MSc Sigorta ve Risk Yönetimi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Sigorta endüstrisinin geleceğini, Sigorta ve Risk Yönetimi alanındaki benzersiz MSc ile şekillendirin.

Yenilikçi MSc Sigorta ve Risk Yönetimi programımız, öğrencilere geleceğin sigorta profesyonellerinin ihtiyaç duyacağı bilgi ve becerileri kazandıracak.

Sigorta sektörü sürekli değişiyor. Gelişen bir risk ortamı ve gelişmekte olan piyasalarda yeni sigorta çözümlerine olan artan gereksinim, teknolojideki ilerlemeler ile, gelecekteki sigorta mezunlarının bu zorluklara cevap verebilecek farklı beceri kümelerine sahip olması gerekecek.

Sürücüsüz arabaları nasıl temin edeceğiz? Akıllı evler ya da uçaklar? Siber sigorta mı? Mikro sigorta, gelişmekte olan piyasalardaki sigorta açığını kapatmaya nasıl yardımcı olabilir? Takaful sürdürülebilir bir toplum geliştirmek ve ulusal ekonomiyi korumak için nasıl kullanılabilir?

Bu ders, sigorta ve risk yönetimi bağlamında, değişen sosyal çevre, ekonomik, sosyal ve politik konulara uyum sağlamak için gereken becerileri sağlayacaktır.

Sigortacılık mesleğinin temel işlevleri olan sigorta ve hasar yönetimi konularında derinlemesine bilgi ve anlayış kazanacaksınız.

Teknik ve yumuşak becerilerinizi, sigorta sektörünün önemini ve düşünceyi teşvik eden doğasını keşfetme riskini belirleme, tahmin etme ve yönetme konusunda geliştireceksiniz.

Öğrenciler ayrıca sigorta sözleşmelerinin yönetilmesinde liderlik becerilerini geliştirmenin yanı sıra, niceliksel modelleme ve sigorta sözleşmelerinin aktüeryal fiyatlandırılması konusunda da bilgi ve beceri kazanacaklardır.

Mezunlarımız, sigortacılık alanında ve uzmanlık alanlarındaki liderlerde yönetici olacaklar.

Modüller

  • sigorta poliçesini imzalama
  • Sigorta Otomasyonu, Sayısallaştırma
  • Uluslararası Sigorta Piyasaları, Muhasebe
  • Gelişmekte Olan Piyasalarda Risk için Sigorta Çözümleri
  • Sigorta Riskinin Reasürans, Risk Finansmanı ve Menkulleştirilmesi
  • Kurumsal Risk Analizi
  • Yönetimde Güncel Konular
  • Araştırma Yöntemlerine Giriş
  • Araştırma projesi

Giriş koşulları

Adayların, ilgili bir alanda, 2. Derece (Hons) veya üstü bir Birleşik Krallık Lisans derecesine veya eşdeğerine sahip olmaları gerekmektedir.

Önceki öğrenmenin tanınması gibi diğer giriş yolları mevcuttur. Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret ediniz.

Bu ders, tam zamanlı, yarı zamanlı veya uzaktan eğitim derecesi olarak Eylül veya Ocak ayında kullanılabilir.

İngilizce dili

İlk dili İngilizce olmayan öğrencilerin seviye 6.0'da IELTS sertifikasına sahip olmaları istenecektir (5.5'ten küçük hiçbir unsur bulunmayan). Eşdeğer testler dikkate alınacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

GCU London is a professional postgraduate university campus of Glasgow Caledonian University (GCU), located in an ultra-modern environment in the heart of London. Situated in Spitalfields, one of Lond ... Devamını oku

GCU London is a professional postgraduate university campus of Glasgow Caledonian University (GCU), located in an ultra-modern environment in the heart of London. Situated in Spitalfields, one of London’s most attractive locations, GCU London is in proximity to the capitals globally recognised financial and fashion industries. The campus offers a range of MBA and courses, high quality teaching and links with international businesses. GCU London provides students with an enriching and diverse learning experience underpinned by a vibrant international, intellectual and cultural life. We attract students from over 56 countries, from a range of backgrounds from all corners of the world. Daha Az