Açıklama:

Bu yüksek lisans programı, konu alanlarını resmileştirebilen ve sistem analizi temelinde tasarlanan ve uygulanan bilgi yönetimi bilgi sistemlerinin karmaşıklığını değerlendirebilen nitelikli uzmanların eğitimi içindir; sistem modellerinin resmileştirilmiş bir tanımını, simülasyon ve istatistiksel modellemeyi, veri madenciliği tekniklerini vb. teknikleri kullanarak uygulamalı bilgi sistemlerini modern bilgi teknolojisi araçları ile tasarlayıp geliştirmek; Çeşitli bilgi ve faaliyetlerde bulunan kurum ve kuruluşlarda uygulamalı bilgi sistemlerinin uygulanması ve desteklenmesi.

Programın amacı:

Yükseköğretim programının eğitim yönündeki amacı 09.04.02 «Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri», teknik beceriye sahip ve işbirliği yapan uzmanı şekillendiren, bilgi sistemleri ve teknolojileri alanındaki mevcut düzey ve eğilimlere uygun olarak mezunların mesleki eğitimidir. .

Eğitim programına hakim olmak mezunlarının bilgi teknolojileri ve veri yönetimi sistemlerinin araştırma, geliştirme, uygulama ve bakımını yapmalarını sağlar; sosyal hareketliliklerine ve işgücü piyasasının istikrarlı taleplerine katkıda bulunan ortak kültürel, ortak profesyonel, profesyonel yeterliliklere sahip olmak ve bunları geliştirmek.

Kabul şartları (belgeler, yeterlilik):

 • Genel olarak (tam) eğitim veya orta mesleki eğitim alanında ulusal olarak tanınmış bir sertifika veya diploma.
 • Başarılı kabul sınavları
 • bilgi sistemleri ve teknolojileri hakkında kapsamlı bilgi, sertifikalı bir lisans (veya uzmanlık derecesi).

Müfredat:

Yüksek Lisans programının yapısı zorunlu (temel) bir bölüm ve bir varyasyon bölümü içerir. Yüksek Lisans programı aşağıdaki bloklardan oluşur:

 1. «Disiplinler» (modüller)
 2. «Uygulamaları»
 3. «Devlet final sınavı»

Çalışma planı disiplinlerin bir listesini (modüller), sertifikasyon test uygulamalarını, öğrencinin son sertifikasyonunu, diğer eğitim faaliyetlerini, kredi ve saat cinsinden miktarlarını, çalışma dönemlerine göre sıralamasını ve dağılımını gösterir.

Lisansüstü yeterlilik çalışmaları bilgi sistemleri ve teknolojileri alanında bilimsel veya teknik problemleri çözme gelişmeler tamamlanmıştır. Örnekler:

 • Modern içerik yönetimi sistemlerinin ve web sitelerinin CMS Wordpress tabanındaki analizi
 • Bir depo kompleksinde uzaktan video izleme için bir bilgi sisteminin geliştirilmesi
 • Sanatsal stil aktarım algoritmasının bitmask temelli gelişimi ve grafiksel özelliklerin aktarım teknolojilerinin analizi
 • Yapay Sinir Ağı Mimarisi ve Sınıflandırıcı Eğitimin MNIST Veri Kümesinde Sınırlı Analizi

Ekipman ve tesisler

Yüksek Lisans programı için 04.09.02 "Bilgi sistemleri ve teknolojileri", internet erişimine sahip yerel bir ağa bağlı, tek çekirdekli çok çekirdekli, paralel, ortak işlemcilere sahip bilgisayarlara sahip eğitim laboratuarları ve sınıfları içerir. Her disiplin ve kurs uygun lisanslı yazılım ile donatılmıştır. Ayrıca, modern ekipman, seminerler için derslikler, kurs projeleri, grup ve kişisel danışmalar, süreç kontrol / izleme ve vize değerlendirmesi ve bir dizi gösteri ekipmanı ve eğitimsel görsel eğitim yardımı içeren konferans salonları ve özel laboratuarlar da bulunmaktadır.

Kariyer fırsatları:

 • Mezunların eğitim alanındaki mesleki faaliyetleri 09.04.02 «Bilgi sistemleri ve teknolojileri», bilgi teknolojileri ve sistemlerinin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasını içerir.
 • Veri yönetim sistemlerini uygulama hedefleri sanayi, tarım, enerji, ulaştırma, ticaret, tıp, eğitim vb. Alanlardaki şirketler; bilgi sistemlerinin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsayan teknolojiler, üretim ve iş süreçleri.
Program dili:
Ingilizce
Rusça

North-Caucasus Federal University için 3 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme June 29, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
2,000 EUR
yıl başına
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date