Sosyoloji Lisansüstü Eğitimler

Sosyoloji 30 MSc Dereceleri Karşılaştır

Sosyoloji

Birbirleriyle ve çevreleriyle insanların etkileşimleri çalışmasında hayran olanlar için, Sosyoloji Bilim Master mükemmel uyum olabilir. Bu yüksek lisans geliştirmek ve sosyolojik saha çalışmasıyla ortaya çıkarılan verileri kullanmak için gerekli bilgi ile öğrencilere sağlar. Bu beceri seti sosyal hizmetler, akademisyenler ve özel sektör dahil ayarları, çeşitli yüksek talep olduğunu.

Sosyoloji yüksek lisans nedir? Bu, sosyal davranışların bilimsel çalışmanın bir akademik ve pratik bir anlayış sağlayan bir derecesidir. Bu toplumsal kökenleri, organizasyon, gelişim ve kurumların ampirik soruşturma ve analiz içerebilir. Geleneksel olarak, çalışmanın bu alan, sosyal sınıf, sosyal hareketlilik, din, hukuk, cinsellik, sosyal tabakalaşma ve sapma üzerine odaklanmıştır.Programa bağlı olarak, bu derecesini elde öğrenciler bu geleneksel alanları dışındaki çalışmalarını genişletmek mümkün olabilir.

Sosyoloji yüksek lisans peşinde koşanlar değerli bir bilgi seti ile deneyim çıkacaktır. Sadece onlar sosyolojik teoriler kapsamlı bir anlayışa sahip olacak, onlar da titiz bilimsel araştırma ve analiz yeteneğine sahip olacak. Bu özellikler işverenlere şiddetle rekabet bu derecesine sahip olanlar olun.

Bu derece ilgili eğitim giderleri okulun ülke, okul ücretleri, lisans tamamlama için zamanın uzunluğu ve diğer faktörlere bağlıdır. İlgilenen öğrenciler maliyetleri ile ilgili özel bilgi için doğrudan kendi seçtiği kurumlarını başvurmalısınız.

Sosyoloji Bilim bir master alanın altında yatan teoriler bir anlayış değil, aynı zamanda, kavrama analiz ve karmaşık verileri sentezleme yeteneğini sadece kazandırır. Bu nedenle, bu yüksek lisans derecesine sahip olanlar, akademik ve kurumsal araştırma işleri, sosyal hizmetler, eğitim, reklam ve insan kaynakları da dahil olmak üzere kariyer seçenekleri, çok çeşitli tadını çıkarın.

Sosyoloji yüksek lisans sürdürmeye ama derslere devam süresi kısıtlamaları hakkında endişe etmektedir isteyenler için, online dersler mükemmel bir seçenek olabilir. Birçok kolej ve üniversiteler artık kendi sınıf programları esneklik gerektiren öğrenciler için iyi uygundur internet üzerinden lisans programları sunuyoruz. Senin altında program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofis arayın.

Devamını oku

Uygulanan Sosyal çalışmalarda Lisansüstü Diploma / Msc

Trinity College Dublin Online Education
Online Tam zamanlı 1 yıl September 2018 İrlanda Dublin

Bu seviye 9 akademik lisansüstü, çevrimiçi teslim, sosyal politikalar işleyişini ve sadece gelişmekte olan toplumlarda oynadığı rolü kendi anlayış geliştirmek için fırsat tüm disiplinlerden mezunları vermeyi amaçlamaktadır. Bir Yüksek Lisans giden ikinci yıl Uygulamalı Sosyal Bilgilerde Yüksek Lisans Diploması tamamlayan uygun adaylar için kullanılabilir. [+]

Bu seviye 9 akademik lisansüstü, çevrimiçi teslim, sosyal politikalar işleyişini ve sadece gelişmekte olan toplumlarda oynadığı rolü kendi anlayış geliştirmek için fırsat tüm disiplinlerden mezunları vermeyi amaçlamaktadır. Bir Yüksek Lisans giden ikinci yıl Uygulamalı Sosyal Bilgilerde Yüksek Lisans Diploması tamamlayan uygun adaylar için kullanılabilir.

Öğrenciler çağdaş toplumların karşı karşıya 'kötülerin sorunları' bazı adresleme sosyal politika rolünü dikkate alınacaktır. Wicked problemleri genellikle hükümetler tarafından yerine koymak politika çözümlerine dirençli tür suç ve yoksulluk gibi karmaşık birbirine bağlı problemler vardır. Öğrenciler, sosyal güvenlik, sağlık ve barınma ve uygulanması ve ulusal ve küresel düzeyde bu alanlarda politika değişen zorlukları gibi alanlarda politika müdahaleleri geliştirmek için argümanlar maruz kalacağı.... [-]


Sosyolojide Msc

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2018 Hollanda Rotterdam

şehirler önceden ulus-devletler tarafından egemen bir dünyada yeni düğümler haline nasıl, yeni teknolojiler darbe çalışması ve organizasyonu, siyasi tatminsizlik ve nedenlerini basarak hakkında fikir edinmek hangi yolları hakkında bilgi edinmek, çeşitlilik ve eşitsizlikleri yönetmek nasıl ulusal hükümetler analiz öğrenin ve siyasi parçalanma sonuçları. [+]

sosyoloji

Sosyoloji Science (MSc) Master

şehirler önceden ulus-devletler tarafından egemen bir dünyada yeni düğümler haline nasıl, yeni teknolojiler darbe çalışması ve organizasyonu, siyasi tatminsizlik ve nedenlerini basarak hakkında fikir edinmek hangi yolları hakkında bilgi edinmek, çeşitlilik ve eşitsizlikleri yönetmek nasıl ulusal hükümetler analiz öğrenin ve siyasi parçalanma sonuçları.

Sen kendi alanında üst olan adanmış profesörler tarafından sağlanan teori ve araştırma hem de son anlayışlar vasıtasıyla yukarıdaki sorulara cevap öğreneceksiniz. Sadece bir kesim program değil: Erasmus University Rotterdam çeşitli ve canlı bir şehirde yüksek rütbeli bir üniversitedir - çağdaş toplumun anlayış elde etmek için ideal bir ortam.... [-]


Değerlendirme Bilim Ustası

Claremont Graduate University Online
Online Yarı zamanlı 4 dönem September 2018 Amerika Birleşik Devletleri USA Online

Değerlendirmede MS [+]

Değerlendirmede MS

Eğitimsel Değerlendirme veya Küresel Sağlık Değerlendirmesindeki iki konsantrasyondan birini seçin. Önde gelen dergilere katkıda bulunan, endüstri lideri kuruluşlara danışan ve küresel konferanslarda ve uluslararası konseylerde önemli roller üstlenen seçkin değerlendirme uzmanları ve uygulayıcıları olan CGU fakülte danışmanlarıyla işbirliğine dayalı, endüstri odaklı araştırmalar üstleneceksiniz.

Sürekli genişleyen bilgi bankasını analiz edip, tartışacak ve katkıda bulunacak, böylece iş, hükümet, eğitim ve daha fazlasında liderlik rollerine yön veren yetenek ve bağlantılar kazanacaksınız.

CGU Hakkında

90 yılı aşkın bir süredir, Claremont Graduate University, lisansüstü eğitim alanında liderdir. CGU, eğitimin, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin geniş çaplı konuşma ve işbirliğini özendirecek düzeyde burs ve araştırmalarla yakından ilgilenen bir ortamda geliştiğinin öncülüğünde kurulmuştur. CGU, akademik zorluklarla ilgili önemli sosyal konulara hitap eden disiplinler arasında bir araştırma ve araştırma geleneğine kendini adamıştır ve mezunların küresel olarak olumlu değişimleri etkilemek için liderlik rollerini üstlenmelerine hazırlar. Üniversite bu hedefi, hem teorik hem de uygulamalı öğrenim ve araştırmayı vurgulayan samimi, çeşitli, öğrenci odaklı bir ortamda insan merkezli bir yaklaşımla sürdürmektedir.... [-]


Sosyolojide Eğitim Ağırlıklı Ms

Grand Canyon University
Online Kampüs Tam zamanlı September 2018 Amerika Birleşik Devletleri Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 daha

Grand Canyon University'nin Sosyolojide Yüksek Lisans Eğitiminde Bir Vurgu Yüksek Lisans programı, öğrencileri hem yeryüzünde hem de çevrimiçi modalitelerde 2 veya 4 yıllık bir kurumda lisans dersleri vermeye hazırlar. [+]

Grand Canyon Üniversitesi Sosyolojide Yüksek Lisans Eğitimde Bir Vurgu Öğrencileri, hem yeryüzündeki hem de çevrimiçi modalitelerde 2 yıllık veya 4 yıllık bir kurumda lisans dersleri vermeye hazırlar.

Sosyoloji içeriğini pedagoji ve sınıf teknikleriyle dengeleyen bu eşsiz program, devam eden mesleki gelişim gereksinimlerini karşılarken, sosyoloji alanında ileri düzeyde eğitim almanın yollarını sunar. Bu programın mezunları, orta öğretim sonrası dönemde öğretim fırsatları için gerekli olan lisansüstü ders gereksinimlerini yerine getirebileceklerdir.

Min. Eğitim

Lisans derecesi

[-]

Msc Sürdürülebilirlik Ve Sosyal Inovasyon

HEC Paris School of Management
Kampüs Tam zamanlı 10 ay September 2018 Fransa Paris

YÖK Paris Msc Sürdürülebilirlik ve Sosyal İnovasyon etkili değişim yapıcılar olmak ve bugünün ekonomisinde daha sürdürülebilir iş modelleri oluşturmak isteyen potansiyeli yüksek öğrenciler için tasarlanmış özel bir programdır. Öğrenciler yönetimi kendi alanında uzman tarafından verilecektir, çoğu YÖK bünyesinde Toplum ve Teşkilat Araştırma Merkezi'nin üyeleri ... [+]

YÖK Paris MSc Sürdürülebilirlik ve Sosyal Yenilik, yüksek etkili öğrencilerin etkili değişim yapıcıları olmayı ve günümüz ekonomilerinde daha sürdürülebilir iş modelleri kurmayı hedefleyen özel bir programdır.

Başvuru lisans derecesi uygulamak için uygun olması için sahip olması gerekir (Not: onlar kendi derecesi elde Aynı yıl uygulayabilirsiniz).

Daha fazla bilgi ve çevrimiçi başvuru: HEC Paris MSc Sürdürülebilirlik ve Sosyal Yenilik

Yüksek lisans tezi: Yüksek Lisans

Çalışma Şekli: Tam Zamanlı

Başlangıç ​​Tarihi: Eylül

Süre: 10 ay

Yıllık eğitim ücreti (2018-2019): 23.350 €

Yer: Paris... [-]


Davranış Bilimi Msc (araştırma)

Radboud University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Hollanda Nijmegen

Davranış Bilimleri Yüksek Lisans uluslararası düzeyde multidisipliner yaklaşım ve insan davranışlarını incelemek için kullanılabilir özel laboratuvar imkanları ile öne çıkmaktadır. [+]

Neden Denver yaşayan Dennis adlı pek çok kişi, örneğin vardır? Ve neden bir kişi bağımlı hale gelir ve başka bir ki? Radboud Üniversitesi'nde davranışsal bilim adamları cevapları biliyorum. Davranış Bilimleri Yüksek Lisans uluslararası düzeyde multidisipliner yaklaşım ve insan davranışlarını incelemek için kullanılabilir özel laboratuvar imkanları ile öne çıkmaktadır.

benzersiz tesisler

Yüksek Lisans Programı yakından araştırma dünyaca ünlü Davranış Bilimleri Enstitüsünde yürütülen ilgilidir. Bu enstitü deneysel araştırma yürütmek için birçok benzersiz olanaklara sahiptir. Bir örnek biz insanların (genellikle bilinçsiz) davranışlarını gözlemleyebilirsiniz bizim Sanal Gerçeklik Laboratuvarı olduğunu. bağımlıları davranırlar biçimini incelemek için bir Bar Lab var. Mobil laboratuar da eşsizdir. bize örneğin, okul gibi belirli yerlerde beyin süreçleri ölçmek için bu EEG otobüs mümkün kılar. Son olarak, biz Nörogörüntüleme için Donders Enstitüsü'nün yeni EEG, fMRI ve MEG imkanları kullanabilirler. Tabii ki de - bir yüksek lisans öğrencisi olarak - yeni deneysel araştırma tekniklerini yönetmek için kapasitesini artırmak için bu tesisleri kullanmak mümkün olacak.... [-]


Sosyal, Sağlık Ve örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans

Utrecht University
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2018 Hollanda Utrecht

Proje X partileri Facebook üzerinden organize. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları. İşyeri zorbalık. konularında geniş bir yelpazede olmasına rağmen, aynı kural hepsi için geçerlidir: insanların birbirlerinin davranışlarını etkileyen hangi şekilde aşağı gelir. Bu yüksek lisans programı olarak, insan davranışını ve sosyal, sağlık davranış değişikliği veya örgütsel bağlamda çalışma. [+]

"Sadece yap!" Reklam kampanyalarının yardımıyla şirketler kendi ürünlerini satmaya çalışırlar. Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını? Proje-X partileri Facebook aracılığıyla organize edildi. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları. İşyeri zorbalık. konularında geniş bir yelpazede olmasına rağmen, aynı kural hepsi için geçerlidir: insanların birbirlerinin davranışlarını etkileyen hangi şekilde aşağı gelir. Bu yüksek lisans programı olarak, insan davranışını ve sosyal, sağlık davranış değişikliği veya örgütsel bağlamda çalışma.

Raylar

Bu yüksek lisans programı sırasında aşağıdaki üç parça arasında seçim olacaktır:... [-]


Uluslararası Ekonomik çalışmalarda Msc: Sosyal Ekonomi

Maastricht University, School of Business and Economics
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2018 Hollanda Maastricht

Eğitim ve örgün öğrenim işçi ücretlerinin yansır? Daha fazla sağlık bilgisi daha iyi sağlık götürebilir mi? Ayrılmış mahallelerin etkileri nelerdir?Sosyal Ekonomi parça sayesinde, kültür ile ilgili sorular soracak [+]

Uluslararası Ekonomi Çalışmaları Yüksek Lisans Programı: Sosyal Ekonomi

&nbsp

Eğitim ve örgün öğrenim işçi ücretlerinin yansır? Daha fazla sağlık bilgisi daha iyi sağlık götürebilir mi? Ayrılmış mahallelerin etkileri nelerdir? Sosyal Ekonomi parça sayesinde, sürücü davranışları olduğu kültürel ve piyasa güçleri ile ilgili sorular soracaktır. Daha sonra çözümler üretmek amacıyla hem teorik hem de ampirik olarak bu soruları analiz eder. Eğer parça ampirik analiz yürütmek mümkün olacak bir 'araç' verecektir. Iktisat teorisi, ekonometrik araçlar ve 'pratik politika': Bu üç temel unsurundan oluşacaktır. Sizin tez, isteğe bağlı staj ve araştırma da, gerçek yaşam sorunlarıyla mücadele etmek için kullanılabilir.... [-]


Msc Sosyal Bilimler Araştırmaları (yönetim Ve Ticaret çalışmaları)

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl August 2018 Birleşik Krallık Nottingham + 1 daha

Sosyal bilim araştırmalarında geniş tabanlı eğitim veren bu ders, size başarılı bir araştırma kariyerini yönetme ve çeşitli şekillerde daha geniş topluma katkıda bulunma becerileri kazandıracaktır. [+]

Genel bakış

Sosyal bilim araştırmalarında geniş tabanlı eğitim veren bu ders, size başarılı bir araştırma kariyerini yönetme ve çeşitli şekillerde daha geniş topluma katkıda bulunma becerileri kazandıracaktır.

Aşağıdaki becerileri geliştireceksiniz ve bunları pratik araştırma bağlamlarına uygulayabileceksiniz:

Ampirik araştırmalar için araştırma soruları formüle etmeyi içeren bir araştırma tasarımı ve stratejisi ilkelerini kavrayabilme Araştırmaya alternatif yaklaşımların değerlendirilmesi Geniş çaplı araştırma yöntemlerini (nicel, nitel ve karışık yöntemler dahil) anlamak ve uygulamalarına uygun yazılımı kullanmak Araştırma alanınızla ilgili ileri araştırma becerileri ve teknikleri Veri yönetimi de dahil olmak üzere araştırma yönetimi teknikleri, hem araştırma hem de mesleki uygulama ve araştırma etiğinin normal ilkelerine uygun bir şekilde araştırma yürütmek ve yaymak Teori kurma, araştırma tasarımı ve uygun analitik tekniklerin seçimi için bağlam sağlayan alternatif epistemolojik konumların öneminin kavranması Olasılığın temelleri üzerinde sağlam temeller kurma ve bilimsel metodun ve refleksivitenin doğasını eleştirel bir şekilde anlaması Tüm araştırma sürecinde iyi etik uygulamaların uygulanması ... [-]

İnsan Ve Sosyal Hizmetlerde MS

Walden University
Online Tam zamanlı Yarı zamanlı 2 yıl August 2018 Amerika Birleşik Devletleri USA Online + 1 daha

Dahası, Walden'den İnsan ve Sosyal Hizmetlerde bir MS ile sosyal değişime olan bağlılığınız. Profesyonel odaklı bir çevrimiçi müfredat, interaktif vaka çalışmaları ve simülasyonlar ve profesyonel bir yaklaşımla, bireylerin, toplulukların ve organizasyonların ihtiyaçlarını küresel bir bağlamda ele almaya hazırlayabilirsiniz. [+]

Dahası, Walden'den İnsan ve Sosyal Hizmetlerde bir MS ile sosyal değişime olan bağlılığınız. Profesyonel odaklı bir çevrimiçi müfredat, interaktif vaka çalışmaları ve simülasyonlar ve profesyonel bir yaklaşımla, bireylerin, toplulukların ve organizasyonların ihtiyaçlarını küresel bir bağlamda ele almaya hazırlayabilirsiniz. Kavramlar ve teoriler, canlandırılmış vaka çalışmaları ve simüle edilmiş bir topluluk aracılığıyla hayata geçirilir. İnsan ve sosyal hizmetler desteğinin karakteristiği olan sorunları araştıracak, olası strateji ve çözümleri anlamak için bir takım kurumlara erişeceksiniz.

Seçebileceğiniz bir dizi uzmanlık ile, çalışmalarınızı ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize odaklayabilir ve alanınızda uzmanlaşma becerilerini geliştirebilirsiniz.... [-]


Davranışsal Ve Sosyal Bilimlerde Araştırma Ustası

University of Groningen
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2018 Hollanda Groningen

Eğer akademik araştırmacı olarak bir kariyer yapmak isteyen, Davranış ve Sosyal Bilimler yetenekli bir öğrenci misin? Bu Yüksek Lisans programı, bilimsel araştırma zanaat tanıtır. [+]

Eğer yetenekli bir öğrenci iseniz Davranış ve Sosyal Bilimler, Akademik araştırmacı olarak kariyer yapmak isteyen? Bu Yüksek Lisans programı, bilimsel araştırma zanaat tanıtır.

Iki yıl Araştırma Master programı bilim alanında kariyer için hazırlar ve bir parçasıdır Davranış ve Sosyal Bilimler Enstitüsü. Derece ampirik veriler ve insan davranışı ve sosyal olayların hem genellenebilir açıklamalar teorisi eşliğinde analizi üzerinde duruluyor. Bu programın bir öğrenci olarak, aşağıdaki alanlardan birinde uzmanlaşmak olacak:

Sosyal ve Örgüt Psikolojisi Klinik Psikoloji ve Klinik Nöropsikoloji sosyoloji Eğitim ve Kalkınma Psikometri ve İstatistik ... [-]

Küresel Ve Ulusötesi Sosyoloji Yüksek Lisans Derecesi, M.Soc.Sc.

University of Tampere
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl August 2018 Finlandiya Tampere

Politikaları analiz edin. Değişimi anlamak. Dünyaya hakim ol. Küreselleşmenin politik ve kültürel karmaşıklıklarına yüksek kaliteli araştırma. [+]

4 Aralık 2018 ile 23 Ocak 2019 arasında başvur

Derecesi: Sosyal Bilimler Yüksek LisansıSüre: 2 yılKapsam: 120 AKTSBaşlangıç ​​tarihi: Ağustos 2018AB / AEA dışındaki öğrenciler için öğrenim ücreti: 10 000 € / yıl

Burslar hakkında daha fazla bilgi

Küresel ve Ulus Ötesi Sosyoloji (GTS) yüksek lisans programı özellikle sosyal araştırma, politika analizi ve danışma, kültürel analiz, medya, uluslararası kuruluşlar ve uluslararası kalkınma kariyer hedefleyen öğrenciler için uygun, yüksek kalitede, uluslararası bağlantılı bir programdır.

Finlandiya'da eşsiz bir teklif olan program University of Tampere Sosyal Bilimler Fakültesi'nde gerçekleştirilen dünya çapında araştırmalarla ve Fakülte'nin Global Toplum üzerine son teknoloji programı çerçevesinde diğer yüksek lisans dereceleriyle bütünleşiyor. GTS programı, öğrencilere çağdaş dünyadaki küreselleşme ve ulusötesi bağları anlamlandırma temelini sağlar. Ulusal politikalar ve kültürler, ulusal sınırların dışındaki olaylar ve güçler ile gittikçe ve açıkça ilişkilidir.... [-]


Uygulamalı Sosyal Analizde Bilim Ustası

Linnaeus University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2018 İsveç Teleborg

Toplumun en acil sorunlarının çoğu, geleneksel disiplin araştırmasının sınırlarından uzaktır ve yenilikçi analiz araçlarına ihtiyaç duyar. Program, belirli toplumsal konularda uzmanlaşma fırsatı ile birlikte geniş bir metodolojik eğitim sunar ve bağımsız araştırmalar yürütme becerisini sağlar. [+]

Toplumun nasıl çalıştığını ve gelişmesine nasıl yardımcı olacağını anlamak ister misiniz? Karmaşık bir sistem bilim yaklaşımına dayanan titiz yöntemleri kullanarak yapmak ister misiniz?

Toplumun en acil sorunlarının çoğu, geleneksel disiplin araştırmasının sınırlarından uzaktır ve yenilikçi analiz araçlarına ihtiyaç duyar. Program, belirli toplumsal konularda uzmanlaşma fırsatı ile birlikte geniş bir metodolojik eğitim sunar ve bağımsız araştırmalar yürütme becerisini sağlar.

Programda başarılı olmak, veri analizi için güçlü bir coşku ve istatistiksel analiz, metin analizi ve sosyal simülasyon gibi çoğu bilgisayar tabanlı farklı yöntemleri öğrenip kullanabilme açısından çok önemlidir.... [-]


MSc in Sociology of Law

Lund University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2018 İsveç Lund

[+]

Üniversite Lund bulunur - Güney İsveç'teki büyüleyici ve kompakt üniversite şehri, Kopenhag'dan sadece 35 dakika.

[-]

Mssc Hesaplamalı Sosyal Bilimler

Linköping University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl August 2018 İsveç Linköping

İlk yıl boyunca, sosyal bilim felsefesi, insan karar verme bilimindeki astarlar ve bireysel davranışları sosyal sistemlerin sonuçlarına bağlayan çerçeveler hakkında perspektif kazanırsınız. Ayrıca gelişmiş hesaplama yöntemlerini uygulamayı öğreneceksiniz ... [+]

Fikirler nasıl yayılır? Kentler nasıl ayrılırlar? Program, bunları ve diğer önemli toplumsal soruları ele almak için karmaşık verileri ve gelişmiş hesaplama araçlarını kullanmanızı hazırlar.

Toplumu ve insan davranışını anlamak için istatistiksel ve hesaplama yöntemlerini kullanma

Teknolojinin hayatımıza artan entegrasyonu, günlük sosyal davranış hakkında benzeri görülmemiş miktarda veri yaratıldı. Seçimler, bağlılıklar, tercihler ve ilgi alanlarıyla ilgili ayrıntılı sosyal verilerin geliştirilmeleri artık internet servis sağlayıcıları, medya şirketleri, diğer özel sektör firmaları ve hükümetler tarafından dijital olarak arşivlenmektedir. Makine öğrenimi, ajan tabanlı modelleme, doğal dil işleme ve ağ bilimi üzerine kurulu yeni hesaplama yaklaşımları, bu verileri önceden tahmin edilemeyecek şekilde analiz etmeyi mümkün kılmıştır.... [-]