Muhasebe Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Bizim program

Tam zamanlı modda sunulan HKU Muhasebe Yüksek Lisans programı, muhasebe, finans, yönetim ve işletme analitiği konularında profesyonel bir muhasebeci, finans uzmanı ve işletme lideri olarak başarılı olmanız için hayati önem taşıyan becerilerinizi geliştirecektir.

Programımız, finansal ve yönetim muhasebesi, vergi, denetim, hukuk, finansal yönetim, kurumsal yönetim, muhasebe analitiği, stratejik yönetim ve iş liderliği gibi geniş bir alanda geniş bir öğrenme deneyimi sunar. Müfredat aşağıdaki ayırt edici özelliklere sahiptir:

 • Muhasebe, finans, yönetim ve işletme analitiğini kapsayan kapsamlı bir lisansüstü müfredat
 • Ekonomik kararlarda muhasebenin önemli rollerini açıklayan kuramlar
 • İş liderliğinde mesleki eğitim, stratejik yönetim raporlama ve ileri düzey finansal ve performans yönetimi ACCA (Yeminli Yeminli Mali Müşavirler Birliği) ile olan ortaklığından yararlandı.
 • Bilgileri çalıştırılabilir işlemlere dönüştüren muhasebe verileri analitiği
 • Gerçek dünyadaki iş projeleri ile çalışmanın çeşitli unsurlarını birbirine bağlayan bir capstone kursu

Öğrencilerin, sekiz zorunlu ders (48 kredi) ve dört seçmeli ders (24 kredi) dahil olmak üzere, 12 kredilik (72 kredilik) başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Zorunlu bir dersten başarısız olanların tekrar alması gerekir. Başarısız ders seçmeli ise, başka bir seçmeli alternatif olarak seçilebilir. Programımızdan mezun olmak için, tüm çalışma süresi boyunca başarısız olan derslerin sayısı ikiyi geçemez ve kümülatif not ortalaması 2.0 veya üzerinde olmalıdır. Tüm yüksek lisans dersleri için% 70 devam oranı gereklidir, bu şartın yerine getirilmemesi söz konusu derste başarısız sayılır.

program

Müfredat, en az bir akademik yıldan en fazla iki akademik yıla kadar uzanır. Öğrenci normalde programı bir akademik yılda bitirir.

Dersler, hafta içi (sabah / öğleden sonra / akşam) ve Cumartesi günleri (sabah / öğleden sonra) HKU Cyberport Kampüsü'nde yapılır. Admiralty Town Center'da veya başka yerlerde belirli kurslar düzenlenebilir.

Eğitim Kampı (Tüm öğrenciler için zorunlu)

Muhasebe meslek akreditasyonları için gereklilikleri yerine getirdiğinizden emin olmak için Ekonomi, Muhasebeciler için Pazarlama Yönetimi ve İstatistiksel Analiz içeren bir Eğitim Kampı sunulacaktır.

 • Her konu 15 ders saatinden oluşacak
 • Her kursun tamamlanmasından sonra bir sınav olacak
 • Öğrenciler tüm derslere katılmak ve üç önyükleme kampı dersinin tümünü geçmekle yükümlüdür

Kurs Öncesi Destek

Öğrencilerin finansal muhasebenin temel kavramlarını kavramalarına yardımcı olmak için çevrimiçi kurs ve önerilen okumaların bir listesi sağlanacaktır.

Ders Muafiyeti

Kapsül kursu hariç, iki ana kursa kadar olan kurs muafiyeti, eğer:

(a) Transkript ve ders müfredatı gibi, bir kursun, tatmin edici bir notun alındığı başka bir yerde alınan başka bir kursa eşdeğer olduğuna dair kanıt üretebilir; veya

(b) Programa kabul edilmeden önce edinilen ilgili mesleki niteliklere sahip olmak.

Muaf olunan ders için herhangi bir kredi verilmeyecek ve aynı kredi değerinde onaylanmış bir alternatif seçmeli ders almanız gerekecektir.

Yeminli Mali Müşavirler Derneği (ACCA) ile Ortaklık

ACCA ile olan özel ortaklığımızın önemli bir kısmı, Stratejik Profesyonel seviye sınavlarını müfredatımıza dahil etmeye odaklanmaktadır. ACCA, Stratejik Profesyonel sınavlarının içeriğinin doğrudan programımıza entegre edilmesini sağlamak için öğretim rehberliği, vaka çalışmaları ve öğrenme materyalleri sunar.

Küresel ekonomi benzeri görülmemiş bir değişim döneminden geçiyor - küreselleşme, dijital teknoloji, düzenleyici baskı ve sosyal beklenti iş ortamını değiştiriyor. Dünyanın, iş ve finans becerilerini ve etik bütünlüğünü her zamankinden daha fazla harmanlayan ileriye dönük, stratejik düşünürlere ihtiyacı var.

ACCA'nın Stratejik Profesyonel seviyesinin bu programa dahil olan kilit unsurları ile, derin, geniş ve ilgili teknik uzmanlığı etik ve mesleki becerilerle tam olarak bütünleştirerek yeni bir standart belirliyoruz. Her unsur, öğrencilere kariyerini süper ödeyecek ve işverenleri etkileyecek eşsiz bir beceri ve uzmanlık seçenekleri karışımı ile donatarak gerçek dünyaya odaklanmıştır.

KPMG ile Ortaklık

HKU İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile KPMG arasındaki işbirliği, KPMG'nin analitik teknolojilerini ve gerçek hayattaki iş tecrübesini Muhasebe Yüksek Lisans öğrencilerimize kurslar, seminerler, atölye çalışmaları, mentorluk ve stajlar gibi çok çeşitli programlar ve aktivitelerle getirmeye vurgu yapıyor. . Sadece en son analitik araçların bilgisini kavramakla kalmayacak, aynı zamanda sektördeki uygulayıcılardan hem akademik hem de pratik bilgiler kazanacaklar.

Kabul Takvimi

2020 Emme Başvurusu başlamak üzere (başvuru sistemi Eylül 2019’un başlarında açılacaktır).

Başvuru Tarihleri:

 • Tur 1: 12:00 öğlen (HKT), 22 Ekim 2019
 • Tur 2: 12:00 öğlen (HKT), 30 Aralık 2019
 • Tur 3: 12:00 öğlen (HKT), 13 Şubat 2020

Kabul Koşulları

Muhasebe Yüksek Lisans programına kabul edilmek için uygun olmak için:

 • Lisans derecesine sahip olun;
 • Programın uygunluğu ile ilgili iki hakemden açıklama alın; ve
 • İngilizce ortaokullu bir üniversiteden değilseniz, TOEFL / IELTS * puanı alın.

İyi bir GMAT / GRE puanına sahip veya bir işletme lisans derecesine sahip veya muhasebe ile ilgili iş tecrübesine sahip olan adaylar olumlu olarak değerlendirilecektir.

* Test puanı raporları için okul kodları:

 • TOEFL: 9671 | GRE: 2482 | GMAT: FS2-WL-21

TOEFL ve IELTS skor raporları sadece iki yıl geçerlidir. GMAT skor raporları beş yıl geçerlidir. Örneğin, başvuru formunuzu 2 Şubat 2017’de gönderirseniz, yalnızca 1 Şubat 2015’ten sonra alınan TOEFL / IELTS test raporunun geçerli olduğu kabul edilir. Ayrıca, test yetkilileri test sonucu sona erdiğinde raporunuzu veremeyebileceğinden, resmi test raporunu bize zamanında düzenleyebileceğinizden emin olun.

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and E ... Devamını oku

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and Economics (FBE) has grown to become a widely recognised and respected business school in the region. Daha Az