Ekonometri ve Yöneylem Araştırması Konusunda Yüksek Lisans: Yöneylem Araştırması Teorisi

Genel

Program açıklaması

Son başvuru tarihi güncellemesi

 • AB / AEA dışı öğrenciler: 1 Mayıs (COVID-19 nedeniyle 1 Nisan'ın orijinal süresi uzatıldı)
 • AB / AEA öğrencileri ve VU Amsterdam * aracılığıyla çalışma vizesi / oturma iznine ihtiyaç duymayan öğrenciler: 1 Haziran (COVID-19 nedeniyle 1 Mayıs'ın son süresi uzatıldı)

genel bakış

Yöneylem Araştırması Teorisi Ekonometri ve Yöneylem Araştırması yüksek lisans programının bir uzmanlık alanıdır.

Endüstri oyununun ve üretim pratiğinin kurallarını tanımlayan bir kariyer ile ilgileniyorsanız, en ileri tekniklerin olanaklarını derinlemesine anlayarak, akademik bir kariyer yapmak istiyorsanız veya sadece matematiği seviyorsanız Yöneylem araştırması, ardından Yöneylem Araştırması Teorisi uzmanlığı sizin için. Size bu araştırma alanının daha derinlemesine bilgi ve anlayışını sunar ve nihayetinde tez yoluyla operasyon araştırmalarında ön araştırmalara katılır.

Daha sonra, programın temel derslerine, dersler Hollanda'nın dört bir yanından en iyi araştırmacıların işbirliği ile Hollanda Matematik Yöneylem Araştırması Ağı üzerinden verilmektedir. Bu şekilde, uzmanlık alanında önde gelen çok çeşitli araştırmacılardan öğrenme fırsatı sunar.

Program, Yöneylem Araştırması modellerinin ve yöntemlerinin arkasındaki matematik bilginizi ve anlayışınızı derinleştirmeniz için sizi zorlar, böylece alanın daha da gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Temel derslerdeki teorinin yanında, öğrendiğiniz veya kendiniz tasarladığınız modelleri ve yöntemleri pratik koda dönüştürme konusunda uygulamalı deneyim kazanacaksınız.

Çalışma programı

Dört 6 EC zorunlu zorunlu dersler:

 • Kombinatoryal Optimizasyon
 • Optimizasyon ve Öğrenmede Stokastik Degrade Teknikleri
 • Yöneylem Araştırması Örnek olay incelemesi
 • Davranışsal Yöneylem Araştırması

Hollanda Yöneylem Araştırması Araştırmaları Ağı tarafından sunulan programdan üç seçmeli ders (LNMB, Landelijk Netwerk Mathematische Besliskunde).

LNMB kursları, merkezi konumdaki Utrecht'te, Hollanda'nın dört bir yanından YA'daki en iyi araştırmacılar tarafından verilmektedir. Aşağıdaki kurslar sunulmaktadır:

 • Sürekli Optimizasyon
 • Ayrık Optimizasyon
 • Yöneylem Araştırmasında Sezgisel Yöntemler
 • Zamanlama
 • İleri Doğrusal Programlama
 • Kuyruk Kuramı

Tez Çalışması (18 AK): çalışanlarımızdan birinin gözetimi altında zorlu bir araştırma sorusu üzerinde çalışın. Yöneylem Araştırması Teorisi uzmanlığının en iyi öğrencilerine aitseniz ve araştırma yapma konusunda yaratıcı yetenekleriniz varsa, bizimle veya dünyadaki herhangi bir üniversitede doktora yapmak isteyebilirsiniz.

Bir yıllık yüksek lisans öğrencinin Uygulamalı Matematik, Bilgisayar Bilimi, Endüstri Mühendisliği veya İşletme Analitiği gibi sıkı ilişkili bir iki yıllık yüksek lisans programının ikinci yılı ile birleştirerek çift diploma kazanmasını sağlar.

Kariyer olasılıkları

Tümü bu uzmanlıkta test edilen ve genişletilen teorik bilginiz, kavramsal anlayışınız ve yaratıcı anlayışınız, işletme ve endüstri tarafından çok değerli olacaktır. Mezunlarımız çalıştıkları şirketlerde lider konumdadır. Bu, Ekonometri ve Yöneylem Araştırması programımızdaki problemlere matematiksel yaklaşımla güçlendirilen analitik mükemmellikleri sayesinde. En iyi yüksek lisans öğrencilerimizin çoğu bizimle veya dünyanın diğer bölgelerindeki üniversitelerde doktora eğitimi almaya devam etti.

Eğitiminiz sırasında, öğrenci derneklerimiz tarafından organize edilen birçok sosyal aktivite vardır, böylece gelecekteki meslektaşlarınızı tanıyabilirsiniz. Yüksek Lisans'ınızı tamamladıktan sonra, gelişen mezunlar topluluğumuzun bir parçası olacaksınız.

Yöneylem Araştırmasında Mezunlar, endüstri ve toplum genelinde oldukça arzulanır. Öğrencilerimizin% 25'inden fazlası yüksek lisans çalışmaları sırasında zaten bir pozisyon buluyor ve neredeyse tamamı mezun olduktan sonraki 3 ay içinde bir pozisyon buluyor. Elsevier tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Operations Research and Econometrics'ten mezunlarının ilk yıllarındaki ortalama brüt aylık geliri yaklaşık 3.300 Avro'dur.

Neden VU Amsterdam ?

Araştırma ekibimiz, tüm Yöneylem Araştırması yelpazesinden gelişmiş modeller ve yöntemler sunabildiğimiz, uluslararası alanda tanınan geniş bir uzmanlığa sahiptir. Ayrıca, öğrencilerin kişiselleştirmelerine ve uzmanlaşmalarına izin veriyoruz. Bir yıllık yüksek lisans öğrencisi, Uygulamalı Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği veya İşletme Analitiği gibi sıkıca ilgili iki yıllık yüksek lisans programının ikinci yılı ile birleştirerek öğrencinin iki dereceye ulaşmasını sağlar.

Ekonometri ve Yöneylem Araştırması, büyük bir Avrupa iş merkezi olan Amsterdam'ın güzel ve heyecan verici şehrinde türünün tek yüksek lisans programıdır. Fakültenin Kariyer Hizmetleri ofisi, iş piyasasına geçişinizde sizi bir dizi atölye çalışması ve bireysel koçluk ile destekler. Dünyanızı optimize etmek sadece kendi kişisel dünyanızı optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda içinde yaşadığınız dünyayı da optimize eder. Derslerde, özellikle davranışsal derste ve vakaların raporlanmasında toplumsal etki üzerine düşünme istenir.

Uluslararası Derece ile Kabul

Tedarik Zinciri Yönetimi, Finansal Mühendislik, Veri Bilimi veya matematiksel optimizasyonun karar vermede kilit rol oynadığı herhangi bir alandaki optimizasyon problemlerini çözme konusunda büyük bir ilgisi olan herkesi bekliyoruz. Son derece motive olmanın yanı sıra, öğrenciler burada listelenen kabul koşullarını sağlamalıdır.

Kabul şartları

Ekonometri ve Yöneylem Araştırması yüksek lisans programı, Yöneylem Araştırması'nı izler, matematikte kapsamlı bir bilgi sağlayan bir üniversite mezunu olan öğrencilere açıktır. Ek olarak, aşağıdakilerden oluşan (veya eşdeğerleri) bu programın özü ile ilgili dersleri ve literatürü başarıyla tamamlamış olmanız gerekir:

 • Stokastik modelleme
  • SM Ross, Olasılık Modellerine Giriş, Akademik Basın, 2009
 • Yöneylem araştırması ve deterministik optimizasyon
 • HA Taha, Yöneylem Araştırması: Giriş, Prentice Hall, 2010, Bölüm 1-12 veya
 • FS Hillier ve GJ Lieberman, Yöneylem Araştırmasına Giriş, McGraw-Hill, 2005 (8. basım). Bölüm 1-12

Bu temel derslerin yanı sıra, başvuru şartı, başvuru sahibinin Lisans EOR seviyemizdeki Doğrusal Cebir, Olasılık Teorisi, Analiz ve İstatistik bölümlerini takip etmesidir. Bu derslerin seviyeleri aşağıdaki kitaplarda belirtilmiştir:

 • Lineer Cebir:
  • DC Lay, Lineer Cebir ve Uygulamaları, Addison-Wesley, 2013
 • Olasılık teorisi:
 • SM Ross, Olasılıkta İlk Ders, Pearson, 2013
 • Analiz:
 • JM Howie, Gerçek Analiz, Springer, 2001
 • İstatistikler:
 • JA Rice, Matematiksel İstatistik ve Veri Analizi, Duxbury Press, 2006 veya G. Casella ve RL Berger, İstatistiksel Çıkarım, Cengage Learning, 2008

Ayrıca, öğrencilerin Python, R, Matlab, Java veya C / C gibi optimizasyon ve nümerik programlama konusunda tecrübe sahibi olmaları önemlidir. Yukarıda listelenen şekilde işlem araştırması ve matematik dersleri için sertifikalı sınav sonuçlarını gösterebilirseniz, yüksek lisans için kabul edilebilir sayılırsınız. Eşdeğerlik Kabul Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Bu kurs hakkında daha fazla bilgi için gereksinimler Dr. RA Sitters ile irtibata geçiniz: rasitters@vu.nl.

ingilizce dil yeterliliği

Kabul kurulu programın yoğunluğunu vurgulamak istiyor: bilimsel makaleler okumak ve makale yazmak çok yüksek bir hızda önemli bir rol oynayacak. İngilizce sözlü ve yazılı dil becerileriniz bu programda son derece önemlidir. Çünkü diğer öğrencilerle sık sık iletişim kurmanız gerekecek ve uluslararası şirketlerle ve uluslararası şirketler için çalışacaksınız.

VU Amsterdam , tüm başvuru sahiplerinin İngilizce sınavına girmesini şart koşmaktadır. Test sonuçlarını almadan çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. En kısa zamanda bir test tarihi planlamanızı öneririz. Aşağıda program için minimum İngilizce sınav puanlarını bulacaksınız:

IELTS (akademik):

 • Minimum genel puan 6,5
 • Asgari puan konuşma 6,5
 • Minimum puanlama 6,5
 • Minimum puanlama 6,0
 • Minimum puan okuma 6,0

TOEFL:

 • Kağıt tabanlı test 580
 • İnternet tabanlı test 92-93

Cambridge English:

 • Cambridge Yeterlilik Sınavı A, B, C
 • Cambridge İleri Düzey Sınavı A, B, C

Vrije Universiteit Amsterdam , TOEFL ITP İngilizce dil yeterlilik sınavını sunar. Test VU Taalloket tarafından sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinebilir ve bu test için kayıt olabilirsiniz: www.taalloket.nl

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Daha Az