Matematik ve İstatistik Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Kendinizi Dünya'nın merkezine nasıl hesaplayabilirsiniz?

Bu yüksek lisans programındaki çalışmalar sizi modern bilimin büyüleyici dünyasına götürecek ve matematik ve istatistik uygulamaları için sağlam bir temel sağlayacaktır .

Bu programdan mezun olanlar, Finlandiya'da ve yurtdışında kamu ve özel sektörde araştırmacı ve öğretmen olarak ve talepkar uzmanlık pozisyonlarında istihdam bulurlar. Matematik ve İstatistik Yüksek Lisans Programı, üst düzey araştırmalara dayanır ve matematik, uygulamalı matematik ve istatistiklerden oluşur. İki Mükemmeliyet Merkezinin bir parçasıdır: Ters Problemler Araştırma ve Analiz ve Dinamik Araştırma.

Program Yapısı ve Dersler

Matematik ve İstatistik Yüksek Lisans Programında dört çalışma yolu vardır: matematik, uygulamalı matematik, istatistik ve sosyal istatistikler.

Matematik çalışma izini uzmanlık analizi, geometri, cebir ve topoloji, matematiksel mantık ve matematiksel fizik içerir.

Uygulamalı matematik çalışma izinde uygulanan uzmanlık analizi, matematiksel modelleme, görüntüleme matematiği, stokastik, sigorta ve finansal matematik ve olasılık modellemesi yer almaktadır.

İstatistikler ve sosyal istatistikler hem çalışma izleri hem de uzmanlıklardır.

Ders çalışıyor

Alanınızdaki diğer en iyi oyuncularla matematik ve istatistik inceleyin. Dünyadaki en iyi matematikçiler ve istatistikçilerden bazıları eğitmenleriniz olacaktır. Bu yüksek lisans programındaki çalışmalar sizi modern bilimin büyüleyici dünyasına götürecek ve matematik ve istatistik uygulamaları için sağlam bir temel sağlayacaktır. Bu yüksek lisans programından mezun olanlar, Finlandiya'da ve yurtdışında kamu ve özel sektörde araştırmacı, öğretmen ve zorlu uzman görevlerinde istihdam bulurlar .

Yüksek Lisans programı matematik, uygulamalı matematik ve istatistik derslerinden oluşmaktadır. Kurslar grup ve ders anlatımı, alıştırmalar, edebiyat ve atölye çalışmaları içerir. Çoğu kursta sınavlar veya proje ödevleri de vardır. Ayrıca, bazı dersleri edebiyat temelli sınavlara alarak bağımsız olarak tamamlayabilirsiniz.

Araştırma

Matematik ve İstatistik Yüksek Lisans Programı , yüksek uluslararası standartta ve saygın bir üst araştırmaya dayanmaktadır. Derecesi programında disiplinler içindeki araştırma odağı örneğin geometrik analiz ve ölçü teorisi, metrik uzaylarda analiz, kısmi diferansiyel denklemler, fonksiyonel analiz, harmonik analiz, matematiksel fizik, stokastik, ters problemler, matematiksel mantık ve küme teorisi, biyomatematik, zamandır. seri analiz, biyometri, ekonometri, psikometri ve sosyal istatistikler.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Devamını oku

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Daha Az