MSc Tedarik, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

University of Salford

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

MSc Tedarik, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

University of Salford

Bu program, İngiltere'de CIPS (Chartered Institute of Tcur Supply Supply Supply Management) ve CILT (Chartered Institute of Logistics and Transport) tarafından iki kez akredite olan İngiltere'de çok az bir tanesidir.

 • İstihdam edilebilirliğinizi geliştirin ve yönetsel, danışmanlık veya operasyonel bir rol için hazırlanın
 • Heyecan verici bir İş İnovasyonu Projesi ile lojistik teoriyi gerçek hayata geçirin
 • Yarı zamanlı çalışma seçeneği
 • Yurtdışı çalışma mevcut
 • İş / sanayi yerleştirme fırsatı
 • Uluslararası öğrenciler başvurabilir

Dersin Özeti

Bu program, küresel tedarik, lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde bilgi ve becerilerinizi geliştirmenizi teşvik edecek ve size meydan okuyacaktır. Eğitim ekibimiz aktif bir araştırmadır ve onlardan, otomasyon ve yapay zeka gibi alanlarda güncel teorik bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca, Big Data Analytics, Nesnelerin İnterneti, ek üretim, 3D baskı ve robotik tarafından sunulan fırsatlara ve zorluklara da göz atacaksınız. Uzmanlığımız, programın geliştirilmesine yardımcı olan Jaguar Landrover, Brother International ve Manchester Airport gibi endüstri ortaklarının girdileriyle destekleniyor.

Talep Tahmini, Stok Yönetimi, Süreç / Tedarik Zinciri / Lojistik Optimizasyonu ve Analytics alanlarında önemli teknik içerik ve girdi bulunmaktadır. Özellikle, “İleri Lojistik ve Proje Yönetimi” modülü, sektörde aranan iki çok önemli beceriyi bir araya getirmektedir.

İlgili ticaret basında yayınlanan son gelişmelere bakmak için akademik literatürün ötesine geçerek ufkunuzu genişletmeniz teşvik edilecektir. Ayrıca, küresel kaynak kullanımının etik etkilerini, örneğin üretim ve hizmet tedariki ile ilgili küresel felaket olaylarına bakmayı düşünmekle de uğraşacaksınız.

Akademisyenlerden öğrenmenin yanı sıra, uzman konuk konuşmacılardan ve iki profesyonel kuruluşla, Chartered Institute of Tcurement and Supply (CIPS) ve Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT) ile diğer etkileşimlerinizle etkileşime girme olanağına sahip olacaksınız. Konferanslar, davet edilen etkinlikler ve daha fazlası.

Kurs ayrıca resmi ortağımız Robert Kennedy College, Zürih, İsviçre aracılığıyla bir uzaktan eğitim seçeneği sunmaktadır.

kurs ayrıntıları

Program blok teslim edilir ve yıl boyunca birçok giriş noktası vardır. Öğrenciler aşağıdaki modları başlangıç ​​tarihlerine bağlı olarak bir sırayla alacaktır.

Kurs dört ders yoğun çalışma dönemlerinde teslim edilir. Her blok için 6 haftalık bir dönem için tek bir modül öğrenirsiniz. Yüz yüze öğretim, haftada 6 saat kampüse teslim edilir. Ayrıca, 6 haftalık bloklar sırasında haftada bir öğleden sonra İş İnovasyon Programı'nın öğretim elemanına katılacaksınız.

Yarı zamanlı öğrenciler, iki yıl içinde derecelerini tamamlamak için alternatif modüller (bir modül açık, bir modül kapalı) üzerinde çalışırlar.

Bu süre zarfında, üniversitenin sanal öğrenme ortamı olan Blackboard aracılığıyla çevrimiçi ortamda destek alarak kendi zamanınızda bağımsız bir çalışma gerçekleştireceksiniz.

Çalışmalarınızın son üçte biri için, kendi iş yerinizle ya da başka bir organizasyonla canlı bir brifingde çalışarak İş İnovasyon Projenizde çalışacaksınız.

1. Dönem

 • Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Operasyon ve Bilgi Yönetimi

2. yarıyıl

 • Tedarik Risk ve Sözleşme Yönetimi
 • İleri Proje ve Lojistik Yönetimi

3. Yarıyıl

 • İş İnovasyonu Projesi (BIP)

Bu modül, derecenizin son 60 kredisini hesaplar. Kariyer hedeflerinizi karşılamak ve profesyonel deneyimlerinizi geliştirmek için tasarlanmış canlı bir proje, yerleştirme, staj ya da tez arasından seçim yapma şansına sahip olacaksınız.

BIP projesi boyunca size danışmanlık yapacak bir denetçi tahsis edilecektir. Ayrıca Öğrenci Merkezine ve Öğrenci Yaşamına katılma fırsatına sahip olacaksınız. Öğrenci Hayatı, öğrenciler için proje öncesi / yerleştirme desteğiyle ve en iyi uygulamayı sağlamak için eğitim atölyelerine katılmaları için yerleştirmeye devam edenlere yönelik fırsatlar konusunda yardımcı olabilir. Öğrenci Merkezi, İş İnovasyon Projeniz için staj, yerleşim ve canlı projeler bulmanıza yardımcı olabilir.

Giriş koşulları

Normal olarak Lisansüstü Sertifikasının asgari 2: 2 onur derecesi veya dengi veya başarılı bir şekilde tamamlanması.

Giriş koşullarının kısmen veya tamamen yerine getirilmesinde çok çeşitli mesleki nitelikler de kabul edilir.

Bir öğrencinin tanınmış bir Onur derecesi kazanması ancak normal giriş yeterlilik şartını karşılamaması durumunda, en az iki yıl süren bir çalışmanın ve kabul edilebilir sorumluluk düzeyinin ilgili iş deneyimini sergileyebilmeleri durumunda giriş için dikkate alınabilirler.

Önceki Öğrenimin Akreditasyonu (APL)

Resmi / geleneksel giriş kriterlerine sahip olmayan, ancak ilgili deneyime sahip olan veya dersi başarılı bir şekilde takip edebilen öğrencilerin başvurularını memnuniyetle karşılıyoruz.

Önceki Öğrenim Akreditasyonu (APL) süreci, iş ve yaşam deneyiminizi saymanıza yardımcı olabilir. APL süreci, kurslara girmek veya kursunuzun bazı bölümlerinden muafiyet sağlamak için kullanılabilir.

Giriş için iki APL formu kullanılabilir: Önceden Onaylanmış Öğrenimin Akreditasyonu (APCL) veya Önceki Deneyimsel Öğrenimin Akreditasyonu (APEL).

İngilizce Dil Gereksinimleri

Uluslararası başvuru sahiplerinin İngilizce yeterlilik göstermeleri istenecektir. 6.5'lik IELTS puanı (5.5'in altında hiçbir eleman) bunun kanıtıdır.

İngilizce yeterliliği bu seviyenin biraz altındaysa, adaylar Üniversitede bulunan çok sayıda İngilizce kursundan birini alabilirler.

İçin uygun

Bu kurs, tedarik, lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde kariyer geliştirmek isteyen veya becerilerini geliştirmek ve gelecekteki kariyer beklentilerini geliştirmek isteyen mevcut yöneticiler için idealdir.

Başvuru Profili

Tedarik ve lojistik dünyadaki en hızlı büyüyen endüstrilerden biridir ve bu dinamik sektörde bir kariyer yapmak istiyorsanız, bu kurs idealdir. Arka planınız nakliye, lojistik veya genel iş olabilir.

Ücretler 2018-19

 • Tam zamanlı: 8,550 Sterlin
 • Yarı zamanlı: 30 kredi modülü başına 1,425 £
 • Tam zamanlı Uluslararası: £ 14,400

Ek maliyetler

Kitap, kırtasiye, matbaa, ciltleme ve gezi ve ziyaretlerde genel geçim gibi ek maliyetleri de dikkate almalısınız.

öğretim

Yüz yüze öğretim, haftada iki yarım gün boyunca kampüste yapılır. Buna ek olarak, her hafta Çarşamba öğleden sonra 6 haftalık bloklar boyunca İş İnovasyon Programı'nın öğretim elemanına katılacaksınız ve bağımsız bir çalışma, üniversitenin sanal öğrenme ortamı olan Blackboard ile kendi zamanınızda tamamlanacak. Bireysel öğrenci takvimi, indüksiyon haftası boyunca sağlanacaktır.

Öğretim, geniş bir yelpazede öğrenme aktiviteleri kullanarak, dersler, seminerler ve öğreticilerden oluşan bir kombinasyonla sağlanır.

değerlendirme

Kurs süresi boyunca bir dizi değerlendirme tekniği kullanılacaktır. Değerlendirme türleri arasında; denemeler, ödevler, sınavlar, çoktan seçmeli testler, çevrimiçi testler, grup raporları ve portföy çalışması. Sınavlar ve kurslar arasındaki ağırlık modüller ve yıllar arasında değişir.

Kariyer olasılıkları

Mezunlarımız, birçok ülkede bilgi ve tedarik ve tedarik işine duydukları tutkuyla aranır.

Son mezun destinasyonlar aşağıdaki pozisyonları içermektedir:

 • Rolls-Royce plc
 • Toyota
 • BASF
 • Ernst
 • CitiBank

İş rolleri, envanter analistlerini, tedarik görevlilerini ve yöneticileri, nakliye yöneticilerini, depo kontrolörlerini, nakliye, lojistik ve tedarik zinciri yöneticilerini içermiştir.

Endüstrili Linkler

University of Salford , İngiltere'nin hızla büyüyen endüstrilerini desteklemek için yetenekli, teknik olarak yetkin ve profesyonel bir işgücü sağlayan 19. yüzyılın sonlarına ait kurumlardan çıktı. 21. yüzyılda, bu hala güçlü. Endüstrinin önemli ölçüde değişmesine rağmen, endüstri odaklı eğitim ihtiyacı bugün de aynı derecede önemlidir.

İşverenlerin ihtiyaç duydukları becerileri öğretiyoruz ve sonuç olarak mezunlarımız mükemmel uluslararası kariyer olanaklarından faydalanıyor.

Lisansüstü programlarımızdaki müfredat, akademik öğretimi ve profesyonel deneyimi dengeler. Endüstri ortaklarımız bize müfredata girmelerini sağlar, böylece öğretim endüstrinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını yansıtır ve işverenlerin istediği becerileri geliştirirsiniz. Çalışmanızın son üçüncüsünü oluşturan İş İnovasyonu Projesi, gerçek dünya deneyimini size sunmak için tasarlanmıştır, böylece öğrendiğiniz teoriyi uygulayabilirsiniz.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi May 11, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Ağu. 2019
Duration
Süre
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
Fiyat
8,550 GBP
£ 14,400 Uluslararası / £ 8,550 İngiliz Sterlini
Information
Deadline
Locations
Birleşik Krallık - Manchester, England
Başlangıç tarihi : Ağu. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Ağu. 2019
Birleşik Krallık - Manchester, England
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste