hakkında

Schiller International University Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Yüksek Lisansı, öğrencilere uluslararası ilişkilerde değişimin aracı olma fırsatı sunar. Heidelberg, Paris, Tampa Körfezi ve Uzaktan Eğitim Kampüslerimizde düzenlenen bu titizlikli yüksek lisans programı, öğrencileri uluslararası ilişkiler ve uluslararası diplomasi hakkında derinlemesine bir anlayış geliştirmek için zorlar. Mezunlar hükümet, iş, gazetecilik, ve daha fazlası kariyerlerine devam edebilirsiniz.

Bu programa başvuracak adaylar, uluslararası ilişkiler ve politika alanındaki önemli derslerin yanı sıra, en azından orta düzeyde yabancı dil becerilerine sahip olmalıdır. Kabul şartları için kurs kataloğuna bakınız.

Yüksek Lisansımızın Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi müfredatı aşağıdaki gibi konuları kapsamaktadır:

 • Barış, çatışma ve müzakereler
 • Uluslararası Ekonomi
 • Uluslararası hukuk
 • İnsan hakları
 • Ticaret, kaynaklar ve uluslararası ticaret

Alandaki güncel konuları tarihsel ve kültürel bağlamları içinde analiz eder, araştırmaya dayalı yazı üretir, tartışmalara katılır ve çatışmaların müzakere edilmesi ve arabuluculuğu konusunda pratik eğitim kazanır. Programın çeşitli etkinlikleri, uluslararası etkinliklerin merkezinde, öğrencilere zenginleştirme için yeterli fırsat sunuyor.

Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Yüksek Lisans Programı, öğrencileri yalnızca dış hizmette, hükümetlerarası kuruluşlarda veya uluslararası işletmelerde değil aynı zamanda gazetecilik, sivil toplum bekçileri veya STK'lar, dış politika düşüncesi gibi alanlarda da kariyer için hazırlayan akademik bir programdır. tanklar ve akademik araştırma. Program, problem çözme, yapısal analiz, proje geliştirme ve yönetimi, gittikçe birbirine bağlı ve karmaşık dünyamızı oluşturan politik, kültürel, yasal ve sosyoekonomik uygulamaların kapsamlı bir teorik ve eleştirel incelemesiyle birleştirmektedir.

Günümüzde dış ilişkilerin merkezinde yer alan politik ve ekonomik sorunlar, ulusal sınırların her zaman değişmeden aşılmasından dolayı, uluslararası gündem teknolojik, dini, etno-dilbilimsel ve insani kaygıların yanı sıra daha geleneksel diplomatik faaliyet alanlarını da içermektedir. Finans, hukuk, tarih, felsefe ve teoloji gibi birçok alandan çizim yapan bu program kesinlikle disiplinlerarasıdır.

110270_110204_SchillerParis_27Nov2014_BertrandOrsal_StageImage_51_6310.jpg

kabul

Programa giriş, siyaset bilimi veya uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanlarında yoğun bir konsantrasyon ile ve bir yıllık lisans ekonomisi ve en az bir yabancı dilin orta düzeyde olmasıyla birlikte, bir Lisans Diploması veya eşdeğeri gerektirir. İktisat, uluslararası ilişkiler veya siyaset bilimi dersleri bulunmayan öğrencilerin bu dersleri SIU'da tamamlamaları gerekecektir. Yabancı dilde gerekli yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler, bu programdan mezun olmadan önce MA programından mezun olmalıdırlar.

110277_110199_SchillerGrad_30Apr2015_24_0310.jpg

Mezuniyet şartları

Tüm yüksek lisans öğrencileri için mezuniyet koşullarına ek olarak, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Yüksek Lisans Programına aday adaylar, aşağıdaki not edilen derslerden oluşan bir lisansüstü not ortalaması ile en az 36 dönemlik kredisini (12 ders) tamamlamalıdır. 3.0 veya daha yüksek. Lisansüstü öğrenciler de kapsamlı bir yüksek lisans tezi başarıyla tamamlamak zorundadır.

Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi programında yüksek lisans mezunları:

 1. Disiplinin birkaç alt alanının çalışma bilgisini gösterin.
 2. Güçlü araştırma becerilerini kullanır.
 3. Uluslararası olayları ve konuları eleştirel bir şekilde analiz eder.
 4. Uluslararası ilişkiler teorilerini uluslararası meselelerin uygulamasına uygular.
 5. Etkili, yazılı, sözlü ve çevrimiçi iletişim becerilerini gösterir.
 6. Alanla ilgili iş aramak için gerekli becerileri geliştirin.

Aşağıdaki kampüslerde sunulur:

Heidelberg, Paris, Tampa Koyu ve Çevrimiçi

110278_110189__G3A8692.jpg

Program dili:
 • Ingilizce

Schiller International University - Florida, Heidelberg, Madrid, Paris için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mart 5, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2020
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Eki 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
Eyl 2020
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Location
Son başvuru tarihi
End Date
Location
Son başvuru tarihi
End Date