Yüksek Lisans / Kimya ve Biyokimya Mühendisliği Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Gelişen Mühendislik Liderleri

Rutgers School of Engineering , öğrencilere güçlü bir teknik altyapı sağlar ve onları heyecan verici ve zorlu mesleklerde liderlik kariyerlerine hazırlar. Hem öğretme, hem de araştırmalarımız, günümüzün zorlukları hakkındaki bilgiyi birleştirirken, bilimsel prensiplere dayanmaktadır.

 • Yüksek Lisans (MS)
 • Yüksek Lisans of Engineering (ME)

116410_161102_hamerman_384.jpg

Rutgers'ın Kimya ve Biyokimya Mühendisliği programı, nanobilim ve nanoteknoloji, ulaştırma olayları, reaksiyon mühendisliği, termodinamik ve moleküler simülasyonlar, ayırmalar ve proses sistemleri mühendisliği gibi temel alanlarda heyecan verici ve yenilikçi araştırma çabalarıyla kapsamlı, modern bir kimya mühendisliği lisansüstü programı sunmaktadır.

Ayrıca biyomühendislik ve biyoteknoloji ile polimer bilimi ve malzeme mühendisliği alanlarında kapsamlı disiplinler arası faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Buna ek olarak, bölüm, önümüzdeki on yıllar içinde genişleyen bir etkisi olacak, gelişmekte olan bir alan olan farmasötik mühendisliğinde tam bir lisansüstü eğitim ve araştırma yelpazesi sunan ülkesinde türünün ilk örneğidir.

Bölüm, kimya mühendisliğinin birçok alanında modern araştırmalar yapan 22 kişilik dinamik ve aktif bir fakülteye sahiptir. Hesaplamalı yöntemler, modelleme ve sistem mühendisliği konusunda çok güçlü bir temele dayanarak, fakültemizin çalışmaları aşağıdaki alanlarda kümelenmiştir:

 • Farmasötik bilim ve teknoloji.
 • Yaşam bilimlerinde mühendislik (biyoteknoloji, biyomoleküler mühendislik, doku mühendisliği).
 • Nanoyapılı malzemelerin tasarımı, üretimi ve uygulamaları.

Derece Seçenekleri

Yüksek Lisans (tez seçeneği)

15 kredilik zorunlu ders, 9 kredilik seçmeli ve 6 kredilik araştırma dahil 30 kredi.

Yüksek Lisans (tezsiz seçenek)

15 kredilik zorunlu ders ve 15 kredilik seçmeli ders de dahil olmak üzere 30 kredi

Tezsiz öğrenciler seçmeli derslerde iki müfredattan birini takip edebilirler:

 • Kimya ve Biyokimya Mühendisliği müfredatı.
 • Farmasötik Mühendislik müfredatı.

Eczacılık Mühendisliği ve Biliminde Yüksek Lisans (tezsiz seçenek)

15 zorunlu ders ve 15 seçmeli ders dahil 30 Ders Kredisi.

116411_160512_hamerman_0999.jpg

Neden Rutgers School of Engineering Enstitü Rutgers School of Engineering Fakültesi?

 • Eğitim ve lisansüstü eğitimde yüksek disiplinler arası, bütünleştirici yaklaşım.
 • Dinamik ve çeşitli bir topluluk.
 • Bölgesel olarak New York, Washington, DC, Philadelphia ve Boston yakınında bulunur.
 • Yakın bağlar ve lider endüstrilere yakınlık.
 • Uygun fiyatlı eğitim ve çeşitli burslar ve burslar mevcuttur.
 • Rutgers Global vizelerin ve belgelerin güvenliğini sağlama konusunda tam destek sağlar.

Rutgers School of Engineering yüksek lisans programları, endüstri ve araştırma ilerlemesi için belirli bir mühendislik disiplindeki bilgilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir. Gelişmiş araştırma ve burs için küresel bir taahhüt ile birlikte yedi mühendislik departmanı aracılığıyla dokuz derece programlar sunuyoruz.

Öğrencilerin, araştırmanın ön saflarında yer alan yeniliklerle doğrudan ilgili alanlara odaklanmasını sağlayan seçmeli derslerle temel bir temel müfredat geliştirilmektedir. Rutgers'den ileri bir derece ile mezun olan öğrenciler, çeşitli endüstriyel ve kurumsal alanlarda kariyer yapmak için iyi bir konumdadırlar.

Okulumuz sıkı akademik standartlar sağlar, lisansüstü öğretim üyeleri ve öğrenciler arasındaki disiplinlerarası işbirliğini teşvik eder ve lisansüstü öğrencileri hem akademik hem de akademik olmayan kariyerlerde başarılı olmaya hazırlayan yenilikçi mesleki gelişim girişimlerini denetler.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

At Rutgers School of Engineering our graduate students are valuable partners in research, instruction, and outreach. We offer graduate degree programs for dynamic students in 10 areas of study. With n ... Devamını oku

At Rutgers School of Engineering our graduate students are valuable partners in research, instruction, and outreach. We offer graduate degree programs for dynamic students in 10 areas of study. With nearly $70 million in research expenditures and nearly 200 faculty members engaging in research on a broad range of topics that impact society, the nation, and the global community, the School of Engineering is a dynamic and academically supportive environment for pursuing graduate studies. Daha Az
Piscataway İlçesi