Medya, kültür ve toplum alanında uzmanlaşmış medya araştırmaları ustası.

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Medya Çalışmaları Yüksek Lisansı, Medya, Kültür ve Toplum alanında uzmanlık

Neden Rotterdam Medya, Kültür ve Toplum seçmelisiniz?

Eğer sürekli değişen medya ortamında ilgileniyor musunuz? Medya nasıl bizim yaşam, bizim benlik imajı, ve diğerleri ile ilişkilerimizi nasıl etkiler? Bu soruları keşfetmek ister misiniz? Yüksek Lisans Programı Medya, Kültür ve Toplum size Avrupa'nın en çeşitli ve çok kültürlü şehirlerinden biri olan gerçek anlamda uluslararası bir sınıfta, bunu yapmak için bir fırsat sunuyor.

hızla toplumlar ve medya doygunluğu, Medya yoruyor arka planına karşı, Kültür ve Toplum programı üretim ve kurulan alımını ve gelişmekte olan medya çalışma sağlar. Sen tüketiciler ve vatandaşlar, özel ve kamu, küresel ve yerel medya kullanıcı ve üretici arasındaki değişen ilişkiler ile karşı karşıya olacak. Bu anlayışlar uygulamak da dahil olmak üzere-ama-medya ve kültür endüstrileri sınırlı olmamak konular ve kuruluşlar, geniş bir yelpazede ile ilgili araştırma yapmak için uzmanlık kazanacaklardır. Ayrıca, iki farklı Başarılar Projeler katılabilir ve borsasında gitmek için çalışma uzatmak için bir fırsat olacaktır.

interaktif bir sınıf ortamında uluslararası uzmanlar tarafından eğitilmiş, Medya, Kültür ve Toplum mezunları böylece mevcut ve gelecekteki medya gelişmelerle ilgili teorik ve uygulamalı bilgi ile donatılmıştır. işgücü piyasasında programın kendine özgü odak ötesinde medya ve dijital teknolojiler, kültür, pazarlama, siyaset ve alanlarda yüksek profilli işlere mezunlar erişimini kolaylaştırmaktadır.

Ses

derslerden biri: Medya, Kültür ve Küreselleşme

Medya ve medya eğlence kültürünün uluslararası yayılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Sen eleştirel uluslararası kültürel akışların yoğunlaşması ve uydu televizyon, dijitalleşme ve internet ve çok uluslu medya şirketlerinin büyümesi olarak ortaya çıkan teknolojik gelişmeler, ile bağlantı inceleyeceğiz. Bu akımların pek çok Batı toplumlarında menşeli uğraşırken Ses, Disney, MTV ve James Bond -Düşün - Derste ayrıca Küresel Güney'de köken ve Bollywood filmleri ve Güney olmak üzere, tüm dünyada satılan türler ve biçimlerde önem veriyor Amerikan telenovelas.

Andrea

alumna bonservis

"Bu klişe gelebilir, ama bu master seçiminde ben de bir şeye tutkulu bir ilgi dayalı yapılan ilk bilinçli bir karardı olabilir. Ben Yüksek Lisans öğrendim pek çok teori ve metodolojiler tekrarlı benim şimdiki iş geri geliyor. Ben de profesyonel akademik yazma örneğin, Erasmus Üniversitesi Rotterdam sırasında zaman zaman iyi iş ahlakı öğrendim hissediyorum. kişisel dokunuş diğer birçok üniversite bölümlerinden bu programı ayıran gerçekten ne. Sizin çalışma ortamı hakkında olumlu bunu hissetmek çok önemlidir. "Andrea Gudmundsdottir (İzlanda) doktora adayı, Hong Kong Üniversitesi.

Premaster Medya Çalışmaları

Erasmus Üniversitesi Rotterdam Medya Çalışmaları İngilizce yüksek lisans derecesi elde etmek istiyorum, ama doğru önce eğitimden yoksun mı? Sonra Erasmus University Rotterdam Medya, Kültür ve Toplum veya Medya ve İş için premaster programına kayıt için olası bir aday vardır. Bu program tamamen Rotterdam Yüksek Lisans Medya Çalışmaları English.The premaster programında öğretilen yüksek lisans programı Medya, Kültür ve Toplum veya Medya ve İş için hazırlık son derece yoğun bir yıllık bir derstir. Bağımsız araştırma, tüm kapalı üst için istatistik hakkında bilgi edinmek ve akademik becerileri kazandırmak, deneme çok sayıda yazma ve edecektir. Açıkçası, biz senden çok şey bekliyoruz. Eğer ertesi yıl yüksek lisans programı başlatabilirsiniz ancak çabaları ödüllendirilir. İngilizce premaster programı mevcut 25 noktalar her akademik yıl sınırlı sayıda vardır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Erasmus School of History, Culture and Communication hosts the Departments of History, Arts and Culture Studies, and Media & Communication of Erasmus University. Accordingly, the Faculty condu ... Devamını oku

The Erasmus School of History, Culture and Communication hosts the Departments of History, Arts and Culture Studies, and Media & Communication of Erasmus University. Accordingly, the Faculty conducts research in the fields of history, arts and culture, and media and communication. Daha Az