Sosyoloji Lisansüstü Eğitimler

Sosyoloji 30 MSc Dereceleri Karşılaştır

Sosyoloji

Birbirleriyle ve çevreleriyle insanların etkileşimleri çalışmasında hayran olanlar için, Sosyoloji Bilim Master mükemmel uyum olabilir. Bu yüksek lisans geliştirmek ve sosyolojik saha çalışmasıyla ortaya çıkarılan verileri kullanmak için gerekli bilgi ile öğrencilere sağlar. Bu beceri seti sosyal hizmetler, akademisyenler ve özel sektör dahil ayarları, çeşitli yüksek talep olduğunu.

Sosyoloji yüksek lisans nedir? Bu, sosyal davranışların bilimsel çalışmanın bir akademik ve pratik bir anlayış sağlayan bir derecesidir. Bu toplumsal kökenleri, organizasyon, gelişim ve kurumların ampirik soruşturma ve analiz içerebilir. Geleneksel olarak, çalışmanın bu alan, sosyal sınıf, sosyal hareketlilik, din, hukuk, cinsellik, sosyal tabakalaşma ve sapma üzerine odaklanmıştır.Programa bağlı olarak, bu derecesini elde öğrenciler bu geleneksel alanları dışındaki çalışmalarını genişletmek mümkün olabilir.

Sosyoloji yüksek lisans peşinde koşanlar değerli bir bilgi seti ile deneyim çıkacaktır. Sadece onlar sosyolojik teoriler kapsamlı bir anlayışa sahip olacak, onlar da titiz bilimsel araştırma ve analiz yeteneğine sahip olacak. Bu özellikler işverenlere şiddetle rekabet bu derecesine sahip olanlar olun.

Bu derece ilgili eğitim giderleri okulun ülke, okul ücretleri, lisans tamamlama için zamanın uzunluğu ve diğer faktörlere bağlıdır. İlgilenen öğrenciler maliyetleri ile ilgili özel bilgi için doğrudan kendi seçtiği kurumlarını başvurmalısınız.

Sosyoloji Bilim bir master alanın altında yatan teoriler bir anlayış değil, aynı zamanda, kavrama analiz ve karmaşık verileri sentezleme yeteneğini sadece kazandırır. Bu nedenle, bu yüksek lisans derecesine sahip olanlar, akademik ve kurumsal araştırma işleri, sosyal hizmetler, eğitim, reklam ve insan kaynakları da dahil olmak üzere kariyer seçenekleri, çok çeşitli tadını çıkarın.

Sosyoloji yüksek lisans sürdürmeye ama derslere devam süresi kısıtlamaları hakkında endişe etmektedir isteyenler için, online dersler mükemmel bir seçenek olabilir. Birçok kolej ve üniversiteler artık kendi sınıf programları esneklik gerektiren öğrenciler için iyi uygundur internet üzerinden lisans programları sunuyoruz. Senin altında program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofis arayın.

Devamını oku

Değerlendirme Bilim Ustası

Claremont Graduate University Online
Online Yarı zamanlı 4 dönem September 2019 Amerika Birleşik Devletleri USA Online

Değerlendirmede MS [+]

Değerlendirmede MS

Eğitimsel Değerlendirme veya Küresel Sağlık Değerlendirmesindeki iki konsantrasyondan birini seçin. Önde gelen dergilere katkıda bulunan, endüstri lideri kuruluşlara danışan ve küresel konferanslarda ve uluslararası konseylerde önemli roller üstlenen seçkin değerlendirme uzmanları ve uygulayıcıları olan CGU fakülte danışmanlarıyla işbirliğine dayalı, endüstri odaklı araştırmalar üstleneceksiniz.

Sürekli genişleyen bilgi bankasını analiz edip, tartışacak ve katkıda bulunacak, böylece iş, hükümet, eğitim ve daha fazlasında liderlik rollerine yön veren yetenek ve bağlantılar kazanacaksınız.

CGU Hakkında

90 yılı aşkın bir süredir, Claremont Graduate University, lisansüstü eğitim alanında liderdir. CGU, eğitimin, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin geniş çaplı konuşma ve işbirliğini özendirecek düzeyde burs ve araştırmalarla yakından ilgilenen bir ortamda geliştiğinin öncülüğünde kurulmuştur. CGU, akademik zorluklarla ilgili önemli sosyal konulara hitap eden disiplinler arasında bir araştırma ve araştırma geleneğine kendini adamıştır ve mezunların küresel olarak olumlu değişimleri etkilemek için liderlik rollerini üstlenmelerine hazırlar. Üniversite bu hedefi, hem teorik hem de uygulamalı öğrenim ve araştırmayı vurgulayan samimi, çeşitli, öğrenci odaklı bir ortamda insan merkezli bir yaklaşımla sürdürmektedir.... [-]


Uygulanan sosyal çalışmalarda lisansüstü diploma / msc

Trinity College Dublin Online Education
Online Tam zamanlı 1 yıl September 2019 İrlanda Dublin

Bu seviye 9 akademik lisansüstü, çevrimiçi teslim, sosyal politikalar işleyişini ve sadece gelişmekte olan toplumlarda oynadığı rolü kendi anlayış geliştirmek için fırsat tüm disiplinlerden mezunları vermeyi amaçlamaktadır. Bir Yüksek Lisans giden ikinci yıl Uygulamalı Sosyal Bilgilerde Yüksek Lisans Diploması tamamlayan uygun adaylar için kullanılabilir. [+]

Bu seviye 9 akademik lisansüstü, çevrimiçi teslim, sosyal politikalar işleyişini ve sadece gelişmekte olan toplumlarda oynadığı rolü kendi anlayış geliştirmek için fırsat tüm disiplinlerden mezunları vermeyi amaçlamaktadır. Bir Yüksek Lisans giden ikinci yıl Uygulamalı Sosyal Bilgilerde Yüksek Lisans Diploması tamamlayan uygun adaylar için kullanılabilir.

Öğrenciler çağdaş toplumların karşı karşıya 'kötülerin sorunları' bazı adresleme sosyal politika rolünü dikkate alınacaktır. Wicked problemleri genellikle hükümetler tarafından yerine koymak politika çözümlerine dirençli tür suç ve yoksulluk gibi karmaşık birbirine bağlı problemler vardır. Öğrenciler, sosyal güvenlik, sağlık ve barınma ve uygulanması ve ulusal ve küresel düzeyde bu alanlarda politika değişen zorlukları gibi alanlarda politika müdahaleleri geliştirmek için argümanlar maruz kalacağı.... [-]


Sosyolojide msc

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2019 Hollanda Rotterdam

şehirler önceden ulus-devletler tarafından egemen bir dünyada yeni düğümler haline nasıl, yeni teknolojiler darbe çalışması ve organizasyonu, siyasi tatminsizlik ve nedenlerini basarak hakkında fikir edinmek hangi yolları hakkında bilgi edinmek, çeşitlilik ve eşitsizlikleri yönetmek nasıl ulusal hükümetler analiz öğrenin ve siyasi parçalanma sonuçları. [+]

sosyoloji

Sosyoloji Science (MSc) Master

şehirler önceden ulus-devletler tarafından egemen bir dünyada yeni düğümler haline nasıl, yeni teknolojiler darbe çalışması ve organizasyonu, siyasi tatminsizlik ve nedenlerini basarak hakkında fikir edinmek hangi yolları hakkında bilgi edinmek, çeşitlilik ve eşitsizlikleri yönetmek nasıl ulusal hükümetler analiz öğrenin ve siyasi parçalanma sonuçları.

Sen kendi alanında üst olan adanmış profesörler tarafından sağlanan teori ve araştırma hem de son anlayışlar vasıtasıyla yukarıdaki sorulara cevap öğreneceksiniz. Sadece bir kesim program değil: Erasmus University Rotterdam çeşitli ve canlı bir şehirde yüksek rütbeli bir üniversitedir - çağdaş toplumun anlayış elde etmek için ideal bir ortam.... [-]


Bilimde MSc Biliş

University of Edinburgh - School of Philosophy, Psychology & Language Sciences
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl September 2019 Birleşik Krallık Edinburgh + 1 daha

Bu program, insan bilişinin bilimsel çalışmasını bilişsel bilimin daha geniş toplumsal sorunlara uygulanmasıyla birleştirir. Temel metodolojilere ve bilişsel bilim teorilerine odaklanacaksınız, aynı zamanda bilişsel bilim ve uygulamaları arasındaki sinerjiyi de keşfedeceksiniz. [+]

Programa genel bakış

Bu program, insan bilişinin bilimsel çalışmasını bilişsel bilimin daha geniş toplumsal sorunlara uygulanmasıyla birleştirir. Temel metodolojilere ve bilişsel bilim teorilerine odaklanacaksınız, aynı zamanda bilişsel bilim ve uygulamaları arasındaki sinerjiyi de keşfedeceksiniz.

Neden Edinburgh'da biliş okuyorsunuz?Felsefe, Psikoloji ve Dil Bilimleri Okulu'nda konu alanları arasındaki güçlü yanlar ve sinerjiler üzerine inşa, biliş çalışma için eşsiz disiplinler arası bir yaklaşım.Bilişsel bilim araştırmasının akademinin ötesindeki etkisine odaklanma fırsatı.Esnek bir program yapısı, kurs seçimlerini ve tez konularını kendi güçlü yönlerinize ve ilgi alanlarınıza uyacak şekilde uyarlamanıza olanak tanır.Program yapısı ve değerlendirmesi... [-]

Sosyolojide eğitim ağırlıklı ms

Grand Canyon University
Online Kampüs Tam zamanlı September 2019 Amerika Birleşik Devletleri Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 3 daha

Grand Canyon University'nin Sosyolojide Yüksek Lisans Eğitiminde Bir Vurgu Yüksek Lisans programı, öğrencileri hem yeryüzünde hem de çevrimiçi modalitelerde 2 veya 4 yıllık bir kurumda lisans dersleri vermeye hazırlar. [+]

Grand Canyon Üniversitesi Sosyolojide Yüksek Lisans Eğitimde Bir Vurgu Öğrencileri, hem yeryüzündeki hem de çevrimiçi modalitelerde 2 yıllık veya 4 yıllık bir kurumda lisans dersleri vermeye hazırlar.

Sosyoloji içeriğini pedagoji ve sınıf teknikleriyle dengeleyen bu eşsiz program, devam eden mesleki gelişim gereksinimlerini karşılarken, sosyoloji alanında ileri düzeyde eğitim almanın yollarını sunar. Bu programın mezunları, orta öğretim sonrası dönemde öğretim fırsatları için gerekli olan lisansüstü ders gereksinimlerini yerine getirebileceklerdir.

Min. Eğitim

Lisans derecesi

[-]

Msc sürdürülebilirlik ve sosyal inovasyon

HEC Paris School of Management
Kampüs Tam zamanlı 10 ay September 2019 Fransa Paris

YÖK Paris Msc Sürdürülebilirlik ve Sosyal İnovasyon etkili değişim yapıcılar olmak ve bugünün ekonomisinde daha sürdürülebilir iş modelleri oluşturmak isteyen potansiyeli yüksek öğrenciler için tasarlanmış özel bir programdır. Öğrenciler yönetimi kendi alanında uzman tarafından verilecektir, çoğu YÖK bünyesinde Toplum ve Teşkilat Araştırma Merkezi'nin üyeleri ... [+]

YÖK Paris MSc Sürdürülebilirlik ve Sosyal Yenilik, yüksek etkili öğrencilerin etkili değişim yapıcıları olmayı ve günümüz ekonomilerinde daha sürdürülebilir iş modelleri kurmayı hedefleyen özel bir programdır.

Başvuru lisans derecesi uygulamak için uygun olması için sahip olması gerekir (Not: onlar kendi derecesi elde Aynı yıl uygulayabilirsiniz).

Daha fazla bilgi ve çevrimiçi başvuru: HEC Paris MSc Sürdürülebilirlik ve Sosyal Yenilik

Yüksek lisans tezi: Yüksek Lisans

Çalışma Şekli: Tam Zamanlı

Başlangıç ​​Tarihi: Eylül

Süre: 10 ay

Yıllık eğitim ücreti (2018-2019): 23.350 €

Yer: Paris... [-]


Davranış Bilimi Yüksek Lisans (araştırma)

Radboud University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Hollanda Nijmegen

Davranış Bilimi Yüksek Lisansı, disiplinlerarası yaklaşımı ve insan davranışlarını incelemek için mevcut olan özel laboratuvar olanakları ile uluslararası alanda kendini farklılaştırmaktadır. [+]

Örneğin, neden Denver’da Dennis’i denen çok sayıda insan var? Ve neden bir kişi bağımlısı ve diğeri değil? Radboud University davranışçı bilim adamları cevapları biliyorlar. Davranış Bilimi Yüksek Lisansı , disiplinlerarası yaklaşımı ve insan davranışlarını incelemek için mevcut olan özel laboratuvar olanakları ile uluslararası alanda kendini farklılaştırmaktadır.

Benzersiz tesisler

Yüksek Lisans programı uluslararası tanınmış Davranış Bilimleri Enstitüsü'nde yürütülen araştırma ile yakından ilgilidir. Bu enstitü, deneysel araştırma yürütmek için birkaç benzersiz olanaklara sahiptir. Bir örnek, insanların (genellikle bilinçsiz) davranışlarını gözlemleyebileceğimiz Sanal Gerçeklik Laboratuvarımızdır. Bağımlıların davranış şeklini incelemek için Bar Laboratuvarımız var. Mobil laboratuvarımız da eşsizdir. Bu EEG otobüsü, beyindeki süreçleri örneğin okul gibi belirli yerlerde ölçmemizi mümkün kılar. Son olarak, Donders Nörogörüntüleme Enstitüsü'nün yeni EEG, fMRI ve MEG tesislerini kullanabiliyoruz. Elbette siz de - bir yüksek lisans öğrencisi olarak - yeni deneysel araştırma tekniklerini yönetme kapasitenizi artırmak için bu olanakları kullanabileceksiniz.... [-]


uluslararası ekonomik çalışmalarda msc: Sosyal ekonomi

Maastricht University, School of Business and Economics
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2019 Hollanda Maastricht

Eğitim ve örgün öğrenim işçi ücretlerinin yansır? Daha fazla sağlık bilgisi daha iyi sağlık götürebilir mi? Ayrılmış mahallelerin etkileri nelerdir?Sosyal Ekonomi parça sayesinde, kültür ile ilgili sorular soracak [+]

Uluslararası Ekonomi Çalışmaları Yüksek Lisans Programı: Sosyal Ekonomi

&nbsp

Eğitim ve örgün öğrenim işçi ücretlerinin yansır? Daha fazla sağlık bilgisi daha iyi sağlık götürebilir mi? Ayrılmış mahallelerin etkileri nelerdir? Sosyal Ekonomi parça sayesinde, sürücü davranışları olduğu kültürel ve piyasa güçleri ile ilgili sorular soracaktır. Daha sonra çözümler üretmek amacıyla hem teorik hem de ampirik olarak bu soruları analiz eder. Eğer parça ampirik analiz yürütmek mümkün olacak bir 'araç' verecektir. Iktisat teorisi, ekonometrik araçlar ve 'pratik politika': Bu üç temel unsurundan oluşacaktır. Sizin tez, isteğe bağlı staj ve araştırma da, gerçek yaşam sorunlarıyla mücadele etmek için kullanılabilir.... [-]


Sosyoloji ve sosyal araştırma master

Utrecht University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Hollanda Utrecht

Sosyoloji ve Sosyal Araştırmalar Yüksek Lisans programında, devlet-of-the-art, sosyal teori, ampirik araştırma ve veri analizi kullanılarak önemli sosyal olayların test edilebilir açıklamalar geliştirmeyi öğreneceksiniz. [+]

Toplumsal Konuları Baskıya Keşfedin

Nasıl sosyal ağlar ortaya ve gelişir? Nasıl sosyal sermaye, güven ve işbirliğini nasıl etkiler? Ne iş piyasasında kadınlar ve erkekler arasındaki eşitsizlikleri neden olur? Neden göçmenler yüksek işsizlik oranları ve düşük ücretli işler var mı? Sosyoloji ve Sosyal Araştırmalar Yüksek Lisans programında, en ileri sosyal teori, ampirik araştırma ve veri analizi kullanarak önemli sosyal fenomenlere test edilebilir açıklamalar geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Sosyal uyum ve eşitsizlik üzerine Problem odaklı araştırma

Bu Master bir öğrenci olarak, sosyal uyum (dayanışma) ve eşitsizlik ile ilgili önemli sosyolojik araştırma soruları ile ilgileneceğiz. Bu soruları hitaben bir disiplinler arası bir yaklaşım benimsemeye bize gerektirir. Bu program, Sosyoloji Bölümü araştırma programı ile yakından ilgilidir ve Sosyal Bilimler Teorisi ve Metodolojisi için Üniversitelerarası Eğitim Merkezi (ICS).... [-]


Kültürel sosyoloji biliminin usta

University of Southern Denmark
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Danimarka Esbjerg

Kültürel Sosyoloji yüksek lisans programı destekleyen uzman sosyo-kültürel analitik ve metodolojik yetkinlikleri sağlar ... [+]

Kültürel Sosyoloji yüksek lisans programı dönüşüm süreçlerinin proje yöneticisi ve kolaylaştırıcı olarak veya (kurumlar arası) dernek ilişki yöneticisi olarak kariyerine destekleyen uzman sosyo-kültürel analitik ve metodolojik yetkinlikleri sağlar. Kullanıcıların, vatandaşlar, müşteriler ve tüketiciler ile yerel kalkınma ve etkileşim ile çalışmak kuruluşlar ve şirketler için cazip bir varlık haline gelecektir.Eğer toplum ve insanlar arasındaki ve insanların örnek yaş, meslek, milliyet, cinsiyet, sağlık ve din için genelinde karşılayan her zaman olur, kültürel karşılaşmalarda ilişkide bir ilgi varsa, bu yüksek lisans programına seçmelisiniz.Kültür Sosyoloji Sosyal Bilimler Yüksek Lisans Esbjerg Güney Danimarka Üniversitesi sunulan Sosyoloji ve Kültürel Analizi lisans programına dayanmaktadır. Kültürel Sosyoloji yüksek lisans programına Erişim Sosyal Bilimler veya İnsan Bilimleri birinde lisans derecesine sahip olanlar verilir. ... [-]


Davranışsal ve sosyal bilimlerde araştırma ustası

University of Groningen
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Hollanda Groningen

Eğer akademik araştırmacı olarak bir kariyer yapmak isteyen, Davranış ve Sosyal Bilimler yetenekli bir öğrenci misin? Bu Yüksek Lisans programı, bilimsel araştırma zanaat tanıtır. [+]

Eğer yetenekli bir öğrenci iseniz Davranış ve Sosyal Bilimler, Akademik araştırmacı olarak kariyer yapmak isteyen? Bu Yüksek Lisans programı, bilimsel araştırma zanaat tanıtır.

Iki yıl Araştırma Master programı bilim alanında kariyer için hazırlar ve bir parçasıdır Davranış ve Sosyal Bilimler Enstitüsü. Derece ampirik veriler ve insan davranışı ve sosyal olayların hem genellenebilir açıklamalar teorisi eşliğinde analizi üzerinde duruluyor. Bu programın bir öğrenci olarak, aşağıdaki alanlardan birinde uzmanlaşmak olacak:

Sosyal ve Örgüt Psikolojisi Klinik Psikoloji ve Klinik Nöropsikoloji sosyoloji Eğitim ve Kalkınma Psikometri ve İstatistik ... [-]

Uygulamalı Sosyal Analizde Bilim Ustası

Linnaeus University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 İsveç Teleborg

Toplumun en acil sorunlarının çoğu, geleneksel disiplin araştırmasının sınırlarından uzaktır ve yenilikçi analiz araçlarına ihtiyaç duyar. Program, belirli toplumsal konularda uzmanlaşma fırsatı ile birlikte geniş bir metodolojik eğitim sunar ve bağımsız araştırmalar yürütme becerisini sağlar. [+]

Toplumun nasıl çalıştığını ve gelişmesine nasıl yardımcı olacağını anlamak ister misiniz? Karmaşık bir sistem bilim yaklaşımına dayanan titiz yöntemleri kullanarak yapmak ister misiniz?

Toplumun en acil sorunlarının çoğu, geleneksel disiplin araştırmasının sınırlarından uzaktır ve yenilikçi analiz araçlarına ihtiyaç duyar. Program, belirli toplumsal konularda uzmanlaşma fırsatı ile birlikte geniş bir metodolojik eğitim sunar ve bağımsız araştırmalar yürütme becerisini sağlar.

Programda başarılı olmak, veri analizi için güçlü bir coşku ve istatistiksel analiz, metin analizi ve sosyal simülasyon gibi çoğu bilgisayar tabanlı farklı yöntemleri öğrenip kullanabilme açısından çok önemlidir.... [-]


Mssc hesaplamalı sosyal bilimler

Linköping University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl August 2019 İsveç Linköping

İlk yıl boyunca, sosyal bilim felsefesi, insan karar verme bilimindeki astarlar ve bireysel davranışları sosyal sistemlerin sonuçlarına bağlayan çerçeveler hakkında perspektif kazanırsınız. Ayrıca gelişmiş hesaplama yöntemlerini uygulamayı öğreneceksiniz ... [+]

Fikirler nasıl yayılır? Kentler nasıl ayrılırlar? Program, bunları ve diğer önemli toplumsal soruları ele almak için karmaşık verileri ve gelişmiş hesaplama araçlarını kullanmanızı hazırlar.

Toplumu ve insan davranışını anlamak için istatistiksel ve hesaplama yöntemlerini kullanma

Teknolojinin hayatımıza artan entegrasyonu, günlük sosyal davranış hakkında benzeri görülmemiş miktarda veri yaratıldı. Seçimler, bağlılıklar, tercihler ve ilgi alanlarıyla ilgili ayrıntılı sosyal verilerin geliştirilmeleri artık internet servis sağlayıcıları, medya şirketleri, diğer özel sektör firmaları ve hükümetler tarafından dijital olarak arşivlenmektedir. Makine öğrenimi, ajan tabanlı modelleme, doğal dil işleme ve ağ bilimi üzerine kurulu yeni hesaplama yaklaşımları, bu verileri önceden tahmin edilemeyecek şekilde analiz etmeyi mümkün kılmıştır.... [-]


Konut ve Toplumda MA

London South Bank University
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl September 2019 Birleşik Krallık London + 1 daha

Master-düzey kurs, konut mesleğinde üst düzey profesyonel kadro ve karar vericileri hedeflemektedir. Kapsayan: konut uygulamasına odaklanmak yerine üst düzey stratejik ve politika içeriği. [+]

Konut mesleğinde üst düzey profesyonel ve karar verici misiniz? Sektörde üst düzey bir pozisyona ulaşmak için iddialı ve iddialı mısınız? Bu yüksek lisans kursu, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik, siyaset, sosyal adalet ve uluslararası konut kavramları gibi çağdaş konutla ilgili politika ve stratejik konulara odaklanmaktadır.

Burada okumak için 6 nedenÜst düzey stratejik politika içeriği: Konut uygulamalarından ziyade politikaya odaklanın, Birleşik Krallık konut piyasasının ekonomik ve politik bağlamını ve sürdürülebilirlik ve sosyal adalet konularını anlamak için bir çerçeve hazırlayın.Kişisel ve profesyonel gelişim: Dersi alan öğrenciler, kiracı aktivistleri, konut dernekleri yönetim kurulu üyeleri, memurlar, kıdemli profesyoneller ve pratiğe dayalı bir odaklanma dersi yerine politika arayan diğer kişilerdir.Yerleşim alanı çalışma ziyareti: Farklı ulusal bağlamlarda konutun rolünü ve uluslararası karşılaştırmanın önemi ve kullanışlılığını keşfetmek için Hollanda'yı ziyaret edin.Esnek çalışma modları: Tam zamanlı bir çalışmadan yarı zamanlı ve uzaktan öğrenme modlarına kadar tüm ihtiyaçları karşılayacak, en iyi meşgul çalışan profesyonellere uyacak şekilde teslimat modları.Deneyimli akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından öğretildi: Kamu politikası tartışmasına katkıda bulunan ve özgün araştırmaları yayınlayan ulusal ve uluslararası itibarlarla.Küresel bakış açısı: Konukların konuşmacıları, etkinlikleri, gönüllülük fırsatları ve fikir alışverişi ile ilgili ilham verici bir program ile sosyal adalet ve küresel sorumluluğa adanmış akademik bir topluluğun parçası olun.Bu Üstatlar kapsarBirleşik Krallık'taki konut piyasasının politik bağlamı, dört ülkenin devrilen siyaseti ve sosyal adalet fikirlerine uygunluğu da dahil olmak üzere.sosyal konutun değişen tarihsel vizyonları; Bu temsilin modern konut, tasarım ve hizmet sunumunun nasıl etkilendiğini ve nasıl yansıdığını analiz etmekiklim değişikliğinin İngiltere konut piyasasına etkisi: konutların düşük karbon ekonomisine ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmasına katkısı, sürdürülebilir teknolojilerin... [-]

Hukuk Sosyolojisinde Msc

Lund University
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 İsveç Lund

Hukuk Sosyolojisi Yüksek Lisans Programı, sosyal bağlamda hukuk, hukuk kurumları ve yasal davranış çalışmalarını öğrencilere tanıtmayı amaçlayan disiplinlerarası bir programdır. Hukuk sosyolojisinin gelişmiş bir bakış sunuyor. [+]

Programa genel bakış

Hukuk Sosyolojisi Yüksek Lisans Programı, sosyal bağlamda hukuk, hukuk kurumları ve yasal davranış çalışmalarını öğrencilere tanıtmayı amaçlayan disiplinlerarası bir programdır. Ceza adaleti, kriminoloji, hukuki kültürler, insan hakları, hukuk mesleği, yönetişim, hukuk ve cinsiyet, hukuk ve küreselleşme ve yönetmelik gibi sosyo-yasal alanlarda uzmanlaşma imkânı ile hukuk sosyolojisi hakkında ileri bir bakış sunmaktadır.

Programın amacı, öğrencilerin hukuk ve hukuk kurumlarının ulusal ve uluslarüstü düzeyde nasıl çalıştıkları ve sıradan vatandaşların günlük yaşamlarını nasıl etkiledikleri konusundaki bilgilerini arttırmaktır. Program, öğrencilere sosyo-yasal teori ve pratik arasındaki etkileşimi eleştirel bir şekilde incelemek, analiz etmek ve değerlendirmek, yasal gelişmeleri keşfetmek ve ulusal, uluslararası ve küresel düzeyde uygulama sorunlarını incelemek için ihtiyaç duydukları becerileri sağlayacaktır.... [-]