Resmi açıklamayı okuyun

Toplumumuz daha hareketli hale geliyor: Dijital medya sayesinde “alan” ve “mesafe” gibi terimler temel bir dönüşüm geçiriyor. Bugün, medya alanlarında bilgi, marka ve deneyimleri iletmeye ve üretmeye adanmış bir endüstri sektörü var.

University of Applied Sciences Europe sanal ve fiziksel alanlardaki iletişimi ilham verici ve kalıcı deneyimlere dönüştürmek için gerekli becerileri sağlar. Media Spaces master programında, mekansal, hareketli ve doğrusal olmayan ifade biçimlerini ve bunları kendi mekansal konseptlerinize nasıl uygulayacağınızı analiz etmeyi ve bulmayı öğreneceksiniz. Mezun olacağınız sağlam medya yeterliliği sayesinde çok disiplinli bir doğanın zorlukları için karmaşık ve gelişmiş tasarım ve teknolojik çözümler geliştirmek için mükemmel bir konumda olacaksınız.

Üniversitemiz gelişiminize odaklanmaktadır. Bu yüzden küçük öğrenim gruplarında ve samimi ve kişisel bir ortamda ders veriyoruz. Kişisel gelişim sürecinizi denetleyeceğiz ve kendi görsel imzanı geliştirmenize yardımcı olurken, yeteneklerinizi ve güçlü yönlerinizi tanımlamanıza yardımcı olacağız. Yaratıcı endüstriden tanınmış öğretim üyeleri tarafından öğrenilecek ve en yeni teknoloji ile donatılmış bir kampüste eğitim alacaksınız (fotoğraf stüdyosu, VR ekipmanı, baskı)

Young woman touching sensitive screen while selecting surface option. Female standing at big display with advanced innovative device with infographics design elements.Person with futuristic technology

Medya alanlarındaki bir dregree ile kariyer seçenekleriniz

Medya Uzaylarında yüksek lisans programının mezunları, mekansal, hareketli ve doğrusal olmayan ifade biçimlerini analiz edip konumlandırabilir ve daha sonra kendi alan kavramını oluşturmak için sonuçları uygulayabilir. Medyadaki katı yetkinlik sayesinde karmaşık, çok disiplinli zorluklar için tasarım tabanlı ve teknik olarak gelişmiş çözümler geliştirebilirler.

Dahası, planlama, düzenleme ve üretim teknolojileri için yöntemler ve projeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirme araçları konusunda mükemmel bilgiye sahipler. Bunlar; kurulumlar, set tasarımı, oyun alanları ve hareketli 3 boyutlu görüntüleri rehberlik sistemlerine, marka sunumlarına, mimariye ve iç tasarımlara, sergi ve etkinlik tasarımına, “veri alanlarının” görselleştirilmesine ve bilimsel görsellerin oluşturulmasına kadar uzanabilir.

Buna ek olarak, Medya Alanları yüksek lisans programı disiplinler arası, kültürlerarası ve uluslararası proje ekipleri çalışmak ve bunlara öncülük etmek, aynı zamanda sanat, tasarım alanında bir girişimci veya serbest meslek sahibi olmak için mezunlar hak ediyor. Aynı zamanda, bir şirketteki medya departmanında yüksek lisanslı, liderlik kariyeri için ya da akademik kariyer yolunda ilerlemek için ideal bir temel oluşturur.

Program - disiplinlerarası kurslar, projeler ve daha fazlası

Media Spaces yüksek lisans programı, proje tabanlı bir lisans programıdır ve üniversite düzeyinde lisans, sanat veya tasarım ile ilgili bir konu alanında lisans öğrenimini tamamlamış öğrenciler için mükemmeldir. At University of Applied Sciences Europe , Uniq gerekecek UE kendi kişisel tasarım becerilerini ve arka plan katkıda bulunmak ve yapmak anlamlı bir şey onlardan fırsatı - iletişim tasarımı, sayfa tasarımı, mimarlık, sahne tasarımı, tasarım yönetimi, gerekse medya teorisi.

İlk iki yarıyıl, disiplinler arası proje temelli çalışmalardan, çeşitli medya ve süreç temelli olayların teorisinden ve zorunlu derslerden oluşan bir katalogdan oluşmaktadır. Tüm bir dönem boyunca ortak bir meydan okumada bir takımda çalışacak ve bir projenin tipik aşamalarından geçeceksiniz, tıpkı gelecekteki kariyerinizde olduğu gibi: araştırma, planlama ve konsept oluşturmadan gerçekleştirme, belgeleme ve sunuma kadar.

Tüm 3. dönem, yüksek lisans tezine adanmıştır. Bu modül, uygulamada bir tasarım bölümü ve akademik bir bölümden oluşan tezinizin tamamlanmasını içerir.

Program, her şeyden önce dijital medya alanında olmak üzere, yeni, karma fikirleri keşfetmeniz ve yeni kariyer alanları keşfetmeniz için sınırsız fırsatlar yaratan, derinlemesine, uygulamalı bir yaklaşım sunar.

University of Applied Sciences Europe Başvuru

1 Eylül'de başlayacak olan kış dönemi için bir yıl önceden başvuru yapabilirsiniz. Sizinle buluşmayı dört gözle bekliyoruz!

Kabul prosedürü yaklaşık 45 dakikalık bir kişisel görüşme ve teklifinizin ve portföyün gözden geçirilmesini içerir. İngilizce bilginiz de test edilecektir.

Seçim komitesi, başvurunuzu ve belgelerinizi aşağıdaki kriterlere göre (önem sırasına göre) gözden geçirir:

  1. Tez önerisinin içeriği ve şekli

  2. Lisans derecenizin yüksek lisans programına ve kredi miktarına bağlı olması (210 ECTS kredisine eşdeğer)

  3. Portföyün konuya içeriği, düzeni ve alaka düzeyi

Program dili:
Ingilizce
Almanca

University of Applied Sciences Europe için 3 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Campus based
Start Date
Eki. 2019
Duration
3 dönem
Tam zamanlı
Price
- AB'den başvuranlar: 950 € / ay - AB üyesi olmayanlar: 1.050 € / ay
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eki. 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eki. 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date