Sosyal Dışlanmada Yüksek Lisans Programı

Åbo Akademi

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Sosyal Dışlanmada Yüksek Lisans Programı

Åbo Akademi

Süre: 120 kredi, 2 yıl tam zamanlı çalışma

Derecesi verilen: Yüksek Lisans of Arts, İlahiyat Üstatlığı

Yıllık alım: 20

Öğrenim ücreti: AB dışı / EEA ülkeleri dışındaki öğrenciler için 10 000 €

İletişim: socialex@abo.fi

Günümüzün hızla değişen dünyasında artan çeşitlilik ve karmaşıklığın ortasında, yoksullardan mustarip olan insanlar, yasal haklardan yoksun bırakma ve kültürel ve sosyal izolasyon gittikçe artan bir küresel ilgi haline gelmiştir. Bu konular sosyal dışlanma olarak adlandırılan bir fenomen örneğidir; ekonomik dezavantaj ve yoksulluğun ötesine geçen karmaşık bir durum. Bu, insanların politik, yasal ve sosyal kurumlarını kaybettiği ve karşı karşıya bırakıldıkları damgalanmış veya ayrımcılığa maruz kaldıkları çok yönlü bir süreçtir. Sosyal dışlanma bu nedenle kültür ve tarihle, nasıl etkileşim kurduğumuzu ve sınırları belirlediğimizi, toplum hakkında düşüncelerimizi, gerçek olabilmek için ne yaptığımızı ve iyi bir dünyayı nasıl hayal ettiğimizi yakından ilişkilendirir.

Bu program, sosyal dışlanmanın çok disiplinli niteliğini tanımak ihtiyacından kaynaklanmaktadır. İnsanlık temelli daha geniş bir perspektiften sosyal ve kültürel gelecekleri eleştirel bir biçimde yansıtmak için analitik araçlar sunma ihtiyacı ciddiye alınır ve Tarih, Etik, Felsefe, Din Araştırmaları, Cinsiyet Etütleri, İlahiyat ve Azınlık gibi konularda demirlenir. çalışmaları. Program, topikal küresel konulardan birine dokunuyor ve toplumsal dışlanma sürecinin temelini oluşturan ilgili faktörleri ve boyutları yüzeye çıkarıyor; değerler, fikirler, inançlar, eğilimler, ideolojiler, bireysel ve toplumsal ajansla birlikte uygulamalar, yetenekler ve güç. Bu program tarafından sağlanan beceri, hem bir dizi organizasyonda kariyer arayan öğrenciler hem de araştırma alanında kariyer yapmayı hedefleyen öğrenciler için yararlıdır.

Kabul şartları

Başvuru yapmak, Karşılaştırmalı Din, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Tarih, Felsefe, İlahiyat veya buna eşdeğer bir derecede ilgili BA sağlamalıdır. Buna ek olarak, daha önceki çalışmalar, ilgili iş ve organizasyon deneyiminin yanı sıra diğer eserler ve yeterlilikler de dikkate alınabilir. Öğrenci seçimi, başvuru belgelerine (özgeçmiş ve motivasyon mektubu dahil) dayanarak yapılır; Giriş sınavı yok.

İngilizce öğretilen yüksek lisans programlarına başvuran adaylar, İngilizce dil bilgilerini her zaman kanıtlamalı ve genel akademik gereksinimi karşılamalıdır

Nasıl uygulanır?

Başvuru koşulları ve işlemleri, öğrenim ücreti ve burslar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.abo.fi/ansok/master adresini ziyaret edin.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi October 10, 2017
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Ağu. 2018
Duration
Süre
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Fiyat
10,000 EUR
Information
Deadline
Oca. 31, 2018
Application period 1 December 2017 - 31 January 2018 at 15.00 (Helsinki time)
Locations
Finlandiya - Vaasa
Başlangıç tarihi: Ağu. 2018
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Application period 1 December 2017 - 31 January 2018 at 15.00 (Helsinki time)
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Ağu. 2018
Finlandiya - Vaasa
Son başvuru tarihi Oca. 31, 2018
Application period 1 December 2017 - 31 January 2018 at 15.00 (Helsinki time)
Bitiş tarihi Bilgi iste
Price
AB dışı / EEA ülkelerinden gelen öğrenciler için