büyük bir varlık olacaktır.
 • Akademi dışındaki dünya üzerinde etkisi olan gelişen mezunlar ve akademisyenler topluluğumuza katılacaksınız.
 • İsteğe bağlı modülleri ve / veya bölgesel bir dil öğrenme fırsatı dahil diğer bölümlerden isteğe bağlı modülleri kullanarak programınızı esnek bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

İş

Programın uzaktan öğrenim versiyonuna dayanarak, Finansal ve Yönetimsel Çalışmalar Bölümü (DeFiMS) hem Birleşik Krallık'ta hem de yurtdışında işverenlerle yakın ilişkiler kurmaktadır. Mezunlarımızın çoğunun, merkezi hükümet idarelerinde, devlet kurumlarında, yerel yönetimlerde, STK'larda, süper ulusal organizasyonlarda ve danışmanlık firmalarında memur olarak istihdam edilmesini bekliyoruz.

yapı

Öğrenciler 180 kredi almalıdır. Bunlar çekirdek ve isteğe bağlı modülleri ve 60 kredi tezini içeren 120 kredili dersten oluşmaktadır.

10.000 kelimelik tez, final izinizin% 33'üne denk gelmektedir. 2. dönem boyunca, tez önerinizi sunacak ve akademik bir amir atanacaktır. Takip eden aylarda, rehberlik için 3 dönem sonundan önce amirinizle en az üç kez görüşmelisiniz. Dokümanınızın büyük bölümü, Eylül ayı ortası son tarihini karşılamak için yaz boyunca yazılacak.

Tez

15PFMC989: Kamu Politikası ve Yönetiminde Tez Konusu - 60 kredilik bir değer.

Öğretilen Bileşen

Çekirdek Modüller

 • Kamu Politikası ve Yönetimi: Perspektifler ve Sorunlar
 • Kamu Politikası ve Stratejisi
 • Örgütsel Değişimi Yönetmek
 • Yönetimde araştırma yöntemleri

Artı

Aşağıdaki listeden 60 kredilik değere sahip modülleri seçin.

Modüllerin Listesi (müsaitlik durumuna bağlı)

 • Kamu Mali Yönetimi: Planlama ve Performans
 • Kamu Mali Yönetimi: Gelir
 • Makroekonomik Politika ve Finansal Piyasalar
 • Yönetim Muhasebesi
 • Uluslararası insan kaynakları yönetimi
 • Çapraz kültür yönetimi
 • Blockchain ve Dağıtılmış Elektronik Defterler

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Kabul ve Uygulamalar

Online başvuru formu ile bu kursa başvurabilirsiniz.

Tam bir başvuruyu değerlendirmeyi ve 5 haftalık bir zaman dilimi içinde bir karar vermeyi amaçlıyoruz. 4. Kademe vizeye ihtiyaç duyan ve SOAS katılmak isteyen denizaşırı öğrenciler, vize başvurularının birkaç hafta sürebileceğini göz önünde bulundurmalıdır, bu nedenle en kısa zamanda başvurmalısınız.

Uygulamanın Değerlendirilmesi

Transkript ve referanslar dahil tüm başvuru bir karara varmadan önce dikkate alınır. Bu nedenle, referanslar ve transkript (gerekirse) dahil olmak üzere eksiksiz bir başvuru yapmanız önerilir. Eksik bir başvuru karar alma sürecine önemli gecikmeler sağlayacaktır.

Öğrenciler başvurularının bir onayını alacaklar. Her başvuru dikkatlice değerlendirilir ve mümkün olduğunca çabuk cevap vermemize rağmen, öğrencilerden alındıktan sonraki beş hafta içinde bir yanıt almayı beklemelerini isteriz.

Birleşik Krallık'ta mevcut olan adaylar mülakata çağrılabilir. Akademik personelin (veya çalışma iznindeki örneğin) yokluğu kararların zamanlamasını etkileyebilir.

Giriş koşulları

İngiltere üst ikinci sınıf onur eşdeğer herhangi bir konuda iyi notlarla minimum birinci derece.

İngilizce Dil Gereksinimleri

İngilizcenizin SOAS kursunuzu başarıyla tamamlamak ve tamamlamak için yeterince yüksek bir standart olduğunu gösterebilmelisiniz. Lütfen İngilizce dil gerekliliklerimizi ciddiye aldığımızı ve bunların tam olarak yerine getirilmemesinin SOAS başvurunuzun reddedilmesine yol açabileceğini unutmayın. Puanlarınızın istenen seviyenin altında olup olmadığını görüşmek mümkün değildir, çünkü 'yeterince yakın olduklarından' kabul edilmeleri beklenir. Önceden uygun bir şekilde plan yapmanız önemlidir; bu nedenle İngilizce dil sınavınızın iyi bir şekilde gerçekleşmesi ve gerekliyse testi tekrar yapmak için zamanınızın olması gerekir. İngilizce sınavına girmemek ya da almamak için uygunsuzluk ya da maddi sıkıntı nedenlerini kabul etmiyoruz.

Uluslararası öğrenciler

Vizeye ihtiyaç duyan AB ve Uluslararası öğrenciler için, koşulsuz giriş puanları elde edilirse, çeşitli ülkelerden gelen nitelikleri ve bir dizi uluslararası yeterlilik ve sınavı kabul ediyoruz.

Eğer Tier 4 giriş vizesi gerekliyse, UKVI IELTS gibi bir SELT gerekli olabilir. Bu nedenle, tüm Kademe 4 vize öğrencilerine, ilk başvuru yeri sınavı olarak UKVI IELTS Academic testini seçmelerini tavsiye ediyoruz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Daha Az
Londra , Singapur + 1 Daha fazla Daha az