Siber Güvenlik İşletme Yönetimi Konusunda Uzmanlık Alanında Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Siber Güvenlik İşletme Yönetimi

“Küresel siber güvenlik piyasası, 2024 itibariyle mevcut piyasa değerinden 120 milyar dolardan fazla ve 300 milyar doların üzerine çıkacak.”

Neden Siber Güvenlik İşletme Yönetimi?

Kapsamlı bir pazar araştırması ve BT uzmanlarından, profesörlerden ve işletmelerden gelen geri bildirimlerden sonra, teknik siber güvenlik personeli için gerekli iş becerilerine sahip olan ve yönetim rollerine geçme konusunda çok büyük bir kıtlık tespit edildi. Bu becerilere sahip biri için kariyer fırsatları muazzamdır ve hızla genişlemektedir.

Neden İsviçre

Dijital güvenliğin dünya lideri için şirket merkezinin yakınında elverişli bir konumda bulunan AUS, öğrencilerine üstün profesörlere, stajlara ve diğer yüksek öğrenim kurumlarının herhangi biri tarafından benzersiz olan şirket ziyaretlerine erişim sağlama konusunda benzersiz bir konuma sahiptir. Bu eşsiz teklif, AUS'u Siber Güvenlik İşletme Yönetimi'nde altın standart haline getirmeye ve dünyadaki öğrenciler için çok aranan bir hedef haline getirmeye yardımcı oldu.

Neden bir AUS derecesi

Küçük sınıflar

AUS'un nihai öğrenci deneyimine olan bağlılığı, küçük sınıf boyutlarını garanti etmek için doğru sayıda fakülte üyesini ve daha sonra sınıf içindeki ve dışındaki öğrencilere kişisel desteği içerir. Küçük sınıflar, öğrenmeye liderlik eden profesörün yanı sıra çeşitli mesleki ve kültürel geçmişe sahip diğer öğrencilere de tam katılım sağlar.

Özel tasarlanmış,

AUS, günümüz piyasasıyla ilgili olan pratik ve teorik kurslarla birlikte özel bir eğitim sunmaktadır. En son iş konularına öncelik veren, AUS'ta yüksek motivasyonlu ve hırslı personel ve yönetim, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için birebir çalışarak akademik ve kişisel gelişimine adanmıştır.

Gerçek Dünyayla İlgili Bilgiler

EBSCO, ProQuest, Financial Times ve diğer hizmetler gibi çeşitli veritabanlarına tam erişim, kampüs içinde ve dışında, akademik ve endüstri uzmanlarına erişimin yanı sıra, kariyerinizin ilerlemesini en üst seviyeye çıkarmak için mevcut araştırma ve profesyonel uygulamaların oluşturduğu bir müfredatla kullanılabilir.

Pratik ve İlgili

Teori ile pratik deneyimi birleştiren bir kariyer yolu organizasyonu olan AUS, öğrencilerinin eğitimine ve gelişimine kendini adayarak, kendilerine en uygun kariyer yolunu bulmalarını sağlar.

İsviçre merkezli uluslararası, çok kültürlü bir ortam olan AUS, Cenevre Gölü'nün güzel kıyılarında La Tour-de-Peilz'de bulunan İsviçre'nin önde gelen işletme üniversitelerinden biridir ve Nestlé, Hublot, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi kampüse kolayca ulaşılabilecek bir mesafede.

Tanıma

AUS'un uluslararası kabul görmüş ve güçlü yerel kuruluşlar tarafından desteklenmesi, öğrencilerine kaliteli eğitim güvencesi sağlar. ABD merkezli Uluslararası Ticari Eğitim Akreditasyon Konseyi (IACBE) ve Avrupa Ticari Eğitim Konseyi (ECBE) de dahil olmak üzere birçok akreditasyon kurumu tarafından bir üniversite olarak tanınmaktadır. Ayrıca İsviçre-Amerikan Ticaret Odası, Fédération Suisse des Ecoles Privées (FSEP), Union Vaudoise des Ecoles Privées (AVDEP) ve Promove'ye ait.

Ne öğreneceksin

Neden AUS?

Eylül 2019’da başlayan üç yeni programla AUS, teknik ve yönetim uzmanlığı arasındaki boşluğu kapatıyor. AUS'ta, siber güvenliğin sadece teknik bir sorun olmadığını biliyoruz. Bu bir iş problemi. BT, Politika, Hukuk, Satış, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yönetişim birlikte çalışmalıdır. Bu katılım ortamını teşvik etmek ve bir kuruluştaki değeri gerçekten artırmak için BT uzmanları, kuruluş genelinde etkin bir şekilde arayüz oluşturmak için gereken yönetim becerilerini öğrenmelidir. Piyasadaki bu beceri setine olan ihtiyacı kabul eden AUS, yarının liderlerini siber güvenlik operasyonları ve yönetimi konusunda eğitmek için bütüncül bir yaklaşım geliştirmiştir.

Tüm kurslar, siber güvenlik, blok zinciri teknolojisi ve işletme yönetimi alanlarında seçkin düşünce liderleri olan AUS profesörleri tarafından verilmektedir. Müfredat sürekli gelişen teoriden ve gerçek dünyadan pratik örneklerden oluşur ve her akademik yılın Bahar çeyreğinde Lisans ve Yüksek Lisans adayları için staj gereklidir.

AUS'tayken, yönetim kariyerinizi siber güvenlik alanında hızlı bir şekilde izlemek için gereken becerileri edineceksiniz. Modern iş teorisine dayanarak, bir organizasyon için bir siber güvenlik yapısını kurarken, uygularken ve denetlerken fikirlerinizi satmayı öğreneceksiniz. Teoriyi gerçek dünya senaryolarına uygulayarak, yönetişim, uyumluluk ve teknoloji bakış açılarını birleştiren bir güvenlik stratejisi oluşturmak gibi birkaç pratik hedefi tamamlayacaksınız. Ayrıca, organizasyon yapıları, iletişim, operasyonel iş süreçleri ve siber güvenlik politikası için yasal çerçeve hakkında ileri düzeyde bilgi edineceksiniz.

Ders / Modül Örnekleri:
 • Siber Güvenlikte İletişim Kurma, Problem Çözme ve Öncü
 • Siber Güvenlik Yönetiminde Temeller
 • Siber Güvenlik Yönetişimi
 • Risk Yönetimi ve Örgütsel Esneklik
 • Siber Güvenlik Programının Geliştirilmesi
 • Siber Güvenlik - Müşteri gizliliğinin rekabet avantajı olarak korunması
 • Siber Güvenlikte Bitirme
Pratik Amaçlar:
 • Bir kuruluş için bir siber güvenlik programı geliştirin.
 • Bir kuruluş için siber güvenlik politikaları oluşturun.
 • Güvenlik açığı değerlendirmesi de dahil olmak üzere bir siber güvenlik tehdidi analizi yapın ve buna paralel olarak bir kuruluş için risk yönetimi yaklaşımı geliştirin.
 • Yönetimin en iyi uygulamalarına dayanarak siber olay müdahale prosedürleri oluşturun ve uygulayın.

Yukarıdaki hedefler, hem devlet kurumları hem de özel sektör kuruluşları için spesifik gereklilikleri dikkate almaktadır.

Derecesi almak için öğrencilerin tamamlamaları gerekir:
 • 13 ana modül / kurs
 • 8 uzman modül / kurs
 • Staj
 • Tez

Modüller / Dersler, öğrenci istekleri ve fakülte müsaitliğine bağlı olarak yönetim tarafından seçilir ve finans, ekonomi, işletme, hukuk ve pazarlama ilkeleri gibi konuları içerir.

Akademik Takvim

Akademik yıl genellikle Eylül ayında başlar ve Temmuz ayında bu dönem boyunca üç akademik dönem (Güz, Kış ve Bahar) ile biter. Her dönem on bir haftalık çalışma ve bir haftalık sınav dahildir. Sınav dönemleri genellikle her bir terimin ortasında ve sonunda gerçekleşir. Tatil dönemleri genellikle Aralık ve Bahar aylarında gerçekleşir. Uzun yaz tatili, temmuz / ağustos aylarında.

Dönem Tarihleri

Güz Dönemi
 • Kurslar: Eylül - Aralık
 • Tatiller: Kış Tatili: 4 hafta
Kış Dönemi
 • Kurslar: Ocak - Mart
 • Tatiller: Bahar Tatili: 3 hafta
Bahar Dönemi
 • Kurslar: Nisan - Temmuz
 • Tatiller: Yaz Tatili: 12 hafta

Yüksek Lisans Derecesi Gereksinimleri

MIBA derecesinin AUS'den verilmesi ancak aşağıdaki şartları tamamladıktan sonra gerçekleşir:

 • Akademik kredi gereksinimleri;
 • Akademik performans gereksinimleri (3.0 Genel Kümülatif).
 • Devam gereklilikleri ve ikamet gereklilikleri.

Ayrıca, tüm ödenmemiş hesapların mezuniyetten önce idare ile karara bağlanması gerekir.

Kredilerin Aktarılması

AUS programları için geçerli olan bu kurslar için transfer kredileri diğer tanınmış yüksekokullardan ve üniversitelerden kabul edilebilir. Lise düzeyinde elde edilen Gelişmiş Yerleştirme (AP) kredileri bir lisans programına uygulanabilir. Transfer kredisi yalnızca bir C (% 75) veya daha yüksek not için verilebilir. Mezun olan tüm öğrenciler, AUS'de Akademik Kredi şartlarının en az yarısını tamamlamalıdır.

Nasıl Başvurulur?

American University in Switzerland tamamlanan başvuruları değerlendirecek ve karar verildikten sonra makul bir süre içinde başvuru sahipleriyle irtibata geçecektir. Bununla birlikte, AUS'ye giriş sınırlı sayıda kayda tabidir; Bu nedenle, tüm nitelikli başvuru sahiplerinin her zaman kabul edilmemesi mümkündür.

Tüm başvuru sahipleri, belirli bir çalışma alanındaki başarı potansiyellerini işaret eden mükemmel bir akademik kayıt göstermeli ve aşağıdaki AUS giriş prosedürlerini tamamlamalıdır.

Giriş koşulları

Yüksek lisans programına giriş, tanınmış bir lisans programından mezun olma ve mezun olmayı gerektirir. AUS, işletme alanında lisans derecesine sahip olmayan veya ek lisans düzeyinde ders almak için akademik olarak zorlanan öğrencilere ihtiyaç duyabilir. Amerikan olmayan yüksek öğrenim kurumlarının mezunları, derecelerinin tanınmış bir lisans derecesine denk olduğunu belgelemek zorundadır. İngilizce dilinde değil, tüm kayıtlar için İngilizce onaylı çeviriler gerekmektedir.

Lisansüstü programa girmeden önce en az altı ay tam zamanlı veya bir yıllık yarı zamanlı iş deneyimi önerilmektedir, ancak gerekli değildir. Tavsiye mektuplarından biri bir işveren veya amirden gelmelidir.

Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) testi önerilir, ancak lisansüstü adaylar için zorunlu değildir.

Kabul şartları

Tüm başvuru sahipleri için genel şartlar, doldurulmuş başvuru formunu ve aşağıda listelenen belgelere ek olarak ödenecek ücretleri içerir. Başvuru sahibi, bir çalışma kursu başlamadan önce bu belgelerin AUS'ye zamanında gönderilmesini sağlamalıdır.

 • Başvuru Formu İste
 • Tamamlanmış ve imzalanmış başvuru formunu gönderin
 • Fotoğraflar: Altı (6) pasaport boyutunda fotoğrafın, AUS'ye gönderilen başvuru formuna dahil edilmesi gerekir. Bu fotoğrafların çoğu yerel makamlar ve öğrenci vizesi için gerekli.
 • Öneriler: Başvuranın geçmiş performansına aşina olan eğitmenlerden veya işverenlerden gizli iki (2) tavsiye mektubu doğrudan AUS'a gönderilmelidir. İngilizce olmayan tüm mektuplar için da onaylı çeviriler sunulmalıdır.
 • Özgeçmiş veya Özgeçmiş: Başvuranın güçlü yönlerini ve başarılarını içeren kısa bir yazılı ifade. Kişisel bilgileri, eğitimi, iş deneyimini, diğer nitelikleri ve kariyer beklentilerini ekleyin.
 • Transkriptler: Başvuru sahipleri, son beş (5) yılda orta veya üniversite seviyesindeki kurumlarda yapılan tüm akademik çalışmalar için resmi transkript sunmalıdır. Transkriptler doğrudan kurumlar tarafından AUS'ye gönderilmelidir. İngilizce olmayan tüm belgeler için de onaylı çeviriler sunulmalıdır.
 • Motivasyon Mektubu: Makale veya motivasyon mektubu en az 500 kelime uzunluğunda olmalıdır. Akademik gelişiminizin öyküsünü ve birinci şahıs anlatımında edindiğiniz diğer iş deneyimlerini anlatmalısınız. Başvuru nedenlerinizi ve AUS'un mevcut kariyer hedeflerinizi daha da iyileştirmesini nasıl beklediğinizi açıklamalısınız.
 • Dil Yeterliliği: Yeterlilik normal olarak, öğrenciler aşağıdaki koşullardan herhangi birini tamamladıysa tanınır:
  • a. Tek eğitim dilinin İngilizce olduğu bir kurumda en az üç tam yıl süren çalışmaya devam.
  • b. Uluslararası Bakalorya (IB) 'da Standart seviye ya da üstü seviyenin elde edilmesi.
 • Bu koşullardan hiçbiri geçerli değilse, aşağıdakilerden birine uygun puanı alarak İngilizce dilindeki yeterlilik kanıtı sağlanmalıdır:
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavında (TOEFL) en az 550 puan.
 • Uluslararası İngilizce Test Sisteminde (IELTS) en az 6.0 puan.
 • Bir başvuru kabul sürecinde dikkate alınması için bu öğelerin tümünü içermelidir.
Başvuru Tarihleri

AUS, tamamlanmış başvuru materyallerinin yanı sıra tüm akademik kayıtların ve geçerli ücretin, AUS tarafından görev süresinin başlamasından en az 10 hafta önce alınmasını şart koşan bir kabul esasına göre çalışır. Kabul edilirse, resmi bir Kabul Mektubu ve kayıt için bir davet alacaksınız. Şu anda, dosyanızı tamamlamak için vermeniz gereken ek bilgiler de size bildirilecektir. Öğrenim ve ödenecek ücretlerin ödeme planı Kabul Mektubu içinde gönderilen Teklif Mektubunda belirtilmiştir.

Öğrenim Ücretleri

 • Kayıt Ücreti: 3.500 CHF
 • Öğrenim Ücreti: 30,500 CHF
 • Toplam: 34,000 CHF

* Tüm fiyatlar İsviçre Frangı (CHF) cinsindendir.

* Öğrenim ve harçlar önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir tabi olabilir

Öğrenim ücretleri tarafından karşılanmayan ve ayrı olarak muhasebeleştirilmesi gereken öğrenciler tarafından bir takım ek masraflar beklenmelidir. Ek masraflar şunları içerebilir:

 • Sağlık Sigortası
 • Konaklama
 • taşımacılık
 • Sosyal etkinlikler / geziler
 • Fotokopi maliyetleri

Tüm ücretler CHF (İsviçre Frangı) cinsindendir. AUS - American University in Switzerland özel bir kurum olduğundan, tüm öğrenciler milliyetten bağımsız olarak aynı ücretleri öderler. Ücretler zaman zaman gözden geçirilir ve listelenenlerden değişebilir.

Üniversite gerekli değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Nasıl ödenir

Vize başvuru işleminden önce başvuru ve kayıt ücretleri ödenmelidir. Öğrenim ücretleri, akademik programın başlama tarihinden en az iki hafta önce ödenmelidir. Ödeme yapılmazsa, ödeme yapılana kadar derslere kayıt olamaz ve dersleri başlatamazsınız. Ödemeler banka havalesiyle veya şahsen yapılabilir. Tam ödeme alınana kadar bir öğrenci tam olarak kaydedilmeyecektir. Ödeme yapılmaması durumunda öğrenim ve hizmetler geri çekilebilir.

Geri ödeme politikası

Bir çalışma programına başlarsanız ve ardından geri çekilmek isterseniz, İdareye yazılı olarak bildirmeniz gerekir. Herhangi bir geri ödeme, geri ödeme politikamıza göre yapılacaktır.

Not: Bu işlem birkaç ay sürebilir.

Burslar

AUS, eğitiminizde size yardımcı olmak için çok sayıda burs ve burs sunmaktadır. Daha fazla bilgi doğrudan Yönetim ekibimizden toplanabilir.

Kariyer fırsatları

AUS öğretim yöntemi ve sınıf dışındaki deneyimler, mezunların yarının iş dünyasıyla yüzleşmeye hazır olmalarını sağlayacaktır. Seçilen müfredat ve ders çalışmasına bağlı olarak, mezunlar bu iş yollarını izlemeyi hedefleyebilir:

 • İşletme sahibi: Riskleri ve avantajları anlayan işletme sahibi, sağlam karar verme ve rasyonel düşünme yoluyla güven yükleyerek baş karar verici olarak görev yapar; ve ticari faaliyetlerin, bütçenin ve kaynakların kontrol edilmesi.
 • Operasyonel risk yöneticisi: Bir işletmedeki riskleri ve ödülleri tanımlamak için tüm operasyonları değerlendirir, etkin iletişim kurabilen ve kilit karar vericileri etkileyebilen profesyonel bir yönetici.
 • Finans yöneticisi: Bir işletmenin kitaplarını yönetebilen ve üst yönetimin ve karar vericilerin yararı için analiz ve tahmin yapabilen bir sayı uzmanı.
 • İş geliştirme müdürü: Muhasebe yönetimine odaklanabilen, iş operasyonlarında maksimum verimlilik ve büyüme sağlamak için iş planları ve ilişkileri inşa eden bir vizyoner.
 • Üst düzey ürün pazarı yöneticisi: Halkla ilişkiler fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için pazarlama stratejilerini ve dijital ve geleneksel medya gibi pazarlama araçlarını uygulamak.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Preparing you for the business of tomorrow, the American University in Switzerland is one of Switzerland’s leading international business universities situated in La Tour-de-Peilz on the beautiful sho ... Devamını oku

Preparing you for the business of tomorrow, the American University in Switzerland is one of Switzerland’s leading international business universities situated in La Tour-de-Peilz on the beautiful shores of Lake Geneva close to the Olympic Capital Lausanne, and Geneva, the center for diplomacy. Throughout its 45-year history, AUS has prepared international business students with the knowledge, tools, and training of today to be a positive contributor to the general management of any business organization of tomorrow. Offering tailored education in an international and multicultural environment, with practical and theoretical courses, which are relevant for today’s market, AUS has a new, dynamic and ambitious staff providing a personal approach – both in the classroom and outside of the school – for all students. Daha Az