Macaristan'da Yüksek Lisans Dereceleri

Macaristan'da Yüksek Lisans Programları 2018

Macaristan Eğitim

Macaristan'da Yükseköğretim

Macaristan her zaman Avrupa'nın eğitimli bir alan olmuştur. Bir kez bölgenin ilk üniversitelerin 1276 yılında inşa edilmiştir Vesprem, bu oldu. Ülke aynı zamanda dünyanın ev sahipliği 1735 yılında kurulan teknoloji 'ın enstitüsü,. Bugün ülkenin kalkınma ve yüksek öğrenim için önemli bir alan olmaya devam etmektedir. Bu en iyi onun matematik eğitim programları ile tanınır. Bu programların çoğu bir Nobel Ödülü kazanç bu insanların 13 ile, önde gelen bilim adamları üretilen var.

Macaristan'da, öğrencilerin üç yaşındayken eğitim başlar ve ile meslek lisesi (ki 9. sınıf gibi erken başlayabilir), özel mesleki eğitim okulları ve genel ortaöğretim okulu devam ediyor. Oradan, öğrencilerin kolej ve üniversite için taşıyabilirsiniz.

Çoğu öğrenci diğer ülkelerde ortaöğretim ne olacağını kendi mesleki eğitim almak bu yana üniversite, sınıf eğitim programının bir türüdür. Bir meslek lisesi ilk yıl sonra da mevcuttur.

Üniversite mezunu eğitim özel programlar eğitim sunmaktadır. Ayrıca çeşitli alanlarda lisansüstü eğitim ve Master düzeyinde lisans programları içerir. Üniversite tez DLA, doktora ve diğer üst düzey özel eğitime yönelik çalışma, araştırma işi, bu elde doktora düzeyinde eğitim için ayrılmıştır. Bazı alanlarda daha uzun olabilir ama üniversite eğitimi, dört yıl sürer.

 

Eğitim Ana Programları

Aşağıdaki alanlarda yüksek öğretim seviyesinde eğitim de öğrenmek için Macaristan'a gelen pek çok kişi:

  • Sanat ve Beşeri Bilimler
  • Matematik ve Mühendislik
  • Araştırma ile ilgili programları da dahil olmak üzere bilimsel programlar,
  • İş ve Ekonomi
  • MBA programları

Macaristan'da en büyük üniversitelerinden bazıları şunlardır:

  • Budapeşte'de bulunan Teknoloji ve Ekonomi Budapeşte Üniversitesi,
  • CEU Business School, MBA, Executive MBA eğitimi, ayrıca Budapeşte bulunan
  • Debrecen Üniversitesi, tarımsal bilimler ve tıbbi ve Debrecen bulunan sağlık bilimleri, Macaristan
  • Budapeşte'de bulunan International Business School Budapeşte,

Her kurs süresi, maliyet açısından çok farklı, ve öğreneceksiniz ne. Çoğu durumda, öğrenciler dönem ders almak, ancak bazı okullar ve kısa kurslar. Maliyetleri Yurtdışında eğitim çalışma ile ortalama 16 haftalık dersten programı yaklaşık $ 14.000 USD mal olabilir değişir. Yine, bu okuldan bir sonraki arasında büyük farklılık göstermektedir.

Bir ders tamamlandıktan sonra, öğrenci ülkenin çeşitli okul ve iş tesislerimizden birinde staj alabilirsiniz mümkündür. İş onlar yaygın olarak bulunmaktadır olsun ya da olmasın önemli ölçüde değişir. Ancak, yüksek rekabet burada var.

 

Macaristan'da Öğrenci Vizesi almak

Eğer Macaristan'da ziyaret ve eğitim görmek isteyen, bir öğrenci ya da mesleki eğitim vizesi almak gerekir. Bu bir D5 vize denir. Vize bu tür elde etmek için, bireysel Macaristan'da bir üniversitede kayıt söz olmalı.Bu yüksek öğrenim için ya da bir araştırma enstitüsü olmalıdır. Bu işlemin tamamlanması birkaç hafta sürebilir.

 

Sağlık Sigortası

Öğrenciler için, yurtdışında okurken kendi sağlık sigortası veya kapsama sahip olmak gerekir. Öğrenci tam yurtdışında program olarak kapsama bu tür sağlamak için tasarlanmış bir program kaydeder, o zaman sağlık sigortası ve tıbbi ihtiyaçları maliyeti dahil edilebilir. Ancak, ülkenin bir öğrenci vizesi ile ziyaret edenler için sağlık sigortası sağlamaz.

 

Neden Macaristan'da Eğitim?

Sadece eğitim için ideal bir yerdir ihtiyaçlarınız için nerede karar verebilirsiniz. Ancak, Macaristan faydalar sunmaktadır. İlk olarak, ülke matematik ve mühendislik dahil olmak üzere bilimleri, üzerinde güçlü bir odaklanma ile, çeşitli eğitim alanı vardır. Birçok kişi bu çeşitli eğitim alanında gelen ve bilimsel alanlarda iyi yapmış.

Ayrıca, Macaristan çeşitli ve sürekli değişen bir ülkedir. Biliyorsunuz, dünyanın dört bir yanından gelenler de dahil olmak üzere, yabancı uyruklu öğrenci kabul ediyor. Orta Avrupa kültürü ve yaşam tarzı hakkında bilgi edinmek isteyen bu insanlar için, bu sadece bunun için seyahat için ideal bir yer olabilir. Güçlü bir kültür, modern yaşam tarzı, yaşam düşük maliyetli ve kaliteli bir eğitim bu alanda önemli bir hedef haline getiriyor.

Macaristan Hakkında

Macaristan Orta Avrupa'da yer alır. Ülkenin Budapeşte 'başkenti aynı zamanda en büyük şehridir. Budapeşte Orta Avrupa kültürel seyahat ile ilgilenen pek çok insan çalışma ve yüksek öğrenim kurumlarının herhangi birinde öğrenmek için. Macaristan Slovakya, Ukrayna, Romanya, Slovenya, Avusturya ve Sırbistan ile sınırlanmıştır. Çoğu insan Macarca konuşan, ama çoğu da başkent İngilizce konuşur.

Bir kez bir dünya gücü olsa da, ülkede son yıllarda daha az politik ve turizm üssü daha fazla olmuştur. Bu 30 biri en fazla 10 milyon kişi her yıl ziyaret ile, dünyada alanları ziyaret edilmiştir. Aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci termal göl vardır. Bu yüksek gelirli ekonomik ülke yurtdışı eğitim almak isteyenler sunduğu bol.

 

Iklim

Eğer ilk kez Macaristan ziyaret planlıyorsanız, yaz aylarında serin giyim getirmek planlıyoruz.Bir kara ülkesidir başlıca nedeni alanı, düşük nem vardır. Ancak, yaz aylarında, duş biraz sıktır. Sıcaklıklar çok yüksek olabilir. Bazı soğuk daha kuru ve bu nedenle, daha hafif olmasına rağmen kışlar, karlı olabilir. Eğer ülkenin bir güney alandır Pecs, ziyaret ederseniz, bir Akdeniz ikliminin daha fazla zevk olacaktır.

 

Toplum

Genel olarak, Macaristan hem ziyaretçi ve öğrencilere sunmak için bol çeşitli bir ülkedir. Bu ekonomik gelir yüksek için ılımlı. Bu açık bir ekonomi ve Avrupa Birliği bir parçasıdır. Gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 80'inden fazlası burada özel sektörden geliyor. Burada para birimi Avrupa Birliği üyesi olarak ülke şimdi Euro esnaf, ancak forinti olduğunu.

 

Yaşam Maliyeti

Burada yaşam maliyeti açısından, bu aralıkları olduğunu göreceksiniz.Maliyetler büyük ve modern bir şehir Budapeşte, daha yüksektir. Orada, Macaristan listede düşük olduğu Avrupa 'ın daha üst düzey ülkelere göre, olduğunu göreceksiniz. Ne İsviçre'de 1,95 $ maliyeti Macaristan'da yaklaşık 0,75 $ mal olacak.

Bilgiler Macaristan

Macaristan çoğu verimli bir, haddeleme Tuna Nehri'nin doğusunda uzanan düz ve Tuna ve Tisza nehirleri tarafından drene olduğunu. Aşırı kuzeybatısında Küçük Macar Ovası olduğunu. 1989 yılından bu yana, Macaristan demokratik parlamenter cumhuriyet olmuştur ve bugün bir yüksek gelirli bir ekonomiye sahip bir gelişmiş ülke olarak kabul edilir. Macaristan 10,2 milyon turist bir yıl (2011) çeken, dünyanın otuz en popüler turistik yerlerinden biridir.

 

Sermaye: Budapeşte
Resmi Diller: Macarca
Hükümet: Parlamenter Cumhuriyet
Nüfus: 9.942.000
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 195 $.630.000.000.000
Para birimi: Forint (HUF)
Zaman dilimi: (UTC 1)