genel bakış

Yöneylem Araştırması Teorisi, Ekonometri ve Yöneylem Araştırması yüksek lisans programının bir uzmanlığıdır.

Endüstri oyununun ve üretim pratiğinin kurallarını tanımlayan bir kariyer ile ilgileniyorsanız, en ileri tekniklerin olanaklarını derinlemesine anlayarak, akademik bir kariyer yapmak istiyorsanız veya sadece matematiği seviyorsanız Yöneylem araştırması, ardından Yöneylem Araştırması Teorisi uzmanlığı sizin için. Size bu araştırma alanının daha derinlemesine bilgi ve anlayışını sunar ve nihayetinde tez yoluyla operasyon araştırmalarında ön araştırmalara katılır.

Daha sonra, programın ana dersleri için Hollanda’daki en iyi araştırmacıların bir işbirliği olan Hollanda Operasyon Araştırması Matematiği Ağı ile dersler verilmektedir. Bu şekilde, uzmanlık alanında çok sayıda önde gelen araştırmacılardan öğrenme imkanı sunar.

Program, Yöneylem Araştırması modellerinin ve yöntemlerinin arkasındaki matematiğe ilişkin bilgilerinizi ve anlayışınızı derinleştirmenize ve böylece alanın daha da gelişmesine katkıda bulunabilmenize yardımcı olur. Zorunlu derslerdeki teorinin yanında, öğrendiğiniz modelleri veya metodları pratik kodlara dönüştürmede uygulamalı deneyim kazanacaksınız.

Çalışma programı

Dört 6 EC zorunlu zorunlu dersler:

 • Kombinatoryal Optimizasyon
 • Optimizasyon ve Öğrenmede Stokastik Degrade Teknikleri
 • Yöneylem Araştırması Örnek olay incelemesi
 • Davranışsal Yöneylem Araştırması

Hollanda Operasyon Araştırması Matematik Ağı tarafından sunulan programdan üç seçmeli (LNMB, Landelijk Netwerk Mathematische Besliskunde).

LNMB kursları, merkezi konumdaki Utrecht'te, Hollanda'nın dört bir yanından YA'daki en iyi araştırmacılar tarafından verilmektedir. Aşağıdaki kurslar sunulmaktadır:

 • Sürekli Optimizasyon
 • Ayrık Optimizasyon
 • Yöneylem Araştırmasında Sezgisel Yöntemler
 • Zamanlama
 • İleri Doğrusal Programlama
 • Kuyruk Kuramı

Tez Çalışması (18 AK): çalışanlarımızdan birinin gözetimi altında zorlu bir araştırma sorusu üzerinde çalışın. Yöneylem Araştırması Teorisi uzmanlığının en iyi öğrencilerine aitseniz ve araştırma yapma konusunda yaratıcı yetenekleriniz varsa, bizimle veya dünyadaki herhangi bir üniversitede doktora yapmak isteyebilirsiniz.

Bir yıllık yüksek lisans öğrencisi, Uygulamalı Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği veya İşletme Analitiği gibi sıkıca ilgili iki yıllık yüksek lisans programının ikinci yılı ile birleştirerek öğrencinin iki dereceye ulaşmasını sağlar.

Kariyer olasılıkları

Bu uzmanlık alanında test edilmiş ve genişletilmiş teorik bilgileriniz, kavramsal anlayışınız ve yaratıcı fikirleriniz, işletme ve endüstri tarafından çok değerli olacaktır. Mezunlarımızın çalıştıkları firmalarda lider pozisyonları var. Bu, Ekonometri ve Yöneylem Araştırması programımızdaki problemlere matematiksel yaklaşımla güçlendirilen analitik mükemmelliklerinden dolayıdır. En iyi yüksek lisans öğrencilerimizin çoğu, bizimle ya da dünyanın diğer yerlerindeki üniversitelerde doktora için çalışmaya devam etti.

Eğitiminiz sırasında, öğrenci derneklerimiz tarafından organize edilen birçok sosyal aktivite vardır, böylece gelecekteki meslektaşlarınızı tanıyabilirsiniz. Yüksek Lisans'ınızı tamamladıktan sonra, gelişen mezunlar topluluğumuzun bir parçası olacaksınız.

Yöneylem Araştırmasında Mezunlar, endüstri ve toplum genelinde oldukça arzulanır. Öğrencilerimizin% 25'inden fazlası yüksek lisans çalışmaları sırasında zaten bir pozisyon buluyor ve neredeyse tamamı mezun olduktan sonraki 3 ay içinde bir pozisyon buluyor. Elsevier tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Operations Research and Econometrics'ten mezunlarının ilk yıllarındaki ortalama brüt aylık geliri yaklaşık 3.300 Avro'dur.

Neden VU Amsterdam ?

Araştırma ekibimiz, tüm Yöneylem Araştırması yelpazesinden gelişmiş modeller ve yöntemler sunabildiğimiz, uluslararası alanda tanınan geniş bir uzmanlığa sahiptir. Ayrıca, öğrencilerin kişiselleştirmelerine ve uzmanlaşmalarına izin veriyoruz. Bir yıllık yüksek lisans öğrencisi, Uygulamalı Matematik, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği veya İşletme Analitiği gibi sıkıca ilgili iki yıllık yüksek lisans programının ikinci yılı ile birleştirerek öğrencinin iki dereceye ulaşmasını sağlar.

Ekonometri ve Yöneylem Araştırması, Avrupa'nın en büyük ve önemli bir ticaret merkezi olan Amsterdam'ın güzel ve heyecan verici şehrinde türünün tek yüksek lisans programıdır. Fakülte'nin Kariyer Hizmetleri ofisi, iş piyasasına geçişinizde bir dizi atölye çalışması ve kişisel koçluk ile sizi desteklemektedir. Dünyanızı optimize etmek sadece kendi kişisel dünyanızı optimize etmek değil, içinde yaşadığınız dünyayı da optimize etmek demektir. Toplumsal etkiye yansıma, özellikle davranış derslerinde ve vaka raporlarında derslerde sorulur.

Uluslararası Derece ile Kabul

Tedarik Zinciri Yönetimi, Finansal Mühendislik, Veri Bilimi veya matematiksel optimizasyonun karar vermede kilit rol oynadığı herhangi bir alandaki optimizasyon problemlerini çözme konusunda büyük bir ilgisi olan herkesi bekliyoruz. Son derece motive olmanın yanı sıra, öğrenciler burada listelenen kabul koşullarını sağlamalıdır.

Kabul şartları

Ekonometri ve Yöneylem Araştırması yüksek lisans programı, Yöneylem Araştırması'nı izler, matematikte kapsamlı bir bilgi sağlayan bir üniversite mezunu olan öğrencilere açıktır. Ek olarak, aşağıdakilerden oluşan (veya eşdeğerleri) bu programın özü ile ilgili dersleri ve literatürü başarıyla tamamlamış olmanız gerekir:

 • Stokastik modelleme
  • SM Ross, Olasılık Modellerine Giriş, Akademik Basın, 2009
 • Yöneylem araştırması ve deterministik optimizasyon
 • HA Taha, Yöneylem Araştırması: Giriş, Prentice Hall, 2010, Bölüm 1-12 veya
 • FS Hillier ve GJ Lieberman, Yöneylem Araştırmasına Giriş, McGraw-Hill, 2005 (8. basım). Bölüm 1-12

Bu temel derslerin yanı sıra, başvuru şartı, başvuru sahibinin Lisans EOR seviyemizdeki Doğrusal Cebir, Olasılık Teorisi, Analiz ve İstatistik bölümlerini takip etmesidir. Bu derslerin seviyeleri aşağıdaki kitaplarda belirtilmiştir:

 • Lineer Cebir:
  • DC Lay, Lineer Cebir ve Uygulamaları, Addison-Wesley, 2013
 • Olasılık teorisi:
 • SM Ross, Olasılıkta İlk Ders, Pearson, 2013
 • Analiz:
 • JM Howie, Gerçek Analiz, Springer, 2001
 • İstatistikler:
 • JA Rice, Matematiksel İstatistik ve Veri Analizi, Duxbury Press, 2006 veya G. Casella ve RL Berger, İstatistiksel Çıkarım, Cengage Learning, 2008

Ayrıca, öğrencilerin Python, R, Matlab, Java veya C / C gibi optimizasyon ve nümerik programlama konusunda tecrübe sahibi olmaları önemlidir. Yukarıda listelenen şekilde işlem araştırması ve matematik dersleri için sertifikalı sınav sonuçlarını gösterebilirseniz, yüksek lisans için kabul edilebilir sayılırsınız. Eşdeğerlik Kabul Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Bu kurs hakkında daha fazla bilgi için gereksinimler Dr. RA Sitters ile irtibata geçiniz: rasitters@vu.nl.

ingilizce dil yeterliliği

Kabul kurulu programın yoğunluğunu vurgulamak istiyor: bilimsel makaleler okumak ve yazılar yazmak çok yüksek bir hızda önemli bir bölüm olacak. Sözlü ve yazılı İngilizce dil becerileriniz bu programda son derece önemlidir. Diğer öğrencilerle sık sık iletişim kurmanız gerekecek ve uluslararası şirketler ile birlikte çalışacaksınız.

VU Amsterdam , tüm başvuru sahiplerinin bir İngilizce sınava girmesini gerektirir. Zaten test sonuçlarına dokunmadan çevrimiçi başvuruda bulunabilirsiniz. Size en kısa zamanda bir test tarihi planlamanızı öneririz. Aşağıda, programın minimum İngilizce sınav puanlarını bulabilirsiniz:

IELTS (akademik):

 • Minimum genel puan 6,5
 • Asgari puan konuşma 6,5
 • Minimum puanlama 6,5
 • Minimum puanlama 6,0
 • Minimum puan okuma 6,0

TOEFL:

 • Kağıt tabanlı test 580
 • İnternet tabanlı test 92-93

Cambridge English:

 • Cambridge Yeterlilik Sınavı A, B, C
 • Cambridge İleri Düzey Sınavı A, B, C

Vrije Universiteit Amsterdam , TOEFL ITP İngilizce dil yeterlilik sınavını sunar. Test VU Taalloket tarafından sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinebilir ve bu test için kayıt olabilirsiniz: www.taalloket.nl

Program dili:
 • Ingilizce

Vrije Universiteit Amsterdam için 80 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Nisan 5, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 1, 2019
Duration
1 yıl
Tam zamanlı
Price
14,600 EUR
EU / EER Öğrenci: 2,083 € | AB üyesi olmayan / EER öğrencisi: 14.600 €
Deadline
Bilgi iste
for Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 1, 2019
End Date
Eyl 1, 2020
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
for Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries

Eyl 1, 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
for Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries
End Date
Eyl 1, 2020