Resmi açıklamayı okuyun

Endüstriyel Kimya'nın görevi, kimyasal bilginin, endüstride ilgi çeken ürün ve materyallerin elde edilmesini amaçlayan süreçlerin araştırılması ve geliştirilmesi için kullanılmasıdır.

Parma Üniversitesi Endüstri Kimyası Yüksek Lisans Programı, azaltılmış bir çevresel etki için yüksek seçiciliğe sahip enerji verimli sentez işlemlerinin incelenmesi gibi kimya endüstrisinin en güncel yönlerine yönelik eğitim sunmaktadır. Çeşitli uygulama sektörleri için yüksek tüketim ve kaliteli ürünler elde etmeyi amaçlamaktadır.

Elbette teorik ve deneysel içerikli 11 ders ve bir çok değerlendirme sınavı var. Eğitim, serbest seçmeli derslerle, onikinci sınavın geçerliliği ile tamamlanır ve 6 ay süren deneysel tez çalışmasıyla sona erer. Yüksek lisans derecesi, hem üretimde hem de kalite kontrolünde kimyasal bilginin gerekli olduğu çeşitli sanayi sektörlerinde araştırma, geliştirme ve proses kontrol laboratuarlarında istihdam olanakları bulunan endüstriyel kimyager mesleğini hazırlar. güvenlik ve çevre koruma.

Endüstriyel kimya alanında yüksek lisans derecesi, mesleğe, özellikle danışmanlık seviyesinde veya doktora araştırması derslerinde, tipik olarak kimya bilimleri ve uygulamalı kimya alanında, araştırmanın devam etmesi için hazırlanır.

Çünkü Parma’da

Çünkü lisans dersi, MIUR tarafından araştırma ve öğretim için olağanüstü fonlarla “Mükemmellik Bakanlığı 2018-2022” olarak verilen Kimya Bilimleri, Yaşam ve Çevresel Sürdürülebilirlik Bölümünün bir parçasıdır. Avangard enstrümanlar ile donatılmış laboratuarlarla dolu, uyarıcı bir ortam. Yurtdışında deneysel tezi geliştirmek için İngilizce, Erasmus öğrenim programları ve OverWorld burslarında İngilizce dersleri veren bir kapı.

Derecesi ders, uluslararası araştırma projelerinde de değişim programlarına katılarak önemli şirketler ve prestijli üniversiteler hakkında öğrenme ve etkileşim fırsatı sunar. En yenilikçi endüstriyel sektörlerde (gıda, kimya, ilaç endüstrisi, CNR enstitüleri) sayısız ulusal ve uluslararası şirket, araştırma ve geliştirme merkezi ile bir iletişim ağı ve işbirliğini garanti ediyoruz. Bölümün içinde, fikirleri ateşleyen uyaranlarla dolu gerçekler!

Mezun olduktan sonra seni neler bekliyor?

Endüstri Kimyası mezunu olarak, yenilikçi teknolojik uygulamalar için ileri proseslerin, ürünlerin ve malzemelerin tasarımında önemli roller oynamak isteyebilirsiniz. Bu derece aynı zamanda sizi kimyager mesleği için veya doktora derslerinde çalışmanın devamı için, genellikle kimya veya malzeme bilimleri alanında hazırlar.

Ulaşabileceğiniz istihdam olanakları arasında araştırma ve geliştirme, kalite kontrol, üretim faaliyetlerinin kontrolü, çeşitli kimya endüstrilerinde ve birden fazla sektörde analizler bulunmaktadır.

Edineceğiniz beceriler, pazarlama ve satış görevlerinde bile çok çeşitli kimyasal ürün şirketlerinde iş bulmanızı sağlayacaktır. Mezuniyetten bir yıl sonra ulusal istihdam oranı, Endüstriyel Kimya için% 87.5'tir (Kaynak AlmaLaurea 2017).

Program dili:
Italyan

University of Parma için 13 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme May 12, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eki 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eki 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eki 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date