Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyoloji ve Biyoteknoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Yüksek Lisans Derecesi için bir Kurs sunar. Bu 2 yıllık ikinci seviye derecesi (Biyoloji sınıfı), tamamen İngilizce öğretilen ve Biyoloji İleri Düzeyleri'nde Moleküler Biyoloji'ye özel bir dikkat göstererek, lisans seviyesindeki mezunlar için tasarlanmış, yoğun, tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Genetik ve Biyokimya. Mezunlar, bu disiplinlerin hem temel hem de uygulamalı yönleri ile ilgili güçlü bir teorik ve metodolojik altyapı kazanacaklardır.

Program, biyomoleküler bilimlerde en son gelişmeler ve biyomoleküler yapılar ve bunların fonksiyona olan bağlantısı, genetikte ve insan ve hayvan organizmalarının proteomiklerinde son gelişmeler de dahil olmak üzere en son teknoloji bilgi ve eğitimi sağlayacaktır. Bakterilerin, insan ve hayvan hücrelerinin ve tohum bitkilerinin manipülasyonu. Belirli dersler İleri Moleküler Biyoloji, Biyoenformatik, Hücresel Biyokimya, Gelişim Biyolojisi, İnsan Moleküler Genetiği, Biyokimya Yöntemleri, Mikrobiyal Genetik, Moleküler Mikrobiyoloji, Moleküler Farmakoloji, Yapısal Biyoloji ve Farmakoloji ve Bitki Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji vardır. Aşağıdaki kurslar isteğe bağlı olarak da sunulacaktır: İleri Mikroskopi, İmmünoloji, Moleküler Entomoloji ve Moleküler Genetik.

Program ayrıca, mikroorganizmaların, hayvanların ve bitkilerin, terapötik bileşikler de dahil olmak üzere biyolojik olarak aktif moleküllerin üretilmesi için fabrikalar olarak kullanılması için gerekli teknolojilerde uzmanlık sağlayacaktır.

Öğrencilerin bir fakülte üyesi (38 kredi) gözetiminde bilimsel bir araştırma yürütmesi bekleniyor. İki yıllık bir Derece boyunca yürütülen deneysel çalışma, Kurs programının temel bir bileşenini temsil edecek bir Doktora (Bilim Yüksek Lisans) ile sonuçlanmalıdır. Bu bağlamda, mezunlar, Üniversitemizdeki geleneksel personel ve öğrenciler arasındaki gayri resmi ortamdan yararlanacaklardır. Müfredatın deneysel bileşeni için, her öğrenci bir araştırma grubuyla ilişkilendirilecek ve grubun araştırma projelerinden birine aktif olarak katılacaktır.

Amaç ve hedefler

  • Biyomoleküler bilimlerin kuramsal yönleri ve laboratuar teknikleriyle ilgili iyi bir altyapıya sahip öğrenciler kazandırmak,
  • Öğrencilerin araştırma projelerini planlama ve uygulama yeteneklerini ve araştırmalarının sonuçlarını ve bilimsel literatürün eleştirilerini eleştirel olarak değerlendirir.
  • Öğrencileri, yaşam bilimleri alanındaki mevcut araştırma sınırlarına, mükemmel seviyedeki davetli uluslararası bilim adamları tarafından verilen konferans ve seminerlerden yararlanarak açığa çıkarın.
  • Öğrencilere, uluslararası bilimsel topluluk ile gelecekteki etkileşimleri göz önünde bulundurularak, yazılı ve sözlü bilimsel iletişim becerilerini geliştirmek.
  • Takım çalışması yapma yeteneklerini geliştirmek.
  • Bilimsel soru ve sorunların analizi ve çözümü için teorik, deneysel ve pratik metodolojilerin yararlılığını eleştirel bir şekilde değerlendirebilme becerisi kazandırmak.
  • Öğrencilerin araştırma kuruluşları ve biyoteknoloji şirketlerinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve becerileri kazanmalarını ve geliştirmelerini sağlayın.
  • Öğrencilerin yaşam bilimlerindeki ileri araştırmaların faydalarını büyük ölçüde topluma kazandırma becerisi kazandırmak.

İş profili

Moleküler Biyoloji ve Genetik Yüksek Lisans derecesi, toplum genelinde farklı iş türlerine başarılı bir giriş yapabilir. Mezunlar, biyoteknoloji şirketlerinde akademik ya da araştırma organizasyonu dünyasında bir kariyer için ya da sağlık sektöründe istihdam için kalifiye bir doktora derecesine doğru çalışmanın devam etmesini de içeren geniş bir alan ve kurum yelpazesinde iş fırsatları bulacaklardır. tarımsal araştırmalarda, iletişim ortamlarında ve özel veya kamu sektörlerinde öğretim için.

Resmi Web Sitesi LINK

Facebook LINK

YouTube LINK

Şimdi Uygula!

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Pavia is one of the world’s oldest academic institutions: it was founded in 1361 and until the 20th century it was the only university in the Milan area and the region of Lombardy. P ... Devamını oku

The University of Pavia is one of the world’s oldest academic institutions: it was founded in 1361 and until the 20th century it was the only university in the Milan area and the region of Lombardy. Pavia has been a city-campus since its foundation and even today it offers its 24,000 students an experience unique in Italy and rare in Europe: studying at 20 University colleges that are largely independent from the administrative structure of the University. The University of Pavia covers all subject areas and is composed of 18 Departments offering study programmes at all levels, from Bachelor’s degrees to Doctorate programmes Daha Az
Pavia , Milan + 1 Daha fazla Daha az