Makine Mühendisliği Yüksek Lisans (MSE)

Genel

Program açıklaması

UM-Flint'in MSE Programını Farklı Kılan Nedir?

Gittikçe daha fazla şirket, daha iyi bir dünya kurmaya yardımcı olmak için bu kalifiye profesyonelleri aradığı için mühendislere olan talep artıyor. University of Michigan-Flint Makine Mühendisliği programında Mühendislik Yüksek Lisansı (MSE) ile bu heyecan verici fırsatı kucaklamak için hazırlanın. Çalışan profesyonellerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan bu program, akşamları sunulan kampüs içi sınıfları ile tam veya yarı zamanlı bir kurs programına sahiptir. Bu program, uzman fakülte danışmanlığı, gerçek dünya deneyimi, son teknoloji ekipman ve çok daha fazlasını sunar; böylece lisansüstü düzeyde başarılı olmak ve kariyerinizi ilerletmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

Güçlü Ekonomik Etki

Müfredatın bir parçası olarak, öğrenciler topluluklar içindeki endüstri ihtiyaçlarını ele alırken gerçek dünya deneyimi kazanabileceklerdir. Makine mühendisliği en çeşitlendirilmiş mühendislik disiplinidir. Bu nedenle, imalat, havacılık, enerji üretimi, otomotiv, enerji, HVAC ve biyomedikal alanlarındaki kariyerlerin tümü makine mühendisliğinde ileri bir derece ile geliştirilebilir. Güçlü bir yüksek lisans tabanı, endüstrinin dikkatini çeker ve ekonomik kalkınma için gerekli olan yeni başlangıç şirketlerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, bu program Flint, Genesee County ve Michigan Eyaletine kamu ve toplum hizmeti vermektedir.

Araştırma Olanakları

Programın araştırma faaliyetleri Michigan Üniversitesi profesörlerinin yanı sıra topluluk ve endüstri ile son derece etkileşimlidir. Öncü keşiflerimiz, MSE mezunlarının endüstri, hükümet ve akademi'deki kariyerlerini ilerletmek için gerekli eğitim ve öğretim ile donatılmasına yardımcı olacaktır.

Uzmanlık Fakültesi

Makine Mühendisliği Yüksek Lisans dersleri, mesleki bilgi ve deneyimlerini eğitimlerine getiren uzman öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. UM-Flint öğretim üyeleri düzenli olarak yayınlanmakta ve devam etmekte olan araştırma, teklif yazma ve diğer akademik faaliyetlere katılmaktadır. Ayrıca, sınıf derslerini pratikte uygulamada size rehberlik edecek ve destekleyecek sadık rehberlerdir.

UM Kaynakları

Dünyaca ünlü Michigan Üniversitesi sisteminin bir parçası olarak, UM-Flint öğrencileri Ann Arbor ve Dearborn kampüslerinde ek kaynaklara, uzmanlığa ve temaslara dokunabilirler. Destekleyici topluluğumuz “Mısır ve Mavi yoluyla”, öğrencilere araştırma, ağ oluşturma ve diğer girişimlerde paha biçilmez yardım sağlar.

Küçük Sınıflar

MSE'nizi problem çözme, yenilikçilik ve proje yönetimi tutkunuzu paylaşan küçük bir öğrenci grubu ile tamamlayacaksınız. Bu kohort yapısı, kişisel ve profesyonel gelişim için güçlü bir destek ağı geliştirmenizi sağlayan çok sayıda etkileşime izin verir. Müfredat projeleri, pratik ve teknik beceriler geliştirmenize yardımcı olacak ortak bir ortam yaratır.

Makine Mühendisliği (MSE)

Mühendislik Yüksek Lisans (MSE) Makine Mühendisliği programı, öğrencilere makine mühendisliği prensipleri konusunda güçlü bir arka plan ve lisans deneyiminin ötesinde alandaki en son teknolojiler hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Program, çalışan profesyonellerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Ön şartlar

 • EGR 230 - Statik (3).
 • EGR 260 - Deforme Edilebilir Katıların Mekaniği (3).
 • EGR 280 - Mühendislik Malzemeleri Bilimi (3).
 • EGR 315 - Makine Elemanları Tasarımı (3).
 • EGR 350 - Akışkanlar Mekaniği (3).
 • EGR 353 - Termodinamik (3).
 • EGR 370 - Dinamik (3).

Gereksinimler

A. Zorunlu Dersler (12 kredi)

 • EGR 511 - İleri Malzeme Mekaniği (3).
 • EGR 532 - İleri Termodinamik (3).
 • EGR 540 - İleri Dinamikler ve Kontrol (3).
 • EGR 550 - İleri Akışkanlar Mekaniği (3).

B. Seçmeli Dersler (12 kredi)

 • Dört yüksek lisans düzeyinde EGR kursu ya da üç yüksek lisans düzeyinde EGR kursu ve AUE kursu. Hem lisans hem de lisansüstü düzeyde (şu anda EGR 510, EGR 551) ve her birinde en az B (3.0) notu verilen derslerde en fazla 9 kredi.

C. Seçim Seçeneği (6 kredi)

Aşağıdaki seçeneklerden biri:

Tez Seçeneği

Tez seçeneğini seçen öğrenciler tez danışmanı almalı ve iki tez dersine kayıt yaptırmalıdır. Bu derslerden başarılı olmak için tezin başarıyla tamamlanması ve sözlü savunması gerekmektedir. Bütün bunlar üniversite standartlarına uygun olmalıdır.

Not: Tez seçeneği kapsamında program gereksinimlerine yönelik bağımsız çalışma dersine izin verilmez.

 • EGR 595 - Yüksek Lisans Tezi I (3).
 • EGR 596 - Yüksek Lisans Tezi II (3).

Tezsiz Seçeneği

 • Yüksek lisans düzeyinde çıkış sınavında iki ek EGR veya AUE yüksek lisans düzeyinde ders ve tatmin edici performans.

Not: Tezsiz seçenek kapsamında program gereksinimlerine yönelik olarak yalnızca bir bağımsız çalışma dersine izin verilmektedir. Ayrıca, B Maddesi'ndeki nota bakın.

Kredi Transferi

Mühendislik Lisansüstü Koordinatörünün onayı ile, öğrenciler mühendislikte altı krediye kadar lisansüstü düzeyindeki derslere kadar lisans (NCFD) için lisansüstü aday olmayan adayları aktarabilir veya seçebilirler.

kabul

Gereksinimler

 • Bölgesel olarak akredite bir kolej veya üniversiteden makine mühendisliği lisans derecesi
 • 4.0 üzerinden en az 3.0 genel not ortalaması
 • Lisansüstü Kayıt Sınavının Tamamlanması (GRE)

Makine Mühendisliği Dereceniz Yok mu?

Diğer mühendislik disiplinlerinden aday öğrenciler de programa kabul için düşünülebilir. Makine mühendisliği alanında lisans derecesi kazanmamış bir öğrencinin programa düzenli olarak girmeden önce makine mühendisliği lisans derslerini tamamlaması gerekebilir.

uygulama

Kabul edilmek için aşağıda bir online başvuru yapın. Diğer materyaller FlintGradOffice@umich.edu adresine e-posta ile gönderilebilir veya Lisansüstü Programlar Ofisi 251 Thompson Kütüphanesi'ne gönderilebilir.

 • Lisansüstü Başvuru Başvurusu
 • 55 $ başvuru ücreti (iade yapılmaz)
 • Tüm kolejlerden ve üniversitelerden resmi transkript katıldı
 • University of Michigan-Flint Kurumsal Kod # 1853'e gönderilen GRE puanları (genel)
 • İki tavsiye mektubu. Öneriler, akademik veya mesleki bağlamlarda çalışmalarınıza aşina olan ve eleştirel düşünme becerileriniz, bağımsız projeler üstlenebilme yeteneğiniz ve iş arkadaşlarınızla işbirliği yapma kapasiteniz hakkında yorum yapabilen kişilerden olmalıdır. Elektronik tavsiye talepleri çevrimiçi başvuru sürecinin bir parçası olarak gönderilir.
 • Amaç Bildirimi: Lisansüstü eğitim için hedeflerinizi ve bu programı seçmenin nedenlerini açıklayınız. İfadeler başvuru sürecinde çevrimiçi olarak gönderilebilir veya FlintGradOffice@umich.edu adresine e-posta ile gönderilebilir.

Uygulama Tarihleri

Tüm başvuru materyallerini son başvuru gününde saat 17: 00'ye kadar Lisansüstü Programları Ofisine gönderin. Bu program, aylık başvuru incelemeleriyle sürekli kabul imkanı sunmaktadır. Kabul için değerlendirilmek üzere, tüm başvuru materyallerinin:

 • Güz - 1 Mayıs (garantili değerlendirme / uluslararası öğrenci son tarihi *)
 • Güz - 1 Ağustos (alan izin veriyorsa, yalnızca ABD vatandaşları ve daimi sakinler)
 • Kış - 1 Ekim (garantili değerlendirme / uluslararası öğrenci son tarihi)
 • Kış - 15 Kasım (alan izin veriyorsa, yalnızca ABD vatandaşları ve daimi sakinler)

* Öğrenciler burs, hibeler ve araştırma asistanlıkları için değerlendirilmek üzere bu tarihe başvurmalıdır.

Uluslararası Öğrenci Olarak Başvurmak

Uluslararası öğrencilerin programa girmek için ek belgeler sunmaları gerekmektedir.

Uluslararası Gereksinimler

Tüm öğrenciler için gerekli olan malzemelere ek olarak, uluslararası öğrenciler başvuru sırasında ek belgeler sağlamalıdır:

 • Lisans derecesini ve verildiği tarihi gösteren mezuniyet veya diploma belgesi. (Not çizelgesinde veya not kağıdında derece bilgisi içeren bir koleje veya üniversiteye giderseniz, sertifika veya diploma gerekli değildir.)
 • İngilizce Yeterliliği: İngilizce ana diliniz değilse, İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir.
 • Finansal Sertifika: F-1 vizesi isteyen uluslararası öğrenciler, destekleyici belgeler içeren bir Finansal Destek Beyannamesi formu sunmalıdır. Bu belgeye iService aracılığıyla erişilebilir. Kabul için uygun olup olmadığınızı belirlemek için kullanılır.

Burada bekliyoruz, video:

Son Güncelleme Oca 2020

Okul Hakkında

Founded in 1956 on a commitment to bring a quality Michigan education to Flint and the surrounding area, UM-Flint has done exactly what we set out to do. In the process, we’ve welcomed a record number ... Devamını oku

Founded in 1956 on a commitment to bring a quality Michigan education to Flint and the surrounding area, UM-Flint has done exactly what we set out to do. In the process, we’ve welcomed a record number of students into our classrooms, equipping them with the knowledge, experiences, and skills to make lasting contributions to the businesses, organizations, and communities they help shape. We invite you to see how our students, faculty, staff, and campus are making a real difference. Daha Az