Bu MA sosyoloji ve medya ve iletişim çalışmaları disiplinleri cinsiyet son tartışmalar tanıtır ve feminist sosyal ve kültürel teorinin disiplinler arası etki.

Sosyoloji ve Medya ve İletişim Bölümü Bölümü personelin uluslararası alanda tanınan ve öncü uzmanlığı Çizim, program cinsiyet oluşumu ve cinsiyet teorisi, kültürel yaklaşımlar ile ilgili ileri kritik becerileri geliştirme fırsatı sunuyor.

Yanı sıra oryantasyon bu teorik ve analitik noktaları olarak, Cinsiyet MA, Medya ve Kültür toplumsal cinsiyet oluşumları ampirik araştırmaların değerlendirilmesi için epistemoloji ve metodoloji önemini kavramak yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Bundan dolayı program size tanıtır ve eğitim, görsel kültürün çalışması için yöntemler de dahil olmak üzere çağdaş dünyada cinsiyet çalışmada, anahtar sosyo-kültürel yöntemler sunar; beden ve etkiler; ve bellek.

Programın Bu iki unsur, belirli bir konuya araştırma yöntemlerinin uygulanması uyarlanmış denetim içeren bir tez çalışmasında bir araya getirilir.

Bu program aşağıdaki disiplinlerden ilgilidir:

 • sosyoloji
 • Medya ve İletişim
 • Beşeri Bilimler
 • Bilim ve Teknoloji Araştırmaları
 • FELSEFE

Genel programı aşağıdaki birbiriyle amacı vardır

 • Çağdaş cinsiyet oluşumları derinlemesine disiplinlerarası bilgi sağlamak
 • ulusötesi cinsiyet ve kültürünü anlamak ve farklı toplumlar ve jeo-politik bölgeler arasında yönelim, teorik, analitik ve metodolojik noktaları sağlamak için
 • iyice araştırma becerileri bir dizi test geliştirme ve küçük bir araştırma projesinin tamamlanması tecrübeli denetim sunan
 • canlı bir araştırma ortamı ve Sosyoloji ve Medya ve İletişim araştırma liderliğindeki Bölümleri ilgili uzmanlık öğrencileri maruz

Toplantılarını

 • Sonbahar dönem Düzenleyicisi - Nirmal Puwar
 • Bahar dönemi Düzenleyicisi - Sara Ahmed

Becerileri

Bu programdan mezun olan öğrenciler cinsiyet ve kültür çalışmasında anahtar kavramlar ve tartışmalar kavramsal ve metodolojik bilgi sahibi; eleştirel analiz becerileri; ayırt ve sosyo-kültürel araştırma yöntemleri bir dizi değerlendirmek yeteneği; tasarım ve araştırma projesi geliştirmek için becerileri; ve yetenek tanımak ve araştırma ve temsile ilişkin hassas etik sorunlar hesaba.

İki temel dersler cinsiyet çalışmaları, feminist teori ve feminist teori, kültürel ve eleştirel bu alanlarda yeni gelişmeler ile meşgul yeteneği alanlarında ilk tartışmalar arasındaki ilişkileri anlamak için gerekli becerileri sağlamak. Ayrıca, vücudun rolü ve yeri eleştirel takdir kazanmak ve feminist kuram kültürel ve toplumsal cinsiyet teorisinin gelişiminde etkiler ve zorluklar çağdaş sosyo-kültürel değişimler vücudun kuramsallaştırmasıyla getirdiği edecektir.

Kariyer

Önceki mezunları sosyal araştırmalarda profesyonel kariyer girişti, tanklar, sanat ve kültür sektörleri, hükümet ve kamu yönetimi, geliştirme, insan hakları, sivil toplum örgütleri ve küresel medya ve iletişim düşünüyorum. Onlar da doktora çalışmasına ilerlemiştir.

Giriş koşulları

Siz (veya verilecek bekliyoruz) ilgili bir / ilgili konuda en azından üst ikinci sınıf standart bir lisans gerekir.

Eğer mezunu değilseniz ya da lisans alakasız bir alanda, ancak ilgili deneyime sahip ve lisansüstü düzeyde çalışma yeteneğine sahip olduğunu göstermektedir eğer Ayrıca bazı programlar için düşünülebilir.

Eşdeğer nitelikleri

Biz uluslararası niteliklere geniş bir yelpazede kabul eder. Biz dünyanın her yerinden kabul nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce ana diliniz değilse, bizimle çalışmak için İngilizce dil gereksinimlerini karşılamak gerekir.

Bu program için biz gerektirir:

IELTS 6.5 Eğer İngilizce dili ile yardıma ihtiyacınız varsa (yazılı test 6.5 minimum ve hiçbir bireysel testi daha düşük 6.0), biz lisansüstü düzeyinde eğitim için hazırlamak yardımcı olabilecek bir kurs yelpazesi sunuyoruz.

Program dili:
Ingilizce

Goldsmiths, University of London için 24 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
1 - 2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
7,520 GBP
Ev / AB öğrenciler. 15 150 GBP uluslararası öğrenciler.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date